Peugeot 206 XR 1.4 HDI (2004)

autoreview

Peugeot 206
Peugeot 206Peugeot 206Peugeot 206Peugeot 206Peugeot 206Peugeot 206Peugeot 206Peugeot 206 - interieurPeugeot 206 - interieur

Signalement

Uitvoering206 XR 1.4 HDI
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2004
Jaar van aanschaf2008
KM-stand laatst165.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

kleine doorzetter

  • 165.000 km

Dit was mijn vorige zakelijke auto die ik ook privé reed. Een peugeot 206 1,4 HDI 70pk. Ik nam m van een collega over met 143000 km.

Een confortabele auto met een redelijk vlotte diesel ondanks de kleine cilinderinhoud. Wel vond ik m wat rumoerig, maar ja dat wend gouw. De stoel zaten goed en de wegligging was uitstekend. Helaas had deze auto geen centrale deurvergrendeling wat een groot gemis is bij zo'n relatief moderne auto. Wel had de auto airco. De deuren vond ik bij het dichtslaan wat blikkerig aandoen ten opzicht van de vw polo die ik nu rijd. Ook nu ik een polo rijd herinner ik me de schakelbak als erg hakerig, maar toch deed die prima zijn werk.

De diesel was vlot genoeg en was op de snelweg niet echt rumoerig. Het verbruik was zo'n 1 op 20 bij normaal gebruik. Zo kon ik makkelijk 800 a 900km op een tank rijden.

Afgelopen zomer de auto gebruikt voor onze vakantie naar Bretagne. De auto leek er ondanks al onze bagage geen moeite mee te hebben en bleef maar doorgaan. Cruiscontrol was wel fijn geweest maar zat er niet op.

Wat mij verbaasde is het volgende. Ik heb privé een peugeot 106. Ik kon met de sleutel van deze 106 de bestuurdersdeur en de kofferbak openen van de 206. Het slot van de bestuurderskant had wel wat schade van een poging tot inbraak. Ik verbaasde me hier wel over. Ik vraag me af welke andere peugeot's ik nog meer kan openen. Nooit geprobeerd overigens.

Al met al een fijne auto.

7,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.