Peugeot 206 XR 1.1 (2003)

autoreview

Peugeot 206
Peugeot 206Peugeot 206Peugeot 206Peugeot 206Peugeot 206Peugeot 206Peugeot 206Peugeot 206 - interieurPeugeot 206 - interieur

Signalement

Uitvoering206 XR 1.1
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2003
Jaar van aanschaf2005
KM-stand bij aanschaf39.342 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Ik rijdt deze Peugot nu sinds januari, omdat ik "m in de lease kon krijgen. Elke dag op en neer van Utrecht naar Zwolle en nog de nodige dienstreizen. Ik had eerst zo mijn twijfels, maar deze auto heeft ondanks z"n afmeting goed comfort. Allereerst is het een mooie auto om te zien, het model is nog niet aan veroudering onderhavig. Het XR model is het soberste model na de instapper. Binnenin is de 206 netjes afgewerkt, maar zoals de hoort bij een franse auto, wel wat rammeltjes en kraakjes. Sommige materialen doen wat goedkoop aan, maar dat wordt door het ontwerp van het intereieur weer goed gemaakt. Vooral de stoelen zijn er goed. Ik heb er nog een middenarmsteun in laten zetten, daardoor waan je je helemaal in een cockpit, alles zit goedpassend om je heen. Veder is het dashboard overzichtelijk en helder. De weglopende ruit geeft voorin een ruimtelijk gevoel, maar achterin is het allemaal maar krap aan. De deelbare achterbank en vele opbergvakken zijn weer een pluspunt.

PROBLEMEN

Ik heb in korte tijd (2,5 maanden) zo"n 8000km gereden met deze auto. Hiervoor heb ik al zo"n 9 auto"s gehad. Ondanks dat de 206 een prettige auto is, toch de volgende opmerkingen:
- een maal een shunt eruit geklapt (beveiliging die het hele electrisch circuit lam legt bij kortsluiting)
- kraakjes en rammeltjes in dashboard
- slecht verwerken van kleine oneffenheden in het wegdek, daardoor soms oncomfortabel
- motor is eigenlijk net te ligt voor de auto
- middenconsole zit een beetje los
- soms onregelmatig stationair lopende motor na een flink stukje snelweg (bij 150 - 160 km/u)
- Brandstof verbruik is optimaal (1:16) bij gem. 110 km/u, maar schiet omhoog (1:11,5) bij snelheden boven de 130 km/u
- veel bandengeruis te horen op ruw wegdek
- vaak hakerig schakelen als ie koud is

Tot nu bevalt de Peugot me echter erg goed!

6,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.