Saab 9-3 Sport Sedan 1.9 TiD 150pk Vector (2007)
autoreview
Signalement
Uitvoering | 9-3 Sport Sedan 1.9 TiD 150pk Vector |
---|---|
Versnellingen | 6, Sequentiële Automaat |
Bouwjaar | 2007 |
Jaar van aanschaf | 2007 |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Eind maart 2007 bestelde ik na uitvoerig shoppen bij verschillende merken een Saab 9-3 Sport Sedan. Gelet op het budget en de verschillende mogelijkheden viel de keuze op een Vector in Anniversary uitvoering met een 1.9 TID Automaat. Een heel complete uitvoering maar ook die viel nog ’op te leuken’ met diverse opties waarvan ik de volgende koos: een Bose prestige soundsystem, Parkheat, Xenonverlichting, afneembare trekhaak,verwarmbare stoelen, bluetooth phone integration en sensotronic bediening op het stuur. De kleur moest wat mij betreft Ice-blue worden.
Eind juni kwam het lang verwachte telefoontje van de dealer dat de auto was gearriveerd. Echter, de kleur was niet juiste: het was fusion blue. Dat was een tegenvaller. Omdat de fout bij de dealer lag en ice-blue niet meer leverbaar was, wilde men mij op alle mogelijke manieren tegemoet komen. Na wat heen en weer gepraat hebben we daarover goede afspraken kunnen maken. Waaronder een gratis Hirsch-tuning naar 175 pk en 350 nm trekkracht. Het was toen nog te kort dag om de auto voor de vakantie af te leveren. Dat leidde er toe dat ik twee weken geleden de auto kon gaan ophalen.
Over de eerste 1000 kilometers ben ik zeer tevreden. De auto is behoorlijk veel stiller en voornamelijk comfortabeler dan de Audi A4 die ik hiervoor reed. Het comfort qua vering ligt wat mij betreft tussen duitse en franse auto’s in en dat lijkt te bevallen. De lederen sportstoelen zitten lekker en bieden prima steun. In de Audi kon ik de voorstoelen verlengen. Dat kan nu niet, maar ik mis het niet. De motor heeft, al doe ik het nog rustig aan, goede trekkracht en de automaat schakelt keurig.
Er vallen mij vooralsnog slechts 2 dingen op waaraan ik zal moeten wennen:
1. het prachtige navigatiesysteem spreekt geen nederlands (gelukkig wel duits en engels);
2. in de voorruit weerspiegelt de aluminium rand rondom het dashbord.
De eerste indruk lijkt dus zondermeer een goed en er is nog geen enkel gevoel van spijt dat ik Audi ontrouw ben.
Inmiddels heb ik zo’n 13.000 km plezierige kilometers met de auto gereden. Ik ga de Saab steeds meer waarderen! Hij rijdt comfortabel en tegelijkertijd is hij ook zeer vlot. Bij een rustige rijstijl is het verbruik ongeveer 1 op 18, bij een vlotte rijstijl met veel stads- en fileverkeer kom ik op 1 op 14. Ik ben daarover heel tevreden.
Het enige wat ik ondervind waarover ik minder tevreden ben is de toch wel erg ruime draaicirkel. Die had echt wel wat kleiner mogen zijn.
Vandaag heb ik er winterbanden met ander LMV’s onder laten zetten. Over een weekje gaan we er mee sneeuw. Ben benieuwd hoe de Saab zich daarin gedraagt.
PROBLEMEN
Geen
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.