Skoda Octavia Combi 2.0 TDI 4x4 Elegance (2013)

autoreview

Skoda Octavia Combi 2.0 TDI 4x4 Elegance (2013)

Signalement

UitvoeringOctavia Combi 2.0 TDI 4x4 Elegance
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2013
Jaar van aanschaf2014
KM-stand bij aanschaf3.995 km
KM-stand laatst26.500 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Eerste ervaring met mijn nieuwe auto

  • 12.000 km

Nadat mijn vorige octavia combi helaas vroegtijdig overleden is kreeg ik gelukkig alweer snel een nieuwe. Ik heb lang getwijfeld over de uitvoering van de auto. Mijn vorige was een 1.8TSI met 4x4 en als je eenmaal aan vierwielaandrijving gewend bent wil je eigenlijk niet anders meer. Echter met de fiscale bijtelling wordt het wel erg aantrekkelijk om hier vanaf te stappen. Uiteindelijk heb ik er toch weer voor gekozen om 4x4 te gaan rijden. Ik denk namelijk dat er anders 4 jaar lang spijt van ga krijgen en ik was toch al gewend aan de 25% bijtelling. Omdat de 4x4 in Nederland nog niet verkrijgbaar is moest ik uitwijken naar Duitsland. Gelukkig haalt de leasemaatschappij waar wij vaak zaken mee doen wel vaker bijna nieuwe auto's uit Duitsland en wilde hij dat deze keer ook wel weer doen. Ik heb daarom op mobile.de een bijna nieuwe uitgezocht die grotendeels aan mijn uitrustingseisen voldeed en een paar weken later kon ik hem al ophalen.
Het is uiteindelijk Octavia III combi 2.0TDI 4x4 elegance, sunset, Columbus, bi-xenon met led, elektrisch te openen en sluiten achterklep, driving mode assistent, half leer, dubbele laadvloer met 17 inch 225/45 Teron velgen geworden.
De uitvoering komt grotendeels overeen met de Elegance businessline uitvoering in Nederland.
Ik kon de auto op woensdag ophalen en op vrijdag gingen we direct op wintersport. Gelukkig was de auto al ingereden (bijna 4000km). Op de autobahn viel mij het vermogen wat tegen. Vooral de acceleratie als ik op de cc aangaf dat hij weer terug moest naar de oude snelheid viel mij tegen. Gelukkig kwam ik er naar 300km achter dat dit kwam omdat de auto in de "eco" stand stond......
Daarna viel het kwartje en had ik niets te wensen. De auto rijdt heerlijk en ligt goed op de weg. Ik kan duidelijk merken dat deze auto dichter op het asfalt ligt dan mijn vorige. Die stond iets hoger dan normale combi maar deze ligt zelfs iets lager op het asfalt dan een normale versie. In het terrein heb ik er daardoor wat minder aan maar op de snelweg en in de bochten ligt de auto als een blok op de weg.
De nieuwe octavia is er op vele fronten toch weer op vooruit gegaan. Het oogt allemaal nog luxer en volwassener dan de vorige. De nieuwe columbus werk ook weer zeer goed en sneller dan de oude. Ik heb bijv. Spotify op mijn I-pad en als ik via de bluetooth media de I-Pad selecteer speelt hij de muziek moeiteloos af incl. het overzetten van de cd-hoesjes op het scherm etc. Ook is de auto van binnen nog weer ruimer geworden.
Een minpunt vind ik de stoelen. Deze voelen wat kort aan en ik heb lang moeten zoeken naar een goede zithouding en ik ben er eigenlijk nog niet helemaal tevreden over.
Het verbruik van de auto is prima. Ik rijd nu gemiddeld op de computer 1:17,1 met winterbanden. Als ik op 80 of 100km/h weggetjes rijdt dan kom ik uit op ca 1:20 maar op de snelweg waar ik vaak wat harder rij dan officieel mag gaat het verbruik wel naar beneden. Binnenkort gaan mijn zomerbanden er weer onder en ik ben benieuwd wat het verschil dan is.
Al met al ben ik weer zeer tevreden en ik ben benieuwd of dit zo blijft.

prettige auto

  • 26.500 km

Inmiddels heb ik al weer meer dan 20.000km in de auto gereden sinds feb. dit jaar en heb ik er inmiddels wel een echt gevoel bij.
Ik ben nog steeds erg tevreden met de keuze die ik begin dit jaar gemaakt heb om toch voor de 4x4 te kiezen met bijbehorende bijtelling natuurlijk. Dit kost mij beduidend meer geld maar ja, ik krijg er ook wel wat voor terug. De grip die de auto heeft in wisselende weersomstandigheden is subliem. Op onverhard laat de auto mij niet in de steek en kom ik alle modderige paadjes met of zonder aanhanger over. Wel kan ik merken dat de auto minder bodemspeling heeft waardoor ik vaker gras meeneem aan de onderkant van de auto. Wat dat betreft was de scout beter geweest echter 9 van de 10 keer rijd ik toch op de snelweg en heb ik het voordeel van de betere wegligging t.o.v. de scout.
Motorisch is het een heel fijne motor. Ik kon met mijn vorige 1.8tsi echter nog schakelluier rijden dan met de diesel die ik nu heb. Vanaf 1500 toeren komt het koppel wel op maar daar onder doet de motor vrij weinig. Het verbruik op de boordcomputer ligt vaak tussen de 1:17 a 1:18. Op bepaalde stukken haal ik ook wel eens 1:21 maar meer dan dat krijg ik er gemiddeld niet uit. Afgelopen zomervakantie was het verbruik op de terugweg vanuit zuid-frankrijk 1:17 terwijl wij in 14,5 uur 1450km gereden hebben (incl. stoppen). De auto was voor 2 volwassenen en 2 kinderen bepakt met twee fietsen op de fietsendrager. Wat dat betreft vind ik het verbruik weer heel erg meevallen.
De electronica en het columbus systeem werkt erg goed. Ik heb een spotify abonnement waardoor ik vanaf de Ipad via bluetooth muziek afspeel op de columbus. Dit werkt erg goed met afbeeldingen van de nummers die afgespeeld worden in het display. Verder hebben we via de SD-kaart slot tijdens een saaie snelweg rit nog vakantiefoto's gekeken. Niet erg handig maar wel grappig dat het kan.
Vlak voor de vakantie moest ik wel olie bijvullen. Ik zal goed bijhouden hoe vaak dit moet maar dat viel mij eerlijk gezegd wel tegen na 22.000km.

Verder geen op of aanmerkingen.

7,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.