Renault Scénic E-TECH EV87 220pk Esprit Alpine (2025) #3

autoreview

Renault Scénic E-TECH EV87 220pk Esprit Alpine (2025)

Signalement

UitvoeringScénic E-TECH EV87 220pk Esprit Alpine
Versnellingen1, Automaat
Bouwjaar2025
Jaar van aanschaf2025
KM-stand laatst2.100 km
Lezerswaardering: 62%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Renault Scenic e-tech Esprit Alpine

  • 2.100 km

Sinds begin december deze auto ontvangen. Ik heb getwijfeld tussen de Renault en de Skoda Elroq en Hyundai Ionic 5. Doorslag voor mij gaf het toch wel mooiere uiterlijk van de Renault vooral met de mat grijze lak , de Google integratie en grote batterij. Heb de light en sound pakket en advanced rijhulp pakket aangevinkt. Ik zie de Renault erg weinig rijden, wat mij dan wel weer verbaast.

Prestaties
Het zijn de koude wintermaanden, maar een snelweg ritje naar België, leverde 19kwh op. In de stad is het typisch nu 17-18kwh. Voor de winter vond ik het prima icm de 87kwh batterij. Heb nog niet aan de snellader gelegen, en zal dat wegens de goede range ook vrij weinig doen.

Trek voor mij lekker vlot op. In sport modus trekt ie nog iets sneller op maar heb ik absoluut geen behoefte aan. De vering vind ik erg prettig, goede balans tussen stevig en comfort.

Interieur
Aan het begin wennen aan alle knoppen en handels, maar als je er aan gewenst bent.is het prima. Ondanks dat de auto stoelen volledig electrisch zijn met stoelmassage, en verwarming vind ik de stoelen toch niet top (te kort misschien?) het enige minpuntje van de auto. Was beter in mijn oude Mercedes. Verder nog stuur verwarming (wel handig om de koude maanden). Infotainment, kostte even om aan de slag te krijgen maar is nu helemaal top incl Spotify, ( zonder gebruik te hoeven maken van Android auto of Apple CarPlay). Auto heeft ook draadloos opladen van de telefoon, wat ook lekker is. De basis stereo is erg matig en blikkerig dus voor de Harman kardon versie gekozen, en die is prima, dan krijg je ook het glazen dak er meteen bij. Volledige 360 camera's voor inparkeren werken erg goed. Camera voor achteruitkijkspiegel gebruik ik vrijwel niet.

De ruimte achter passagier is heel goed. De achterbak is lekker diep, maar niet zo breed, kan uiteindelijk wel veel in.

Verder:
Auto voelt solide gebouwd, geen piepjes of kraakjes. Auto is zowieso erg stil je hoort vrijwel geen banden.

Kortom zeer tevreden tot dusverre met de Renault, hopelijk nog heel veel plezier voor lange tijd.

10,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (6)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.