Renault Symbioz full hybrid 145 Techno (2025)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Symbioz full hybrid 145 Techno |
---|---|
Versnellingen | 8, Sequentiële Automaat |
Bouwjaar | 2025 |
Jaar van aanschaf | 2025 |
KM-stand bij aanschaf | 35 km |
KM-stand laatst | 5.284 km |
zuinig maar stoelen vallen tegen
- 5.284 km
Na ruim 5300 km gereden hebben goed idee van verbruik.
Is netjes 4,8 per 100 km ( 1:20,7 ) dicht bij fabrieks opgaven
Heb de Techno uitvoering plus electr. achterklep.
Proefgereden in duurdere uitvoering Esprit Alpine plus glazen dak plus showroomauto Iconic bekeken.
De stoelen in de Techno vallen zwaar tegen. Het zijn andere stoelen dan de electrische stoelen in de iconic of ES. Verstelbaarheid niet goed voor mijn postuur.
Dit verschil is niet door verkoper aangegeven ! Dus met lange ritten kom ik gebroken uit de auto. Ook mis is de armleuning midden. Deze is in deze auto niet in hoogte verstelbaar dus niet bruikbaar.
Kocht in 2016 een nieuwe Captur waar toen bij aflevering een armleuning op de rugleuning was gezet. Was toen een optie. Nu niet meer blijkbaar !!
Helaas is bij aflevering geen instructieboekje ( 340 blz) geleverd. Wel na te bestellen. Maar uitleg schermen staat er niet in ! Is apart boekje ( 140 blz ) te bestellen via Manual.com
Betrouwbaarheid: Bij achteruitrijden remt de auto soms plotseling ! Is er niks achter de auto. Ook rechter portier raam gaat vanzelf iets openstaan .
Samengevat : Mede door matige uitleg verkoper is het erg wennen geweest. Nog steeds niet geheel tevreden.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.