Skoda Superb Combi 1.5 TSI mHEV Business Edition (2024)

autoreview

Skoda Superb Combi
Skoda Superb CombiSkoda Superb CombiSkoda Superb CombiSkoda Superb CombiSkoda Superb CombiSkoda Superb CombiSkoda Superb CombiSkoda Superb CombiSkoda Superb CombiSkoda Superb CombiSkoda Superb CombiSkoda Superb CombiSkoda Superb CombiSkoda Superb CombiSkoda Superb CombiSkoda Superb CombiSkoda Superb CombiSkoda Superb CombiSkoda Superb CombiSkoda Superb CombiSkoda Superb CombiSkoda Superb CombiSkoda Superb CombiSkoda Superb CombiSkoda Superb CombiSkoda Superb CombiSkoda Superb CombiSkoda Superb CombiSkoda Superb CombiSkoda Superb CombiSkoda Superb CombiSkoda Superb CombiSkoda Superb CombiSkoda Superb CombiSkoda Superb CombiSkoda Superb CombiSkoda Superb CombiSkoda Superb CombiSkoda Superb CombiSkoda Superb CombiSkoda Superb CombiSkoda Superb CombiSkoda Superb Combi

Signalement

UitvoeringSuperb Combi 1.5 TSI mHEV Business Edition
Versnellingen7, Automaat met dubbele koppeling
Bouwjaar2024
Jaar van aanschaf2025
KM-stand bij aanschaf17.000 km
KM-stand laatst25.000 km
Lezerswaardering: 44%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Ben ik testrijder?

  • 25.000 km

Deze auto is de vervanger van onze Kia Niro. Wij hebben hem gekocht bij een dealer die hem als demonstratieauto had staan. Dit is een merkwaardige auto. Als je houdt van het gevoel testrijder te zijn, moet je dit kopen. Continu de meest vreemde meldingen en waarschuwingen. De sensoren en software zijn gewoon waardeloos. Noodstops, crashwaarschuwingen, systeemmeldingen over uitval. Het is nooit saai, maar feitelijk is het een schande dat dit verkocht wordt als eindproduct.

Als het eenmaal rijdt, rijdt het fijn. En het is een zeldzaam ruime auto. En zuinig in gebruik. 1:20 is makkelijk haalbaar. We hebben de auto in de kleur iceteayellow met een cognaclederen interieur. Over de stoelen niets dan lof, zit lekker, prima instelbaar, verwarming en ventilatie, massage en instelbare lendesteun. Lange afstanden zijn wat dat betreft geen probleem. Het stuur is wat dunner dan ik gewend was. Ruime middenconsole, achterbank een zee van ruimte voor tieners. Eigen klimaatregeling achterin en achterbankverwarming. Mooi panoramadak dat open kan. Helaas geen trekhaak, en die blijkt ook zeer moeilijk leverbaar. De zeer fraaie 19” velgen heb ik vervangen door 17” velgen. Die staan minder mooi maar leveren wel meer comfort.

De auto is dus echt comfortabel. Maar je voelt je nooit veilig. Automatische ingrepen, onterechte meldingen, de software en de calibratie van de sensoren zijn echt beneden elk peil. In Frankrijk op de péage meldingen als STOP u rijdt tegen het verkeer in (niet dus), of “bestuurder onwel geworden, noodstop”. Verkeersborden leest hij ook meestal fout. Denkt dat je 30 mag rijden op de snelweg. Dit gaat vaak fout doordat hij het eerste bord wel goed leest maar dan niet goed verwerkt waar er een ander bord staat waarmee het eerdere bord komt te vervallen. Als je niet uitkijkt trapt de auto vrolijk zelf op de rem. Pas op, frontale botsing! Met stevig geluid en afbeelding, maar er is in werkelijkheid niets waarmee ik kan botsen. Matrixborden leest hij sowieso niet. Ik kan niemand aanraden de nieuwe superb te kopen. Tenzij Skoda komt met een oplossing.

N.a.v. commentaar: de auto is bijgewerkt naar de laatste software. Die is dus duidelijk nog voor verbetering vatbaar.

7,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (3)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.