Mercedes-Benz C 220 CDI Avantgarde (2000) #2

autoreview

Mercedes-Benz C-klasse
Mercedes-Benz C-klasseMercedes-Benz C-klasseMercedes-Benz C-klasseMercedes-Benz C-klasseMercedes-Benz C-klasseMercedes-Benz C-klasseMercedes-Benz C-klasseMercedes-Benz C-klasse - interieurMercedes-Benz C-klasse - interieur

Signalement

UitvoeringC 220 CDI Avantgarde
Versnellingen5, Automaat
Bouwjaar2000
Jaar van aanschaf2002
KM-stand bij aanschaf123.000 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Allereerst een traan en een diepe zucht. Mijn Mercedes C220cdi Avantgarde automaat met navigatie, lederen bekleding, tempomat en snelheidsbegrenzer, CD-wisselaar, climat control, schuif/kanteldak, elektrisch verstelbare stoelen, afneembare trekhaak, en helaas 1 optie waar ik niet over tevreden ben, een alarmsysteem, is vannacht voor mijn eigen deur gestolen.

***TOEVOEGING 11 MEI 2005 ***
All-Risk verzekerd bij INTERPOLIS, het leek mij GLASHELDER dat ik in ieder geval een bedrag uitgekeerd zou krijgen waarvoor ik hetzelfde terug kon kopen.
Tot op heden NIETS ontvangen, INTERPOLIS rekt de zaak bewust en stelt vragen waarbij ze hopen dat je een keer liegt o.i.d. waardoor ze uitkeren kunnen voorkomen. Verwijzingen naar de reclame boodschappen op TV worden lachend van de hand gewezen.
Nu heb ik mijn RECHTSBIJSTAND verzekering moeten inschakelen, nota bene ondergebracht bij DEZELFDE maatschappij, om INTERPOLIS aan te sporen over te gaan tot uitkeren.
De waardebepaling van € 20.500,-- heb ik destijds wel afgewezen, mogelijk dat daardoor het probleem ontstaan is.
Ik verplaatse me momenteel noodgedwongen in een HYUNDAI H200 2.5TD DC bus en mis mijn liefde elke dag een beetje meer.....
*** EINDE TOEVOEGING 11 MEI 2005

Twee jaar reed ik haar, en was haar in tegenstelling tot iedere eerder gereden auto nog lang niet beu. Ging ik automatisch eerst bij BMW shoppen toen mijn 325TDS aan vervanging toe was echter zwaar teleurgesteld vanwege de minime verschillen tussen model 1994 en model 2001 verliet ik voorgoed de BMW showrooms. Mijn blik viel op een C-klasse model 05-2000 en nieuwer. Wat een verrassing: een Mercedes, en opeens zit alles erop! Ongeloofelijk, wat een rij eigenschappen, wat een comfort, wat een luxe, wat een opties.
Altijd gingen wij met het vliegtuig op vakantie, maar nu zijn we voor het eerst met een 6 meter lange Knaus caravan naar Spanje gereden waarbij bergop de Vectra met Kip het finaal moest afleggen tegen onze combinatie. Het gaat sneller de minpunten op te sommen zie hieronder

Grootste pluspunten:
+ Interieur, comfort en luxe
+ Parkeersensoren en dan vooral de grafische aanduiding
+ Extreem doordacht in alle functies, ALLES aan deze auto heeft een reden waardoor je enorm veel respect voor de ontwerpers krijgt. Telkens als zich weer een situatie voordoet waarbij je de auto moet inzetten voor een nooit eerder toegepast doel wordt je aangenaam verrast doordat hier al over nagedacht was.

PROBLEMEN

- Onderhoud peperduur bij de dealer, spotgoedkoop bij de dorpsgarage waarbij je zelf (dure) onderdelen inkoopt en aanleverd.

- Autoradio/ cd-wisselaar/ navigatie systeem, Autoradio op mode CD wisselaar tijdens starten resulteerde heel vaak in een hard krakende toon waarna de CD-wisselaar niet meer werkte en de rest van de apparatuur wel
Tevens gaan bij iedereen de roosters van de speakers in de voorportieren stuk. Vaak doen ze er niks aan in showrooms en beloven ze nieuwe bij aflevering, komen ze netjes na, maar na een maand heb jij er ook alweer met je tenen of een handtas tussen gezeten!

- Stuurhuis, koste me ongeveer € 3.000,- Defect is hoorbaar maar lijkt op een defecte schokbreker

- Dynamo, die bleek watergekoeld, duur apparaatje hierdoor, als je zo"n Mercedes koopt let op stuurhuis en dynamo.

- Storingsmeldingen. Heb je eindelijk al die lampjes gevonden die je volgens kit moet vervangen, duiken er weer tientallen andere verborgen lampjes op waarbij het noodlampje de functie overgenomen heeft.

- Navigatiesysteem klopt niet in Frankrijk. Maar hier vermoed ik kwade Duitse chauvinistische opzet, of een onmogelijke opgave (danwel oppurtunistische Duitse ingenieur) gezien de Franse manier van werken / wegen aanleggen enz. enz.

- Uitlaatgassen ruikbaar binnen, verwachte het ergste na gelijke BMW ervaringen waarbij het om een lek spruitstuk ging, wederom aangenaam verrast bleek slechts te gaan om de aansluitringetjes/stangetjes van de verstuivers

- IJzer op ijzer schavend geluid, achterremmen eerder versleten als voor, hierdoor geen storingsmelding. Komt meestal doordat de vorige eigenaar bezuinigd heeft op het onderhoud. Kostte mij een nieuwe schijf, slecht geslapen vanwege wederom nare gelijke BMW ervaringen waarbij de schijf 400 eurie koste, maar alweer aangenaam verrast een Mercedes schijf voor de schijfremmen achter kost slechts 39 Eurie!

10,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Mercedes-Benz C-klasse

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (2)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.