Volkswagen Passat CC 2.0 TDI 140pk (2008)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Passat CC 2.0 TDI 140pk |
---|---|
Versnellingen | 6, Sequentiële Automaat |
Bouwjaar | 2008 |
Jaar van aanschaf | 2008 |
KM-stand laatst | 162.350 km |
Door problemen (meerdere inbraken) mbt RNS510 voor
- 162.350 km
15-10-2008.0km.
WOW!
Wat een mooie auto, en wat een bekijks!
Dit heb ik tot nu toe nog met geen enkele auto meegemaakt, mensen rijden op de snelweg bewust rondjes om je heen om de gehele auto van top tot teen te bewonderen.
Gezichten draaien, mensen lachen beleefd naar je, mensen spreken je aan op de parkeerplaats, allemaal met de vraag: wat is dit voor auto/model?
OK hij was echt net uit en je kwam hem bijna niet tegen dus ik kan het begrijpen maar wat een aandacht voor een auto, ik heb het als bijzonder leuk ervaren.
ERVARINGEN (2.800 km)
De CC nu twee weken in bezit. De auto bevalt uitstekend.
De auto zou eerst eind November worden afgeleverd, in de lease dus jan 2009! Restrictie door de 18inch Interlagos en RNS510 Nav. 2e week oktober stond de auto in ene bij de dealer. Dus toch nog rijden in 2008!! Yes.
Ik heb de kleur gewijzigd van zwart naar "Light Brown", iets waar ik absoluut geen spijt van heb, ik vind het zelf (achteraf) DE mooiste kleur op de auto. Zelfs in de praktijk (bij echt Hollands weer) ziet de auto eruit alsof hij net de wasstraat uit gereden is. Iets wat op mijn vorige auto (zwart metallic) wel anders was. Wat de belangrijkste reden was voor de wisseling is het uitkomen van het lijnenspel van de auto bij een lichte kleur, dit miste ik in zwart.
Auto trekt aardig wat bekijks, zit goed in de paketten (verplicht Advance en Dynamic), RNS510 navigatie is een absolute aanrader (NavPlus van audi gewend). De A4Avant die ik hiervoor reed was uit 2005 en behoorlijk vol, maar hier zit zoveel innovatie in dat is geweldig.
Premium Business is ook een aanrader met RSAP, werkt uitstekend.
Wat opvalt is dat de auto waanzinnig stil is! Heerlijk.
Enige minpunt vind ik de DSG bak, hier had ik meer van verwacht. De A4Avant had multitronic gecombineerd met de 2.5TDI, een genot om in te rijden. Altijd kracht bij elk toerental, dit mis ik in de CC. De DSG bak rijd met 80km al in z'n 6. Wat een TE hoge versnelling is!!, resultaat; geen kracht en gebrom in een verder perfect stille auto, zonde.
Zodra je wel power nodig hebt schakelt de auto minimaal 2 versnellingen terug, hierdoor krijg je het "oude" automaat gevoel, dit vind ik heel erg zonde van een verder perfect schakelende bak. Misschien is dit wennen. Of anders in te stellen, ik hou u hiervan op de hoogte.
Verder alleen maar lof over de rijeigenschappen, hij rijd heerlijk.
PROBLEMEN (2.800 km)
Geen, gelukkig. De auto is slechts twee weken oud.
(Update 12 Maart 2009);
inmiddels bijna 27.000km gereden zonder problemen, alleen olie bijgevuld (1/2 liter) en ruim 1 ltr!! koelvloeistof?? da's alles.
Schades zijn er inmiddels ook, naast de gebruikelijke steenslag (sjezus wat zijn onze snelwegen momenteel in slechte staat!!) een deuk! onderop mijn voorspoiler, geen idee hoe die erin komt, ik vermoed wederom iets op de weg.
Ook mijn velg is beschadigd (parkeergarage), het enige voordeel is dat het de 17" wintervelg betrof en niet de Interlagos!
Winterbanden op de CC is zowiezo een leuk verhaal, het lijkt wel dat alles van een standaard passat zowiezo NIET past op de CC.
Ook heb ik vorige week een leuk iets gehad met de Keyless entry, namelijk dat het wel heel erg Keyless werd!
Sleutels in de auto en ik erbuiten met de auto op SLOT!!
In Theorie zou het niet mogen maar het gebeurde wel! Achterportier al geopend en jas achterin gelegd met de sleutels erin, achterportier dichtgegooid en voorportier wil niet meer open!
Erg leuk als je 170km van je huis afstaat naast een dichte auto!
De dealer kon alleen een lifehammertje opperen en verder niets doen, erg leuk en gelijk gewaarschuwd voor de toekomst.
Verder totaal niets, auto is zuinig, stil en rijd heerlijk, totaal geen klagen en bijna toe aan de 1e onderhoudsbeurt.
Update: 162.350km
Een hele sprong vanaf de laatse opmerkingen bij 27.000km er is ook een hoop gebeurt, ik zal proberen alles samen te vatten.
De auto heeft me de gehele periode tot nu toe! geen 1 keer laten staan, alles werkt naar behoren, zonder storen, naast het standaard onderhoud geen problemen met de auto, integendeel helemaal niet.
Hij is zuinig,stil, betrouwbaar en gaat naarmate er meer km's op verschijnen alleen maar soepeler lopen.
Ook met de speciale banden geen problemen gehad, geen enkele keer een lekke band o.i.d., hier was ik in het begin erg sceptisch over, naast gebruikelijke slijtage geen opmerkingen.
VAKANTIE MET DE CC:
Ook geen enkel probleem, je moet alleen handig pakken ivm de ruimte, dit komt omdat ik door de contiseals van continental (niet lek kunnen) geen reservewiel heb en van die ruimte maak ik dankbaar gebruik.
Je moet alleen wel losse spullen laden maar dan gaat er ook een hele hoop in!
Op papier gaat er namelijk ook 120ltr meer in dan in mijn vorige auto een A4 Avant (die staat zowiezo niet bekend als een ruimtewonder toch?)
Dit komt door de lengte van de auto, de kids zitten er prima in en daar de getinte ramen achter kan er smiddags ook heerlijk tijdens de rit in geslapen worden
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Lezersreacties (0)
Reageren