Opel Cascada 1.4 Turbo 140pk S/S Cosmo (2014)

autoreview

Opel Cascada 1.4 Turbo 140pk S/S Cosmo (2014)

Signalement

UitvoeringCascada 1.4 Turbo 140pk S/S Cosmo
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2014
Jaar van aanschaf2025
KM-stand bij aanschaf74.500 km
KM-stand laatst77.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Voelt goed

  • 77.000 km

Wat koop je na 200k km in een (grotendeels uit GM onderdelen bestaande) Saab Cabrio op lpg? Een Opel Cascada natuurlijk., al kent haast niemand hem En het voelt als thuiskomen. Het is een 1.4-tje met 140pk en daar ga je echt geen stoplicht sprints mee doen. Maar hij is toch krachtig genoeg, vooral in lage toeren en je gaat er relaxed van rijden. Ondanks rustig rijden lust ie bedt een slok, reken op 1:11 a 1:12. Maar hij klinkt goed, knort lekker sonoor op de achtergrond, en toch is de auto opmerkelijk stil. De beste dingen aan de Cascada zijn de mooie en ingenieuze kap (die kwa werking weer aardig op de Saab lijkt), de gordelaangevers (zou elke cabrio moeten hebben), en vooral ook de nappa lederen stoelen. Die zijn echt van BMW niveau. Met stoelverkoeling nota bene, in een Opel. Dat zit zo lekker, dat je er niet meer uit wilt stappen en bijv helemaal naar Istanboel wilt rijden. Zit je dus Constant inOpel ;-D Helaas weigert de kap deze week opeens dienst, lijkt iets electronisch mis te zijn maar dat wordt vast door de garage wel opgelost onder garantie. Minpunten aan de auto zijn het verbruik (tja, 1601 kg), maar daarvoor tank ik nu voor 0,72 per l. Lpg. En deze auto heeft een gereviseerde versnellingsbak maar van 1 naar 2 is hakerig bij koude motor. Maar grosso modo een heel goede en vooral ook mooie auto, zeker met 20 inch velgen, al steken de remmetjes daar wat ielig bij af. Prachtig ding, maar Opel is geen status merk. Maar wat een rijk gevoel geeft ie. Al verschillende keren zeiden mensen dat ze hem mooi vonden maar het type niet kenden. Ik hoop er nog vele jaren plezier van te hebben. Saab verkopen deed even pijn maar degene die hem overnam rijdt met een brede glimlach, al zal er na 465k km best eens wat extra onderhoud gepleegd moeten worden. Benieuwd of deze Opel de Saab gaat evenaren na zo een kilometerstand. Denk het niet eigenlijk maar wie weet. Ik mis alleen het Saab Nightpanel knopje, kan iemand dat voor me in de Cascada fiksen?

6,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.