Opel Grandland X 1.6 CDTI 120pk Innovation (2018)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Grandland X 1.6 CDTI 120pk Innovation |
---|---|
Versnellingen | 6, Automaat |
Bouwjaar | 2018 |
Jaar van aanschaf | 2018 |
KM-stand bij aanschaf | 5 km |
KM-stand laatst | 48.000 km |
Eerste review van Opel Grandland X
- 800 km
In Augustus 2017 heb ik ongezien (alleen een paar plaatjes op internet) een Opel Grandland X besteld.
Waarom? Ik wilde eens wat ander, het moest een Diesel Automaat worden en binnen een bepaald budget blijven. Had al bijna de Skoda Octavia besteld, waarin ook één van m’n collega’s rijdt, totdat ik via facebook opmerkzaam werd gemaakt op een Opel: een SUV.
Na op de website van Opel alle ins en outs te hebben bekeken en me heb voor laten lichten door de plaatselijke Opel dealer toch eens op de website van Leaseplan gekeken. En Bingo: de configuratie paste binnen het budget.
Wat heb ik besteld:
Een grijze met zwart dak, uiteraard Diesel Automaat, Het is de Innovation geworden met Introductiepakket : AGR stoelen, leren bekleding, verwarmde voorruit, verwarmd stuur, verwarmde voorstoelen, verwarmde achterbank, inductief laden, afneembare trekhaak en een reservewiel.
Uiteindelijk eind vorige week de auto op kunnen halen
Op de eerste dag bij het parkeren op parkeerterrein bij klant bijna tegen andere auto aangereden. Bleek ik de pieptoon voor de parkeersensoren aan te moeten zetten. Gelukkig kwam ik er op tijd achter door de achteruitrijcamera te bekijken (scheelde een cm).
Heb altijd in trage diesels gereden: Seat Altea 1.6 D, Volkswagen Passet Variant 1.6 D, Skoda Superb Station 1.6 D, Peugeot 308 1.6 D en als vervangende auto de laatste 11 maanden een Golf GTE. Hiermee ben ik toch wat verwend geraakt, moet ik zeggen.
Na zo’n 800 km hier mijn eerste bevindingen. Ben natuurlijk een echte Nederlander, dus begin ik met de minpunten (hou dus rekening met het feit dat ik nooit eerder Opel gereden heb).
Minpunten:
-Achterklep gaat nog niet met de voetbeweging omhoog. Overburen vragen zich waarschijnlijk af wat ik onder die auto aan het schoppen ben. Heeft waarschijnlijk te maken met het feit dat de afneembare trekhaak eronder zit. Zal het later nog een testen als de trekhaak eraf is.
-Handig zo’n afneembare trekhaak. Dacht ik tenminste. Totdat je half onder de auto moet liggen om deze te (de)monteren. Ook de elektra kabel moet je bijna op de tast erin steken (of weer onder de auto gaan liggen)
-Zitpositie. Doordat ik altijd lagere auto’s gewend ben, moet ik m’n ideale zitpositie nog zien te vinden. Dit zal ongetwijfeld wel lukken, maar duurt toch wat langer als ik eigenlijk had gehoopt. En de zijdelingse steun valt wat tegen.
- Na de eerste 2 km dacht ik dat ik een tak had geraakt. Na thuiskomst bleek dat ik een roostertje (vlak onder het nummerbord aan de voorkant) ben kwijtgeraakt. Dealer heeft dit gelijk besteld. Ga er niet vanuit dat dit een voorbode voor de Opel kwaliteit is.
-Connectie met telefoon werkt prima, maar als je Flitsmeister aan hebt staan en er komt een melding, dan gaat de radio uit en blijft deze uit. Ik moet dat bewust de radio weer aanzetten, de muziekbron weer op radio zetten, dan de juiste radiozender kiezen en dan doet de radio het weer. Erg omslachtig, maar hier zal vast wel een oplossing voor zijn.
-Navigatiesysteem is erg uitvoering in de tekst. Straatnamen en plaatsnamen worden veelvuldig genoemd. Maar ook op snelweg worden bij elke verkeerspunt weer gezegd waar je naartoe moet (ook al moet je gewoon rechtdoor). Ook als je een oprit naar de snelweg neemt, hoor je even later nog een melding dat je de bewuste snelweg oprijdt. Op zich heel duidelijk, maar ook een beetje teveel info.
- Waarom geen opbergplek voor je zonnebril? In alle voorgaande auto’s kon ik mijn zonnebril opbergen in een opbergvakje voor de binnenspiegel. Hier is geen opbergvakje. Enige is om gewoon de zonnebril in een brillenkoker ergens te bewaren.
-De achterbank is ook verwarmd, maar waarom zijn de stelwieltjes voor deze verwarming niet voorzien van een lampje in het donker. Dit moet je dus op de tast doen.
- Regensensor. Hoe kan je het verzinnen dat je elke keer weer opnieuw de regensensor moet activeren. Ben gewend dat je de regensensor één keer activeert, en dat deze dan steeds aan blijft staan. Maar nee, elke keer als ik de auto start en het regent moet ik de regensensor aanzetten.
-Auto is stugger dan ik had verwacht. Stugger dan de Golf GTE waar ik eerst in reed. Heb gewoon de standaard 18 inch velgen (weliswaar met winterbanden)
-Lane assist. Had hier al wisselende verhalen over gehoord. Na 2 dagen was ik erachter hoe ik het uit kon zetten. Als je maar enigszins in de buurt van de strepen op het wegdek kwam, kreeg je al een stuurcorrectie. Werd er gewoon zenuwachtig van. Zeker op de A27 tussen Hilversum en Utrecht, waar ze nu met de weg bezig zijn en er naast de normale witte strepen nu ook gele strepen op het wegdek zijn. Auto bleef corrigeren. Toch straks nog maar eens activeren, want het schijnt een kwestie van wennen zijn.
- Jammer dat de mistlampen ook geen LED zijn. Staat nu een beetje zielig bij de mooie LED verlichting (even uitgeprobeerd bij mij op de oprit)
- Ruimte op achterbank. In een filmpje had ik gezien dat een reporter (1.96 cm lang) ruim achter zichzelf kon zitten op de achterbank. Dit valt toch iets tegen. Mijn zoon van 1.93 zit toch met z’n knietjes tegen mijn leuning (ben zelf 1.82 lang).
Pluspunten:
- Grote, imposante auto. Veel bekijks en vragen van “wat is dit nou voor een Opel?” Komt waarschijnlijk ook opdat ik de naamplaatjes “GRANDLAND X” en “TURBO D” eraf heb gehaald (met name “TURBO D” vond ik zo jaren 80.
- Rijdt goed
- Automaat schakelt goed en voel je nauwelijks. Wel wat traag, maar ja, die GTE was ik 11 maanden gewend.
- Zit lekker hoog, hebt een beter verkeersoverzicht.
- LED verlichting, ideaal, bochtverlichting is echt goed, maar ook automatisch van groot naar dimlicht schakelen. IDEAAL!
- Stuurwiel verwarming. IDEAAL! Waarom heb ik dat nu pas.
- Voorruitverwaming. Het heeft pas 1 nacht goed gevroren, maar toch al heel veel schik van. Wil nooit meer zonder.
- Cruise control. Moest even het boekje erop na slaan om te kijken hoe deze in te stellen, maar kan tot op de km ingesteld worden ipv per 5 of per 10 km. Netjes.
Zoals je al gemerkt heb, was ik geen Opel rijder en zal ik aan bepaalde Opel-dingetjes moeten wennen. Ik ben er zeker van dat dit gaat lukken en hoop dan ook dat in een volgende review dit te merken is.
Ík ben me ervan bewust dat je na 800 km de onderstaande waarderingen nog niet goed kan invullen. Maar hier de voorlopige stand.
Na een jaar rijden
- 48.000 km
Zo, een jaar geleden de sleutels gekregen van de Opel en dus na een jaar rijden en bijna 50.000 km verder tijd voor een update.
Positief:
Ook al hebben we nog weinig winter gehad, er zijn toch een paar ochtenden geweest dat ik het ijs moest krabben. Even motor aan, ijs van de zijramen afkrabben en voor en achterruit zijn al schoon. Ideaal, die voorruit verwarming.
Dan zitten, stuur verwarming en stoelverwarming aan en rijden maar. Ik heb het niet meer koud, en de kids hebben achterin ook de stoelverwarming ontdekt. Opel heeft er weer 2 fans bij.
In begin gedacht dat de instapdiesel toch wel erg traag was, maar ik moet zeggen dat de 130 pk heel goed te rijden is. Je hebt nooit het idee dat je te weinig vermogen hebt.
Voor het eerst dat ik een automaat rij, dus veel ervaring heb ik daar niet bij. Maar ik moet zeggen, had ik veel eerder moeten doen. Lekker ontspannen rijden, ook in de vele files een verademing.
Had in het begin veel moeite met de elektrische stoelen en ook met de hoge zit. Ik kon mijn draai niete helemaal vinden, terwijl ik mijn vorige auto"s (Superb, Passat, Peugeot) hier geen last van had. Heef waarschijnlijk met het hogere model te maken en de hoek waarin je nu zit. Maar, uiteindelijk is het helemaal gelukt en zit ik heerlijk op de AGR stoel.
In de zomer met de caravan (beladen 1.300 kg) naar Spanje geweest. Geen enkel probleem. Omdat de auto, en dus ook de trekhaak, hoger zijn als een “gewone” auto, lag de caravan nagenoeg waterpas achter de auto. De Grandland had geen enkele moeite met de caravan, wel ging uiteraard het dieselgebruik behoorlijk omhoog, ik denk dat ik 1:9 heb gereden. Op snelweg ca 110 op teller gereden.
Trouwens, voor de Opel Grandland rijders: Je kan je cruise control op de A2 tussen Utrecht en Amsterdam op 111 km zetten. Dan hoef je je geen zorgen over een bon te maken. Rij er elke dag heen en weer, dus ik kan het weten?
Rust: de auto is zeer goed geïsoleerd. Eigenlijk hoor je het bandengeruis en windgeruis en hoor je de motor nagenoeg niet. Nadeel is dat je gauw te snel rijdt.
Minder fijn:
Ja, waar ik maar niet aan kan wennen is de lane-assist. Deze heb ik nu een paar keer geprobeerd, maar ik zet hem elke keer na een paar dagen weer uit. Is misschien erg veilig, alleen ik heb er alleen maar last van. Elke keer als ik vergeet om m’n richtingaanwijzer aan te zetten, gaat de auto tegen sturen. Maar hij staat zo strak afgesteld dat ik zelfs de lijn niet hoeft te raken en dat ik al tegenstuur krijg. Zeker bij drukke situaties, versmalde wegen e.d. vind ik het alleen maar gevaarlijk. Auto stuurt tegen, en ik moet weer corrigeren. Ik kan er niet aan wennen.
Automatische achterklep. Doe alles nu alleen nog met de afstandsbediening. Door de trekhaak blijf ik onder de auto schoppen, zonder resultaat. Erg lachwekkend voor eventuele medestanders.
Door de brede voorstijl en de hele grote spiegels (je ziet er heel veel in, dat is perfect), heb je toch bij verkeer van links- of rechtsvoor een hele grote dooie hoek. Ik moet echt bewust een 2e keer kijken bij verkeer van links- of rechtsvoor. Heb ik nooit eerder ervaren.
Automatisch grootlicht: Ideaal voor mij, maar niet altijd voor mijn tegenliggers. Misschien moet ik de sensoren nog vaker schoon maken, maar krijg regelmatig lichtseintjes van tegenliggers dat ik grootlicht eerder uit moet zetten. Volgende keer bij dealer eens navragen.
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
PRIVATE LEASE Opel Grandland
Had je deze auto's al gezien?

Opel Grandland X 1.6 Turbo Hybrid4 Business Executive | Keyless entry | Lichtmetalen velgen 19" | Navigatiesysteem full map
- 2020
- 32.267 km

Opel Grandland X 1.6 Turbo Hybrid Elegance
- 2021
- 49.000 km

Opel Grandland X 1.2 Turbo Innovation / Aut / LED / Navi / CarPlay / Cam / Trekhaak
- 2019
- 59.559 km