Tesla Model 3 Long Range AWD (2019) #62

autoreview

Tesla Model 3
Tesla Model 3Tesla Model 3Tesla Model 3Tesla Model 3Tesla Model 3Tesla Model 3Tesla Model 3Tesla Model 3Tesla Model 3Tesla Model 3Tesla Model 3Tesla Model 3Tesla Model 3Tesla Model 3Tesla Model 3Tesla Model 3Tesla Model 3Tesla Model 3Tesla Model 3Tesla Model 3Tesla Model 3Tesla Model 3Tesla Model 3Tesla Model 3Tesla Model 3Tesla Model 3Tesla Model 3Tesla Model 3Tesla Model 3Tesla Model 3Tesla Model 3Tesla Model 3Tesla Model 3Tesla Model 3Tesla Model 3Tesla Model 3Tesla Model 3Tesla Model 3

Signalement

UitvoeringModel 3 Long Range AWD
Versnellingen1, Automaat
Bouwjaar2019
Jaar van aanschaf2019
KM-stand laatst240.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Nog steeds goed

  • 240.000 km

Aflevering
We schrijven 2019 tesla, was op dat moment een ongelooflijk populair merk omdat de bijtelling van elektrische auto's maakte dat iedereen die zakelijk een auto rijd al snel voor een EV zou kiezen.

Ik vind de aflevering van een auto niet zo'n interessante gebeurtenis. Aangekomen in Tilburg op het afgesproken moment kom bij de balie de sleutel opgehaald worden werd de auto getoond en kon je ermee weg rijden.

Het was mijn eerste automatische transmissie met bediening aan het stuur en daarom was het even wennen hoe ik dat moest doen.

Rij ervaring eerste 150.000 km
Feitelijk waren er weinig bijzonderheden. Zoals met alle tesla's, fenomenale acceleratie ook als je geen Performance hebt. Vegan leer, eigenlijk een duur woord voor plastic (het is niet helemaal hetzelfde als Skai leer). En een geluidsinstallatie die zijn weerga niet kent. Tenminste niet in deze klasse.

Het weggedrag is zoals ik dat van een auto graag zie; strak. Ik vind het daarnaast ook een comfortabel onderstel. Maar dat ik ongeveer 40.000 tot 50.000 km per jaar rijd vind ik weggedrag belangrijker dan comfort.

Onderhoud
Eigenlijk zijn er iha weinig bijzonderheden. Buurtjes krijgt een Tesla feidelijk niet het enige dat aandacht nodig heeft zijn de banden de remmen en dat was het wel zo'n beetje. Na ongeveer 130.000 km waren de draagarmen aan vervanging toe ik heb het dan over de bovenste draag armen.

Tijdens een reguliere controle is in de kofferdeksel ook de bekabeling vernieuwd, dit had te maken met een zogenaamde Recall.

In de loop van de tijd is de voorruit vervangen vanwege een sterretje en het achterraam vanwege een barst. Het laatste had te maken met een gevoelig punt van de Tesla. Het achterrraam sluit naadloos aan op de kofferbak en als er iets tussen ligt ontstaat heel snel schade aan de achterruit. Als het tegenzit leidt dat tot een barst.

200.000
Bij 200.000 km stond ik aan de keuze om een nieuwe lease auto te kiezen of deze auto over te nemen en door te rijden. Ik heb gekozen om de auto zelf verder te besturen en over te nemen van de lease maatschappij. Die keuze was niet heel ingewikkeld ik had zelf beslot van rekening de overige 200.000 km weggestuurd en wist precies waar ik aan begon.

De accu degradatie die ik nooit heb gemeten moet ongeveer tussen de 85 en de 90% zitten. Dat is volgens mij bij 250.000 km nog steeds zo. De keren dat ik aan de snellader sta zijn op jaarbasis heel weinig alleen op vakantie komt het voor dat ik vaker aan de snellader sta. Ik heb begrepen dat dat invloed heeft op de snelheid van mede accu achteruit gaat.

Kosten
Ik heb zonnepanelen op het dak ik heb een dynamisch energiecontract. Als je dan het verbruikt combineert met de kosten is de conclusie dat je bijna kunt zeggen dat het rijden van een elektrische auto een zeer verstandige business case is.

Ik rijd niet als een malle gemiddeld; 100 km/u. Wat gebruiken en het bereik is daarom even onderkomstig

10,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Tesla Model 3

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.