Opel Grandland X 1.2 Turbo 130pk 120 Jaar Edition (2019)

autoreview

Opel Grandland X 1.2 Turbo 130pk 120 Jaar Edition (2019)

Signalement

UitvoeringGrandland X 1.2 Turbo 130pk 120 Jaar Edition
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2019
Jaar van aanschaf2019
KM-stand bij aanschaf900 km
KM-stand laatst900 km
Lezerswaardering: 58%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Grandland XXX

  • 900 km

Toen ik een vakantie naar Italie had geboekt was het tijd om een auto te huren. Ik wilde minimaal een auto op golf/astra formaat. Dus meerdere verhuursites bekeken en de keus viel op Budget vanwege de onbeperkte kilometers en gunstige huurvoorwaarden. Een ford focus was een seat arona of opel grandlandx. Aangezien ik de opel wel eens had gespot en een leuke auto vond plus de hoge zit moest dat m worden aangezien ik in een week meer dan 3000km zou rijden wilde ik een diesel maar die was niet beschikbaar dus werd het een 130 pk 3cilinder turbo eigenlijk ben ik geen fan van die 3pitters maar dat terzijde.

De opel is onderhuids eigenlijk een 3008 maar ik vind persoonlijk de opel intereur mooier dan die van de 3008 opgeruimder en overzichtelijker van buiten is de 3008 stoerder.

De touchscreen navi werkt goed en is makkelijk in de bediening afslagen worden duidelijk weergegeven.

De stoelen zien er sportief uit ik vond ze aan de korte kant ben zelf 1.71 maar je kunt ze verlengen door het voorste stuk uit te schuiven daar kwam ik pas later achter dus helemaal naar italie op en neer gereden zonder een perfecte zitpositie als je het voorste stukje uitklapt scheelt het wel maar denk als je langer dan 1.80 bent het wel lastiger word. Achterin is er wel voldoende beenruimte. Ik had 3 trolleys bij die ik op elkaar kon stapelen en had nog de helft van de bagageruimte over dus die is ruim voldoende.

De 3cilinder turbo motor is voldoende om met het verkeer mee te kunnen vanaf 3000 tot 5000 toeren is het gebied waarin ie zich het beste laat gelden met een stoer motorgeluid maar dat merk je dan ook aan het brandstofverbruik als je hem als een gti rijd ik heb er 190 mee gehaald dan is het ook wel over en uit. Ik reed op een volle tank tussen de 700 a 800 km met een gemiddelde snelheid van 110 en tussen de 2000en2500 toeren in zijn 6.

Ik ben niet zo posisitief over de aandrijflijn het aanrijden ging soms met horten en stoten en als je in een te hoge versnelling zit laat ie dat ook echt merken. Het onderstel vind ik te zacht vooral bij hogere snelheden merk je dat als je een bocht instuurt heb je iets te veel deining maar voor in de stad en zeg maar tot de 120 is het perfect. De remmen zijn me positief bevallen goed doseerbaar en grijpen goed aan als je stevig remt.

En nu de conclusie,
De concurrenten zijn als het goed is de kia sportage, seat ateca, vw tiguan, nissan qasquai, enz. Ik zou de tiguan nemen omdat die waarschijnlijk iets meer premium is ook al is ie iets duurder. Ik zou ipv de astra de grandlandx kopen omdat de hogere zit comfortabeler is naar mijn mening maar dan wel met de 1.6 4cilinder 180 pk versie heb ook geen idee hoe lang zon 3cilinder het uithoud. Als ik moest kiezen tussen de 3008 of de grandlandx zou ik voor de opel gaan omdat ik de 3008 interieur te slordig vind ook al ben ik niet opel minded maar dit hebben ze goed gedaan.

Bedankt voor het lezen en hoop dat je er iets van opsteekt,
Mvg,
Sem

9,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Opel Grandland

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (7)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.