Skoda Superb Combi 1.8 TSI 4x4 Elegance Businessline (2011)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Superb Combi 1.8 TSI 4x4 Elegance Businessline |
---|---|
Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2011 |
Jaar van aanschaf | 2015 |
KM-stand bij aanschaf | 82.000 km |
KM-stand laatst | 135.000 km |
Mijn niet zo betrouwbare koets
- 135.000 km
Wegens verandering van werk, van fietsafstand tot flink wat dagelijkse autokilometers, heb ik het besluit genomen om afscheid te nemen van die superfijne Ford S-MAX met de legendarische 5-cilinder.
De Ford kwam al aardig op leeftijd en de kilometerstand zat inmiddels op het kwart miljoen. Of investeren in zeer uitgebreid onderhoud, óf inruilen op iets recenters en zuinigers.
Maar nog steeds zonder een centje pijn.... Het waren de normale gebruikskosten die best wat minder komen.
Shortlist gemaakt van een mogelijke opvolger en qua ruimte, uitstraling etc. kwam de Skoda Superb 3T5 (combi) bovenaan het lijstje te staan. Na een vrij lange speurtocht stond daar opeens "om de hoek" bij een plaatselijke dealer een pracht van een 1.8 TSI Elegance Business. Handgeschakeld wegens de DSG doem-scenario's.
Dus zo geschiede; de eerste werkdag van 2015 kon ik een blinkende schicht uit de showroom halen uit 2011 met even over de 80.000 km aan ervaring.
Elegance Business, dus uitgebreid navi-systeem met een optionele sound upgrade (10 speaker systeem met separate versterker). Wat een geluid!
Lederen bekleding met stoelverwarming, Giga-veel (been) ruimte, vlot zat met de 1.8 TSI. Als kers op de taart; een paraplu nog in het cellofaan in het achterportier.
Goede wegligging ook. Lekker comfortabel, maar niet week.
Bleek ook een prima caravantrekker; niet zo gek met een koppel van 250 Nm bij 1750 tpm.
Het eerste anderhalve jaar met veel plezier gestuurd. Het enige wat me wat tegenviel was de brandstofconsumptie. Overall lag het gemiddelde op 1: 10. Beter werd het niet; ook niet met een fluwelen rechtervoet.
Nu moet ik zeggen dat ik tijdens de dagelijkse woon-werk kilometers meer stoplichten tegenkom dan wenselijk is, maar 1: 12 zou toch redelijk haalbaar moeten zijn.
Na anderhalf jaar heerlijk gestuurd te hebben begon de ellende.
Midden in de zomervakantie van 2016 begaf de hogedruk brandstofpomp het. Zit je dan, in Italië, ver van een VAG-garage. ANWB wist wel een alternatief; bij de betreffende garage heeft de auto uiteindelijk bijna anderhalve week gestaan omdat de pomplevering vertraging opliep.
Een dag voor vertrek naar huis was e.e.a. gerepareerd en deed de wagen het weer perfect.
Eénmaal thuisgekomen toch even op zoek naar ervaringen omtrent het brandstofpompverhaal; blijkt een zwak VAG-punt te zijn.... Veel van deze pompen begeven het (zeer) vroegtijdig. En het is een dure pomp.....
Niet veel later vond de koppeling het genoeg geweest.
Het complete pakket diende vervangen te worden, inclusief het dubbel massa vliegwiel etc. Dure grap.
Ook dit blijkt een zwak punt van VAG te zijn; komt veelvuldig voor. Zou niet moeten na grofweg 100.000 km.
De auto deed het een tijdje prima. In de zomer van 2016 (jaja, weer tijdens de vakantie) begon het "uitlaatgaslampje" te branden. Het duurde even eer de auto startte, maar verder liep 'ie prima. De garage geconsulteerd: waarschijnlijk geeft de lambda zonde storing. Kan ook thuis opgelost worden.
Dus gewoon lekker de vakantie uitgediend en met sleurhut terug naar NL gereden. Bij thuiskomst de auto aan het diagnose apparaat laten hangen en de daaruit voortkomende storing verried geen lambda zonde maar een uitrekkende distributieketting. Afspraak gemaakt om deze te vervangen en terug naar huis (kon nog best, want de rek was in een beginstadium...) Dat verliep dus iets anders dan gepland, want nog geen dag later lag de ketting er dus af.
Ook hier even naar "gegoodled"; alle 1.4 en 1.8 TSI blokken (uit die periode) zijn uitgevoerd met ondeugdelijke distributieketting. Dus ook hier een ontwerp / constructiefout welke niet generel deugdelijk is opgepakt door de importeur. Weer een enorme kostenpost.
Eind van het liedje was dat ik volledig het vertrouwen in dit product kwijt was. Nadat de auto was gerepareerd meteen op zoek gegaan naar een deugdelijk vervoersmiddel. Op de bekende olieconsumptie na (bij mij een zeer acceptabele 1 liter op 13.000 km) heb ik alle bekende problemen uit de betreffende productiejaren helaas moeten ondervinden.
In het verleden heb ik vaker in een VAG-product mogen reizen en dat was echt probleemloos. Van Polo tot Passat.
Mijn prachtige maar uiterst problematische Superb heeft helaas het vertrouwen dermate beschadigd dat er nooit meer een VAG-product voor mijn deur zal staan.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Had je deze auto's al gezien?

Skoda Superb Combi 1.8 TSI DSG Ambition Panorama Leder Xenon Trekhaak
- 2010
- 242.123 km

Skoda Superb 1.8 TSI DSG / Xenon
- 2011
- 181.106 km

Skoda Superb 1.4 TSI AMBITIION ORIGINEEL NEDERLANDS ECC AIRCO CRUISECONTROL PARKEERSENSOREN BLUETOOTH TREKHAAK LMV ELECTR.STOEL+MEMORY CHROOM 4X ELECTR.RAMEN/SPIEGELS
- 2010
- 256.010 km