Seat Leon 1.4 TSI 122pk Style (2013)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Leon 1.4 TSI 122pk Style |
---|---|
Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2013 |
Jaar van aanschaf | 2014 |
KM-stand bij aanschaf | 17.500 km |
KM-stand laatst | 54.000 km |
Review Leon 1.4 tsi Style
- 54.000 km
Na lange tijd dan een review over mijn Seat Leon 1.4 tsi Style. Lag in de planning om het eerder te doen maar helaas niet aan toegekomen. Bij het kopen van een andere auto lees ikzelf altijd zoveel als mogelijk review's van andere gebruikers. Hierbij mijn ervaringen met de Seat. Deze gaat het veld ruimen voor een vw Golf Variant ivm gezinsuitbreiding.
DE AUTO
We hebben het hier dus over een Seat Leon 1.4 style uit 2013. De kleur nevadawit met 17 inch lichtmetalen wielen. Wij kochten de auto met 17500 km op de teller en nu bij inruil staat de teller op 54000. Auto gekocht door ons bij Muntstad in de Meern. We zijn daar door de verkoop medewerker netjes en prima geholpen. Wat zit er verder nog op:
- Licht en zicht pakket (dimbare binnenspiegel)
- Winterpakket (stoelverwarming, verwarmbare ruitensproeiers, koplampsproeiers
- Climate control
- Nav mediasysteem
- CV afstandbediend
- Aansluitingen voor I-phone etc
- Cruise control
Voldoende opties in mijn ogen. Stoelverwarming zeker geen must voor mij maar het was zo nu en dan toch wel lekker dat het erop zat. De enige in mijn ogen totaal overbodige optie zijn de koplampsproeiers. Die lampen worden er echt niet heel veel schoner van en ze verbruiken wel enorm veel vloeistof. Verder voor wat betreft de opties was deze gewoon compleet. Af en toe had ik alleen het idee dat de climate control niet helemaal juist werkte. Dan was met name de temperatuur van de lucht veel te warm. Vreemd en bij de dealer konden ze iig niets vinden. De stoelen in de style uitvoering zaten prima. Ikzelf, 1.87 meter groot, kon een prima zit positie vinden achter het stuur. Ook na lange ritten en gebruik van de cruise control geen vuiltje aan de lucht.
WEGGEDRAG EN RIJDEN
De Seat lag als een huis op de weg. Mede te danken aan de 17 inch wielen met 225 banden. Sturen prima al vond ik op sommige momenten de bekrachting iets te licht. Bij het rijden op hogere snelheden en insturen van bochten, vind ik het zelf prettiger om iets meer in het stuur te voelen maar nog steeds een dikke voldoende voor het rijden. Onderstel redelijk strak geveerd maar zeker niet on-comfortabel. De auto gaf het vermogen heerlijk af. Ook bij lagere snelheden in een hogere versnelling deden de motor niets. Liep als zonnetje en pakte vanaf alle toerentallen goed en zonder stoten weer op. De 1.4 heeft met 122pk en 200nm koppel voldoende in huis om vlot met het verkeer mee te komen. Schakelen echt als een mes door de boter en super direct. Ik heb vorig jaar op het punt gestaan om de Leon in te ruilen op een ST. Bij proefrijden in de ST merkte ik dat de versnellingsbak van dat voertuig totaal anders schakelde. Tot een koop is het toen niet gekomen.
Het verbruik ligt zo rond de 1 op 16. Dan zijn de ritjes die wij rijden echt een combi van van alles. Stukje bebouwde kom, stukje snelweg, stukje provinciaal en eigenlijk altijd 10 km boven de max snelheid. Bij meer snelweg etc zal het verbuik echt wel beter kunnen.
MINPUNTJES
Als ik het zelf zo terug lees dan vraag ik me af waarom ik de Seat eigenlijk wegdoe. Waren er dan helemaal geen puntjes voor verbetering? Tsja, echt kleine pietluttige dingen in mijn ogen.
- Navigatie systeem is wat traag en voice control werkt niet altijd even goed
- Piepjes en kraakjes. Daarvoor is de aauto wel eens weggeweest maar de dealer heeft het nooitop kunnen lossen. (Kraak in dashboard rechtsvoor, kraakjes piepjes rondom de tellers en zo nu en dan bij het nemen van een vluchtheuveltje)
EINDOORDEEL
Al met al heb ik een aantal jaar heel fijn gereden in de Seat. Als we geen uitbreiding van het gezin hadden gehad, waren we er zeker in blijven rijden. De auto rijdt goed en strak, schakelt heerlijk en is gewoon compleet uitgerust. In al die tijd geen problemen gehad en alleen regulier onderhoud. Dat is niet helemaal waar bedenk ik me nu, motortje van het elektrische raam linksvoor ging kapot. Dat werd netjes onder garantie vervangen. Verder dus geen problemen en het lijkt dat het met de betrouwbaarheid van de Leon ook wel goed zit. Nu met twee kinderen komen we net even wat ruimte te kort. Als gezinsauto vind ik de Leon Hatchback dan ook minder geschikt. Er gaat een andere auto komen. Ik blijf bij de VAG stal en het is een VW Golf 7 variant geworden. Iets ruimer dan de leon ST en net even iets degelijker afgewerkt. Maar daar zal ik tzt nog wel wat over schrijven.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Lezersreacties (0)
Reageren