Abonneer nú met korting

Kies nú voor een abonnement met korting

Navigatie

MENU
AutoWeek

Menu

  • Nieuws
    • Advies Centrum
    • Autonieuws
    • Autotechniek
    • Banden
    • Bestelauto's
    • Campers
    • Classics & Youngtimers
    • Elektrische auto
    • Supercars
    • Verkoopcijfers
    • Podcasts
  • Tests
    • Autoreviews
    • Autotests
    • Nieuwste autovideo's
    • Verbruiksmonitor
    • Zelf testen?
  • Auto's
    • Auto zoeken
    • CarBase Autovergelijker
    • Elektrische auto's
    • Private Lease
    • Nieuwe auto uit voorraad
  • Occasions
    • Occasion zoeken
    • Klassieker zoeken
    • Tweedehands auto
    • Auto importeren
    • Auto onderhoud
  • Tools
    • Autobandenvergelijker
    • Autoverzekering vergelijker
    • Bijtelling Calculator
    • BPM Calculator
    • Kentekencheck
    • Kostenberekening
    • Waardebepaling
    • Private Lease Vergelijker
    • Wegenbelasting
  • Forum
    • Forum Index
    • Actieve topics
    • Nieuwste topics
    • Zoeken
    • Uitleg Forum
  • Word nu
    abonnee!
    • AutoWeek
    • AutoWeek Classics
    • AutoWeek Campers
    • AutoWeek GTO
    • Abonnee voordeel
    • Bestel editie
    • Nu in AutoWeek
  • Account
    • Mijn auto's/reviews
    • Mijn occasions
    • Mijn alerts
    • Mijn gegevens
    • Uitloggen
    • Mijn AutoWeek

      Autoweek Account
      • Autoreviews schrijven
      • Brandstofverbruik bijhouden
      • Reageren op berichten
      • Autobrochures downloaden
      • Nieuwsalerts instellen
      • Deelnemen aan het AW Forum

      en nog veel meer..

      Registreren Inloggen
    • Om te kunnen inloggen op Mijn AutoWeek moet u akkoord gaan met onze privacy voorwaarden.

      Meer informatie
  • Zoeken
Sluiten

Zoeken

Op trefwoord

of

Op kenteken

Zoeken

Auto's
Kenteken
AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
  • Home
  • Reviews
  • Lotus
  • Elise

Lotus Elise 111 S (2005)

autoreview

9
Lotus Elise 111 S (2005)
Anoniem
  • Gebruikersreview
  • Meer
    • Linkedin
    • Pinterest
    • Print
    • Email
  • Whatsapp
  • Twitter
  • Facebook

Signalement

UitvoeringElise 111 S
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2005
Jaar van aanschaf2013
KM-stand bij aanschaf82.000 km
KM-stand laatst72.000 km
Lezerswaardering: 58%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media kan niet verantwoordelijk worden gesteld voor de inhoud of eventuele gevolgen ervan. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Als de brandweer.

  • 17 oktober 2013

oktober 2013
Ik wilde als kind al een Lotus en heb toen mezelf beloofd om als ik ooit de mogelijkheid zou hebben om een Lotus te kopen. "Ooit" is aangebroken,...
Om een Lotus (of een goede sportauto) te kopen is het verstandig om je eerst in de wereld er omheen in te lezen. Waar moet je op letten bij de aankoop van zo'n auto? waar moet je op letten voor zo'n auto aanschaft? Is het inderdaad wel een auto voor mij? Je kunt lid worden van de Nederlandse Lotusclub. Langsgaan bij pub meetings van de Lotusclub, bij van Sten of van Kooij. Via online de beschikbare fora lezen, zoals het SELOC forum.
Uiteindelijk heb ik eerst zo'n auto voor een week gehuurd bij cabrioland in Den Haag om te bepalen of het inderdaad wel de auto voor mij was. Die ervaring was geweldig! Ik was over de streep.
Maar toen moest ik een goede auto vinden. Ik heb verder gelezen en geïnformeerd. Al snel was ik eruit welk type het moest worden; een Mk2 met die ovale koplampen en dan bij voorkeur de 111s en dan LHD. Ik ben gaan zoeken, 2 keer per dag door alle sites heen, tot ik een eerste exemplaar had. Vervolgens afgesproken dat hij eerst moest worden gekeurd door van Kooij (aankoopkeuring) voor ik een definitief bod deed. Door de mankementen die naar bovenkwamen bij de keuring was mijn bod aanmerkelijk lager dan dat wat de koper er voor wilde krijgen.
Zo heb ik nog een aantal auto's bekeken en uiteindelijk ben ik geslaagd bij uksportscars.nl in Opeinde. Ook hier is de auto eerst gekeurd door van Kooij en goed bevonden, de verkoper en ik zijn toen snel tot overeenstemming gekomen.

Mei 2014
Ik heb er al snel cruise control in laten bouwen en dat scheelde aanmerkelijk in de incasso van het CJIB. In eerste instantie werd er wel besmuikt om gelachen door mede Lotusrijders, maar inmiddels zijn er al meerdere rijders langs geweest om te kijken naar de mogelijkheden voor henzelf.
Ik heb een keer schade gehad door een uitwijkende automobilist. Gelukkig alleen schade aan het polyester, maar al met al moest de hele clamshell opnieuw worden gespoten, wat toch weer aardig in de papieren liep. Verder ben ik in de "winter" doorgereden en heb een extra set winterbanden en velgen aangeschaft. Ik gebruik daarvoor Conti 810's, de velgen zijn zwarte race-velgen die speciaal hiervoor door de importeur uit Engeland zijn gehaald.

Verder bleek dat er een paar afdekdopjes in de motorkap misten, waardoor ik bij nat weer altijd een natte achterbak had, dit is inmiddels vervangen en het probleem is hiermee opgelost.

Bij de laatste beurt in april 2014 zijn nieuwe bougies geplaatst omdat de motor wat onregelmatig gedrag vertoonde. De auto rijdt nu weer als een zonnetje.

Mei 2016
De wagen rijdt nog steeds als de brandweer. Vorig jaar heb ik wat onkosten gehad door een disfunctionerende dynamo. Alles is netjes opgelost door de importeur (van der Kooi), maar ik was de wagen precies in de vakantieperiode kwijt. Ook de schokbrekers zijn vervangen door een set Nitrons, waardoor de wegligging weer optimaal is.
De teller staat nu op bijna 67k Engelse mijlen.

Nog steeds veel plezier

  • 72.000 km
  • 23 juni 2020

Inmiddels heb ik de Lotus Elise alweer ruim zes jaar in bezit. Er is onderhoud gepleegd. Twee jaar terug een nieuwe distributrieriem, de reguliere beurten en af en toe opnieuw afstellen van de motor.
Nieuwe bobines, bougies vervangen en nieuwe bedrading. De motor is één van de laatste VVC Rover motoren en heeft een speciale race-nokken-as.
Het is een heerlijke auto om in te rijden maar één ding dat elke keer weer naar voren komt is dat het het beste is om originele onderdelen te gebruiken en dat een goede dealer / importeur goud waard is.

De auto heeft nog steeds veel bekijks en voor de aardigheid heb ik er wat foto's bijgeplaatst met de softtop.

4,0
  • Betrouwbaarheid
    4
  • Prestaties
    4
  • Comfort
    4
  • Kosten
    4
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
  • Rijd je zelf met een Lotus Elise? Start je eigen gebruikersreview en deel je ervaringen
 
  • Houd me op de hoogte over de Lotus Elise
  • Rapporteer deze review

Beoordeel deze review

Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.

  • slecht
  • onvoldoende
  • voldoende
  • goed
  • uitstekend

Lezersreacties (9)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kunt u er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

Reactie verwijderen

Weet je het zeker dat je dit bericht wilt verwijderen?

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens

Bekijk ook

Kopersgids

Zoeken en vergelijken
  • Lotus Elise specificaties
  • Lotus Elise occasions
  • Lotus Elise video's
Advies en informatie
  • Lotus Elise tests
  • Lotus Elise gebruikersreviews
  • Lotus Elise index
PREMIUM
Lotus Exige S Roadster - Blits Bezit

Lotus Exige S Roadster - Blits Bezit

Zeg Lotus en de associatie met autosport, minimaal gewicht en Colin Chapman is snel gemaakt....

Lees meer
 

Lotus Elise reviews

  • Gebruikersreview
    Lotus Elise (2002)

    Lotus Elise (2002)

    4
    • 16 november 2014
  • Gebruikersreview
    Lotus Elise 111 S (2005)

    Lotus Elise 111 S (2005)

    9
    • 17 oktober 2013
  • Gebruikersreview
    Lotus Elise 111 R (2005)

    Lotus Elise 111 R (2005)

    3
    • 3 juli 2013
  • Gebruikersreview
    Lotus Elise S (2004)

    Lotus Elise S (2004)

    25
    • 2 augustus 2011
  • Gebruikersreview
    Lotus Elise 111 R (2004)

    Lotus Elise 111 R (2004)

    4
    • 18 juli 2004
meer reviews
Lotus Elise Supercharged

Lotus Elise Supercharged

Met de Supercharged heeft Lotus de snelste productie-Elise ooit op de weg gezet. Rond Barcelona...

Gerelateerd

  • Model
  • Merk
Model
Model
  • Nieuws
    Lotus Elise (1998) - Liefhebber Gezocht

    Lotus Elise (1998) - Liefhebber Gezocht

    25
    • 23 december 2021
  • Nieuws
    Doek valt voor Lotus Elise, Exige en Evora

    Doek valt voor Lotus Elise, Exige en Evora

    73
    • 23 december 2021
  • Nieuws
    Vijf occasions met middenmotor voor de kleinere beurs

    Vijf occasions met middenmotor voor de...

    26
    • 9 juli 2021
  • Nieuws
    Lotus Elise mogelijk toch langer leven beschoren

    Lotus Elise mogelijk toch langer leven...

    11
    • 10 mei 2021
  • Nieuws
    Lotus neemt afscheid van Elise en Exige

    Lotus neemt afscheid van Elise en Exige

    15
    • 8 februari 2021
  • Nieuws
    Lotus komt met speciaal instrumentarium voor op circuit

    Lotus komt met speciaal instrumentarium...

    2
    • 15 juli 2020
  • Nieuws
    Lotus Elise Cup 250 als Bathurst Edition

    Lotus Elise Cup 250 als Bathurst Edition

    1
    • 11 februari 2020
Merk
Merk
  • Nieuws
    Lotus gaat nooit vertoonde klassiekers tóch bouwen

    Lotus gaat nooit vertoonde klassiekers...

    8
    • 24 juni 2022
  • Nieuws
    Lotus Emira GT4: knalhard circuitbeest

    Lotus Emira GT4: knalhard circuitbeest

    4
    • 6 mei 2022
  • Gebruikersreview
    Lotus Europa S (2006)

    Lotus Europa S (2006)

    • 8 april 2022
  • Nieuws
    Lotus Eletre: elektrische SUV luidt nieuw hoofdstuk in

    Lotus Eletre: elektrische SUV luidt nieuw...

    93
    • 29 maart 2022
  • Lotus Eletre - Eerste Kennismaking

    Lotus Eletre - Eerste Kennismaking

    46
    • 29 maart 2022
  • Nieuws
    Elektrische SUV Lotus heet Eletre

    Elektrische SUV Lotus heet Eletre

    23
    • 28 maart 2022
  • Nieuws
    Lotus Emira met viercilinder van AMG duurder dan verwacht

    Lotus Emira met viercilinder van AMG duurder...

    37
    • 23 maart 2022

Persoonlijk op de hoogte blijven van autonieuws?

Over AutoWeek

  • Klantenservice
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Privacy & Cookiebeleid
  • Cookie instellingen wijzigen
  • Gebruiksvoorwaarden

Volg AutoWeek

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
  • Podcasts
  • RSS

Meer AutoWeek

  • Aanmelden nieuwsbrief
  • Contact redactie
  • Colofon
  • Autobrochures
  • Klassiekergids

Overig

  • Adverteren
  • AutoWeek LAB
  • Je auto aanmelden
  • Koppel abonnement
  • Partners
  • Alfa Romeo
  • Alpine
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Cadillac
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • DS
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • McLaren
  • Mercedes-Benz
  • MG
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden