Tesla Model 3 Long Range AWD (2019) #21
autoreview
Signalement
Uitvoering | Model 3 Long Range AWD |
---|---|
Versnellingen | 1, Automaat |
Bouwjaar | 2019 |
Jaar van aanschaf | 2019 |
KM-stand laatst | 50 km |
Vergeet alles wat je weet over auto’s
- 50 km
Afgelopen woensdag avond was ik na lange tijd aan de beurt om mijn Model3 LR AWD op te halen in Amsterdam. Ik was een uur te vroeg, maar was na een half uurtje toch al aan de beurt en kon ik de auto gaan inspecteren. Kleine kras op de voorbumper (bleek al geregistreerd te zijn) en een los raamrubber wat ter plaatse is hersteld. Veel Tesla medewerkers aanwezig om te helpen die spontaan aanbieden om foto’s te maken. Geen rode loper, maar wel heel efficiënt en goed geregeld.
Ik had niet echt nagedacht over een naam voor de auto, maar je moet de auto dus een naam geven bij het eerste gebruik. Ik heb er maar “Ride the lightning” van gemaakt ?
Inmiddels een paar honderd kilometer gereden. De laadpaal die aan onze gevel moet komen is nog niet geïnstalleerd, dus ben nog afhankelijk van openbare laadpalen. Dat is effe plannen, maar werkt prima.
Waar ik minder over te spreken ben is de cruise control (TACC): die is echt buggy. Veel spookremmen, haperend snelheid oppakken, uit zichzelf een andere snelheid instellen, met een lager dan ingestelde snelheid blijven rijden ook als de baan vrij is. De VW Golf die ik hiervoor als voorloop auto had, had deze problemen met CC niet. Ook AP is niet geweldig: je moet juist méér stuurbewegingen maken dan als je zou rijden zonder AP: de auto wil voortdurend bevestiging dat je het stuur nog wel vast hebt, en vraagt steeds om een lichte stuurbeweging.
De Frunk dichtdrukken voelt een beetje alsof je het deksel van een conserve blikje dichtdrukt.
Maar het rijden... geweldig! Acceleratie is echt vet, net als de wegligging. Snel een rotonde nemen is even wennen in verband met het regeneratief remmen als je het gas loslaat.
Achteruit rijden vind ik nog niet zo makkelijk: het zicht naar achter is echt beperkt al helpt de camera natuurlijk wel. Maar het “gaspedaal” grijpt erg bruusk aan waardoor de auto plotseling in beweging komt en een halve meter naar achteren schiet. Niet echt handig als je in de buurt van een muurtje of hek parkeert...
Het touchscreen werkt super en is zeer overzichtelijk. Duurt niet lang voordat je je weg gevonden hebt.
Ik heb de ideale zitpositie nog niet gevonden; heb nog een beetje last van een onprettig gevoel in de bovenbenen bij lange ritten.
Tot zo ver mijn eerste bevindingen...
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
PRIVATE LEASE Tesla Model 3
Had je deze auto's al gezien?

Tesla Model 3 Standard RWD Plus 60 kWh Leer Navi
- 2019
- 117.389 km

Tesla Model 3 Long Range AWD 75 kWh 1e Eigenaar,Autopilot,Panodak,BTW Auto,Leder,360 Camera,NL Auto,N.A.P,Nieuwe APK bij Aflevering
- 2019
- 75.339 km
![Tesla Model 3 Standard RWD Plus [ AUTOPILOT+60 kWh+PREMIUM AUDIO ]](https://cdn.autotrack.nl/cdn-cgi/image/width=320/57590301/0-63e969ed10d68eb9e4801ac1c9660969.jpg)
Tesla Model 3 Standard RWD Plus [ AUTOPILOT+60 kWh+PREMIUM AUDIO ]
- 2020
- 111.018 km