Renault Twingo 1.2 Authentique (2008)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Twingo 1.2 Authentique |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2008 |
Jaar van aanschaf | 2018 |
KM-stand bij aanschaf | 166.250 km |
KM-stand laatst | 171.500 km |
Ruim 2000km onderweg
- 168.565 km
In mei heb ik deze Twingo 1.2 8V Authentique met goed 166tkm gekocht bij mijn vaste garage in het dorp hier. Ik was op zoek naar een overdekte fiets na het afstoten van mijn oldtimer en het verschuiven van de BMW van dagelijkse auto naar zon-en feestdagenbolide. Aygo, C1, whatever. "Mag het ook een Twingo zijn?". Niet over nagedacht. Rondje mee gereden en in vergelijking met de Aygo waar ik ook een paar jaar in heb mogen rondtuffen, kwamen prettige verschillen aan het licht. Inpakken en wegwezen.
Het fijne aan deze Twingo vind ik de elektrische raambediening, centrale vergrendeling met afstandsbediening en de airco, doet het na het (gratis) vervangen van de condensator (kwaaltje van de Twingo) weer prima. "IJskoud", zoals ze zeggen. Ook de distributie met waterpomp, bougies en kabels en wat ander klein werk kwamen voor rekening van de garage. Erg prettig.
Voordelen t.o.v. de Aygo (eerste serie) zijn:
+ meer auto (geen plaatwerk zichtbaar, betere afwerking, mooiere kleurencombinatie, ziet er duurder uit)
+ meer bagageruimte (past echt een grote tas in)
+ veercomfort is erg prettig. Vlieg maar over die drempels
+ standaarduitrusting is beter
+ meer vorm in stoelen
De Aygo had en heeft echter ook wat plussen:
+ ik had eerst een vijfdeurs. Gaat je bij de Twingo 2 nooit lukken. Erg fijn hoor, twee extra deurtjes
+ driecilinder is wat feller, zuiniger en klinkt leuker dan de viercilinder van deze Twingo
+ compactere deuren. De Twingo heeft enorme lappen metaal...
+ de vorm van een Aygo is wat minder conservatief
De Renault is van de eerste eigenaresse die er dus 10 jaar mee heeft gereden. Beetje laks, gezien krassen en groeven, maar weinig deukjes. Nieuwe wieldoppen erop. Lakstift en poetsen hebben al wat ellende weggehaald. Rood is ideaal om te bewerken. En verder is het gewoon een gebruiksvoorwerp, dus geen angsten bij blubber, pekel en weeralarm. Kwam trouwens 25kg oude pekel(a) uit de wielkasten bij hogedruk reinigen. Nooit wat gedaan daar, maar ook / toch geen roest.
Rijden gaat prima. Niet echt snel, zo'n 8V, maar de auto is goed ingereden en lekker los. Doortrekken in de versnellingen en accepteren dat anderen sneller zijn. Aan de pomp is er vaak een glimlach. Tot nu toe bungelt het verbruik tussen de 1 op 15 en 1 op 17,2. Hierbij aangetekend dat de auto voor (te kort) woon-werk is gebruikt tijdens de erg warme zomer, met vaak de airco ook nog aan.
Stoelen zitten prima. Vering is dus erg soepel en dat betekent winst bij drempels. Besturing is accuraat genoeg en de remmen zijn bovengemiddeld goed. Uitzicht rondom is top, al zijn de dode hoeken niet mals. Goed over de aangeleerde schouder kijken dus.
2000km en geen gedoe. Geen olieverbruik, wel wat koelvloeistof erbij. Maar daar ken ik het startpunt niet van en ja, de zomer was hot!
Wordt vervolgd.
Ingeruild
- 171.500 km
Hoewel ik deze Twingo nog steeds leuk vond en vind, is het gebrek aan vermogen op de snelweg wel een dingetje. Rumoer genoeg, maar ik mis net de power en de laatste tijd was ik wat vaker op de snelweg te vinden. Dus… Er komt een Twingo GT TCE 100. 80000km minder gelopen, iets verlaagd, jaar jonger, 40+pk erbij en in zeer fraaie conditie. Weekje wachten… Dan gaan we het guitige concept van de Twingo 2 op een hoger plan zetten.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.