Mercedes-Benz C 200 CDI Estate (2009)
autoreview
Signalement
Uitvoering | C 200 CDI Estate |
---|---|
Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2009 |
Jaar van aanschaf | 2009 |
KM-stand laatst | 92.000 km |
- 68.000 km
Sinds december 2009 rij ik met een Mercedes C200 CDI break (100kw, 136pk). Ondertussen heeft de wagen 68.000 km op de teller; dus tijd voor een review.
Model & uitvoering.
Dit is de instapper, of Classic uitvoering. De wagen heeft als extra's parkeercensoren (V+A), metallic kleur en het command systeem (GPS, DVD, spraakherkenning). Door deze laatste staat er dus ook een lederen stuur en pook op.
Persoonlijk vind ik de wagen voldoende uitgerust. Tja, mercedes is niet zo gul met de opties, maar de nodige zaken die je nodig hebt, staan er op (airco, controlemechanismes hier en daar, veiligheidssystemen, aut. aansteken van lampen, ...). Het is ook aangenaam dat Mercedes ervoor gekozen heeft om een mooie alu velg te monteren ipv een plastieken wieldop.
Enkel de cruise control ontbreekt een beetje op deze wagen. Dit has ik op mijn vorige wagen en dit mis ik nu.
Buitenkleur is Palladiumzilver, binnenbekleding Alcacagrijs - Brighton stof.
De grijze kleur is gewoon super voor het vuil. De wagen toont nooit echt vuil. Voor mensen die niet graag een auto wassen is dit een aanrader.
Voor de binnenbekleding moet je zijn (licht grijs), maar ik vind het zeker een geslaagde combinatie.
Rijden
De wagen rijd zeer vlot en zeer aangenaam. We deden de vergelijking met een BMW 3 serie en dan bleek toch dat de mercedes zachter reed.
De zetels zijn goed en geven voldoende steun voor lange ritten. We merken dit tijdens een 1.000 km rit: je komt niet als een wrak uit deze auto.
Bij het rijden met winterbanden (deze HEB je wel echt nodig), is er wat meer lawaai; maar ik denk dat dit standard bij iedere wagen is.
Power heeft de CDI motor zeker voldoende om het alledaagse verkeer te volgen. Er wordt niet echt gevraagd om sprintjes te trekken, maar als je wat snelheid nodig hebt, dan krijg je deze.
Verbruik
De eerste 5000 kilometers zat de wagen toch aan 6.5 - 7 liter verbruik; wat relatief hoog is (het is wel geen Bleu motion).
Momenteel is dit eerder naar 6 liter gemiddeld verbruik bij gewoon gebruik (autostrade + stad).
Wanneer we autostrade doen, dan zakt dit nog en kan je bijna 1100 km doen met de tank.
Bij stadsverkeer kan je zeker 6.5 lter gemiddeld verbruiken.
Ruimte
Ik heb zelf 2 kinderen die nog in een kinderstoel zitten en kan dus wel wat ruimte gebruiken.
De ruimte in deze wagen is ok; er zijn voldoende opbergvakjes (die je mooi kan afsluiten). Maar zeker niet de grootste in zijn segment. Je ziet dat wanneer de kinderstoelen gemonteerd staan... Er is dan nog ruimte tussen voorste stoel en kinderstoel, maar het kost geen moeite om met de voetjes tegen de zetel te slaan. Bij een Passat bv zal dit moeilijker zijn...
De koffer is voldoende, maar hier ook; zeker niet de grootste op de markt beschikbaar; maar voldoende voor ons.
Leuk is de 12 volt aansluiting in koffer en in de wagen.
GPS & Command
Even een puntje apart. Dit systeem werkt gewoon subliem!
- routes worden automatisch correct aangepast op basis van de verkeerstinformatie. Dank zij dit systeem heb ik al verschillende uren kunnen winnnen.
- de spraakherkenning werkt super. Zonder iets in te spreken of de auto aan te leren (bv vooraf inspreken) kent hij de stem en doet hij wat gevraagd is. Franse plaatsnamen is wel moeilijker.
- de gsm via bleuthooth is gewoon goed. Tjdens het telefoneren hoor je de andere persoon zeer goed en hij/zij verstaat u ook goed.
Problemen - onderhoud
Onderhoud is jaarlijks of om de 25.000 km. Ik heb enkel wat olie moeten toevoegen bij voor de eerste onderhoudsbeurt. Dit bleek niet abnormaal te zijn. Nadien is dit niet meer nodig geweest.
Verder ben ik nog geen problemen, pannes of defecten tegengekomen. De wagen rijd als een klok.
Besluit:
In het algemeen ben ik super tevreden van de wagen.
Het is dus niet verwonderlijk dat ik dezelfde wagen heb geselecteerd als nieuwe wagan op het einde van de leasing (nu in december). De kleurencombinatie is idem aan deze wagen; het zal enkel de 7-trapsautomaat worden (cruise control is hierop standard).
Verbruik - een test
- 71.000 km
Zeer goede dag voor een record te maken naar verbruik:
- geen files te verwachten
- goed weer (niet te warm/geen regen)
- auto niet volgeladen
Dus hier de resultaten van een traject van 66 km (+- 40 km autostrade, rest gewoon verkeer).
Ik heb natuurlijk wel een beetje mijn rijstijl aangepast:
- zeer rustig vertrekken (niet dat ik anders met gierende banden vertrek hoor).
- vlot opschakelen (nooit boven 2000 toeren).
- zo lang mogelijk 'uitbollen' en vermijden om snelheid te verliezen (bv aan een rood licht vroeger snelheid minderen)
- vermeden om onverwacht te remmen.
- Airco & radio bleven aan (haha)
Uiteindelijk haalt de mercedes een gemiddeld verbruik van 5.1l; wat zeker niet slecht is en wat ik eigenlijk knap vind.
Omgerekend naar een volle tank, kom je - in deze omstandigheden - ongeveer 1250 km ver.
Natuurlijk mag je dit niet veralgemenen en kan dit niet doorgetrokken worden. Van zodra je een beetje file hebt (en dat is wel dagelijks) val je terug op je gewone verbruik.
Ter info: dit is de diesel motor voor de blue efficiency.
normaal onderhoud
- 78.000 km
Afspraak voor een onderhoud.
Door omstandigheden ben ik iets over de kilomters moeten gaan alvorens dat de wagen in de garage was... Niets speciaals tegengekomen noch problemen ondervonden.
Er is wel een melding gekomen (na +- 1000 km over de melding) om het oliepijl te controleren.
Dit 'olieverbruik' blijkt wel normaal te zijn. Het lijkt me ook vrij onlogisch als er na 25.000 km niets olie wordt verbruikt (persoonlijk vind ik dit wel lang alvorens men de garage opzoekt).
P.S. ik heb ondertussen een andere top-meting gehad qua verbruik: 4.7 liter over een afstand van ruim 200 km (wel veel autostrade).
Afsluiting
- 92.000 km
Hierbij een kort verslagje. De wagen is ingeleverd. Na dit berichtje zal er dus ook niets meer volgen.
Inleveren was een beetje een gemengd gevoel: Ik ben natuurlijk blij met de komst van de nieuwe wagen, maar toch was ik deze wagen absoluut niet beu of was ik er op uitgekeken.
Voor mij is dit een super goede wagen geweest, zonder problemen die je comfortabel van punt A naar punt B bracht.
De weinige minpuntjes zijn reeds aangehaald in eerdere verslagen; doch wegen die niet op tegen de positieve ervaring die ik met deze wagen heb mogen beleven.
Zeker een aanrader.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.