Opel Astra Stationwagon 1.7 CDTi 100pk Cosmo (2008)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Astra Stationwagon 1.7 CDTi 100pk Cosmo |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2008 |
Jaar van aanschaf | 2008 |
KM-stand bij aanschaf | 70 km |
KM-stand laatst | 126.000 km |
ERVARINGEN
- 35.000 km
Nadat de leasemaatschappij mijn Renault 6 maanden voor het einde van het contract had ingenomen op basis van gebrekkige technische kwaliteit werd 7 januari mijn Astra 1.7 CDTI STW Executive afgeleverd. De auto was in november besteld dus dat ging zeer snel.
Ik heb een bewuste keuze gemaakt om voor mijn leasebedrag geen kale Mondeo te bestellen maar een rijk uitgeruste Astra Executive. Door de gunstige lease voorwaarden kon ik nog enkele extra opties bestellen: Xenon licht; ECC, DVD90, parkeersensoren en inklapbare spiegels. Dit en het Executive pakket maakt het een zeer complete uitrusting. Metro is de mooiste kleur maar ook een poetskleur dus koos ik voor Moonland.
Ik rijd niet privé met de auto maar heb toch een Station gekozen vanwege de grotere wielbasis en de uitstraling. In de lease is de station zelfs voordeliger.
De eerste ervaringen met deze auto zijn positief. Ik heb inmiddels ruim 2000 km op de teller staan en ik merk dat de auto losser wordt. Ik rijd voornamelijk snelweg dus mijn gebruik is best netjes: de eerste week ca 6,8l en nu 6,4.
De auto is geen sprinter maar heeft ruim genoeg vermogen om goed te kunnen inhalen. Wel moet ik wennen aan de 6e versnelling. Niet dat ik hem vergeet maar als je op de snelweg moet afremmen voor een inhalende vrachtauto moet ik echt terugschakelen naar de 5e. Daarnaast onderstreep ik ook eerdere reviews dat de 6e versnelling pas boven de 100km/u zorgt voor een lager verbruik.
De auto rijdt rustig en comfortabel. De stoelen zijn lekker stevig en geven voldoende steun. Ook op dit gebied mis ik mijn vorige Megane niet.
Ik mag 180.000 km of vier jaar met deze auto doen dus ik hoop dat hij het beter doet dan de vorige Renaults. De dealer geeft in elk geval al een uitstekend gevoel.
Als de auto weer eens schoon is zal ik foto’s toevoegen.
Heeft iemand al de perfecte aftermarket bekerhouder gevonden? Dat is echt een gemis.
Update 28-1 Foto’s toegevoegd
Update 15-2
De auto is inmiddels goed ingereden en heeft een gemiddelde verbuik van 6,0/100km. Ook is er en litertje olie bijgevuld. Tijdens nat weer heb ik de auto richting de 200km/uur geduwd maar door het natte wegdek en de winterbanden ben ik bij 195 maar gestopt. Er zat echt nog meer in. Ook heb ik bij 180 km/u pas echt het gevoel gehad dat de 6e versnelling echt nodig was.
Update 15-6
De auto rijdt echt perfect. Geen enkel probleem of storing heeft zich voorgedaan en ik blijf positief.
Wat ik de laatste maanden echt ben gaan waarderen is de DvD90. Wat een snelheid en wat een goed geluid. Door de 9 speakers heeft hij echt een mooi rond geluid en hoor je ook boven de 120 km/u een mooie bas en middenregister. Echt een aanrader. Ook de navi is super snel en zeer betrouwbaar. Nog geen enkele happering gehad.
Zo had mijn Renault ook kunnen en moeten zijn............
Update 3-12
De auto heeft inmiddels zijn 30.000 beurt gehad. Op mijn verzoek is gekeken naar de afstelling van de Xenon lampen omdat ik de kegel te laag vond staan. Bij andere auto's kun je met de hoogte instelling spelen omdat je zelf aan de knoppen zit maar bij deze Xenon lampen gebeurt dat automatisch.
De afstelling is verbeterd maar ik ben niet helemaal enthousiast over de meerwaarde van de lampen. Toegegeven, de lampen hebben echt effect als je alleen op een donkere weg zit maar waar is het tegenwoordig nog helemaal donker? Op de A2 vanuit Eindhoven naar Maastricht is alleen het eerste stuk onverlicht en voor de rest staan tegenwoordig overal lantaarnpalen. Het ziet er natuurlijk wel mooi uit maar of dat € 700 waard is? Bij een volgende auto weet ik nog niet of het een must have is.
PROBLEMEN
- 35.000 km
Geen.
Het stuur staat niet helemaal recht in het midden maar dat wordt bij de eerste beurt opgelost.
Update: bij beurt is stuur gecentreerd. Voor de rest geen problemen.
update 23-9-09
- 52.000 km
De auto heeft inmiddels ruim 52000km gereden zonder problemen. Het enige probleempje is dat de benzine meter soms van helemaal vol zonder enig aanleiding naar leeg springt en vervolgens weer terug. Zal wel iets met de vlotter te maken hebben en wordt bij de 60k beurt gemeld.
Het gemiddeld verbruik over de laatste 16000 km is 5,6/100 km en dus netjes. Volgens de leasemaatschappij zou deze auto gemiddeld (?!) 5,0/100 km moeten halen. Dat lijkt mij niet haalbaar. Ik rijd voor 90% snelweg en lager kan niet tenzij je achter vrachtauto's gaat rijden. Iemand andere meningen??
update 15-9-10
- 87.000 km
Deze auto doet gewoon wat je van een auto mag verwachten. Geen enkel probleem; geen storing of defecten. Nog geen defecte lamp.
Het gemiddelde verbruik over de laatste 33.000 km is nu 1:19,5. Who needs a Prius ;)
Ik ben erg tevreden over deze auto en vergeef hem het gebrek aan een bekerhouder. Gelukkig want we moeten nog tot januari 2013.
Laatste tussenverslag
- 126.000 km
Ik heb inmiddels 125k gereden met deze fijne auto. De auto krijgt op tijd zijn beurten en ik ben nog nooit ongepland naar de garage geweest. Nog geen kapotte lamp.
Het gemiddelde verbruik ligt stabiel op 5,3/100 km door het jaar waarbij ik moet toegeven dat ik zo snel mogelijk naar de 125 sprint en dan op de cruise control blijf rijden en heel veel snelweg rijdt. Hierdoor heb ik nog steeds dezelfde twee bandensets!
Langzaam ben ik me aan het oriënteren op een nieuwe auto die ik op het einde van het jaar mag bestellen. Ik heb nog geen enkel idee wat dat moet worden. Maar gezien de positieve ervaringen met deze Astra komt deze zeker in mijn lijstje terug.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.