Seat Altea 1.9 TDi Stylance (2004)

autoreview

Seat Altea
Seat AlteaSeat AlteaSeat AlteaSeat AlteaSeat AlteaSeat AlteaSeat AlteaSeat Altea FRSeat Altea FRSeat Altea FRSeat Altea FRSeat Altea - interieurSeat Altea FRSeat Altea XL

Signalement

UitvoeringAltea 1.9 TDi Stylance
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2004
Jaar van aanschaf2004
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

De Altea is een moderne auto die te omschrijven is als een hatchback met MPV eigenschappen. De bagageruimte kan in drie smaken worden ingedeeld, waarbij het kleine opbergvak vlak onder de hoedeplank erg handig is. Met de achterbank plat kan een compleet vlakke laadvloer worden gemaakt.
Het is een ruime auto waarmee je prima met 4 personen kan reizen, maar hij kan ook sportief worden gereden zonder het kenmerkende overhellen van een MPV.
In Stylance trim zijn comfortverhogende zaken als gescheiden climate control, el.ramen en lederen stuurwiel+versnellingpook aan boord. Voor het mooi zitten er 16’ lichtmetalen velgen onder. De 1.9TDI motor doet stil zijn werk als hij warm is en de power is voldoende voor normaal verkeer. Door het koppel van 250Nm kan er gemakkelijk worden ingehaald en hoeft er weinig te worden geschakeld . Echter, doordat de auto bijna 1400 kg weegt zijn erg sportieve prestaties niet haalbaar. Daarvoor zal de 2.0 TDI moeten worden aangeschaft of een bezoekje aan de tuner worden gemaakt.

Het algehele gevoel is echter positief, veel auto voor je geld en het kwaliteitsgevoel (dichtslaan deur klinkt solide, geen rammeltjes in interieur te horen) is goed. En de auto mag gezien worden, al is dat een kwestie van smaak.

=================
Update 30.000 km
Na vele kilometers blijft de Altea een prettige auto. Op de lange afstand zou echter een 6-bak wel uitkomst bieden om het motorgeluid en het brandstofverbruik in te dammen. Verbruik ligt gemiddeld op zo’n 1:15, vreemd genoeg is de auto op de snelweg (120-130 km/u) minder zuinig, zo’n 1:14. Rijden rond de 100km/uur levert wel een mooi verbruik op (1:20). Positieve uischieters zijn de stoelen en het weggedrag, de Altea stuurt prima al blijft het een MPV, dus hij schuift over de voorwielen als het te hard gaat. Vergelijking: rijdt als een Golf V.

PROBLEMEN

De vering van de auto is wat slap aan de voorkant waardoor het nemen van verkeersheuvels niet tot de favoriete bezigheden van deze auto behoort.
Verder is de verlichting wat magertjes, iets meer rijkweidte zou welkom zijn.


=================
Update 30000 km
Er zijn wat problemen geweest met de koppeling, die slipte door bij optrekken vanaf lage toerentallen (bijvoorbeeld vanuit 80km/u in 5e versnelling). Was volgens Seat exemplarisch. Nadien geen problemen meer gekend.

7,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (2)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.