Kia Sportage 1.6 T-GDi Plug-in Hybrid 4WD GT-PlusLine (2023)

autoreview

Kia Sportage 1.6 T-GDi Plug-in Hybrid 4WD GT-PlusLine (2023)

Signalement

UitvoeringSportage 1.6 T-GDi Plug-in Hybrid 4WD GT-PlusLine
Versnellingen6, Sequentiële Automaat
Bouwjaar2023
Jaar van aanschaf2023
KM-stand laatst16.350 km
Lezerswaardering: 55%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Geweldige auto maar hoe gaat het verder met de sto

  • 2.250 km

KIA SPORTAGE GT+ LINE PHEV

Ik was al een tijdje opzoek naar een nieuwe auto. De vorige auto een Hyundai Tucson 2.0 uit 2009 had al 160000 km op de teller. Omdat deze auto best wel een flinke slok lust en er mogelijk grotere kosten (eerder geen grote reparaties eerder gehad) aan zaten te komen, op zoek gegaan naar een vervanger. Na enkele proefritjes in de nieuwe Tucson en een Ford Kuga kwam toch de Sportage ook in beeld.

De afwerking, en de uitgebreide opties van de auto en het proefritje bevielen me zodanig goed, al moest ik wel even wennen aan de grill.
We hebben gekozen voor de GT+ line PHEV in de kleur experience green. Deze uitvoering heeft werkelijk alles aan boord inclusief ook de elektronische adaptieve demping. Dit leek me een mooie optie als carvantrekker

De eerste 2000km
Het is een comfortabele, stille auto en dat bevalt me erg goed. De GT+ uitvoering heeft dus adaptieve dempers en dit past zich aan de rijstijl. Over het algemeen soepel verend, maar mooi stevig dempend bij verkeersdremppels e.d.
De motor heeft 265PK en een koppel van 350 nm dat lijkt ruimschoots voldoende. Beniewd hoe de auto zich van de zomer gedraagt met een caravan er achter.
Het verbruik tot nu toe is gemiddeld 1 op 23,5 en op elektra 1 op 11 kwh.
De zestraps automaat is misschien niet de snelste maar is onder alle omstandigheden gewoon lekker vlot. Het overschakelen van EV en motor gaat naadloos, hier merk je werkelijk niets van.

Alle hulpsystemen doen hun werk goed en de adaptieve cruisecontrol werkt fijn. Ik gebruik deze optie ook veel in de stad. De auto stopt en accelereert dan automatisch bij druk verkeer, een veilig gevoel. De 360 graden camera geeft werkelijk een prachtig beeld, ook in het donker.
De matrix led verlichting met grootlichtassistent (buiten de bebouwde kom) is een comfortabele feature, nog geen knipperende tegenliggers gehad.

Het interieur is met hoogglansdelen afgewerkt, tot nu toe ook nog geen krassen. Had liever gezien dat dit achterwege was gelaten (bang dat dit er over paar jaar toch minder fraai er uit zal zien).
De stoelen zitten goed maar minder comfortabel zoals ik in de oude tucson gewend was. De stoelverwarming en verkoeling werken snel maar heb ik nog nauwelijks gebruikt. De bedieningsknoppen en het digitale paneel in de auto zijn goed geplaatst en snel te bedienen. De Harman Kardon set klinkt gewoon goed maar ik mis wel een behoorlijk bas.
De DAB+ ontvangst is bij mij geen probleem.

Heb ik dan geen kritiekpunten op deze auto. Toch wel enkele.
Allereerst de wachttijd tot de auto geleverd werd. Ik heb 14 maanden moeten wachten! Volgens de dealer zelfs geen uitzondering. Bij de aflevering beweerde de verkoper (inmiddels de 3e sinds het ondertekenen van het contract) dat de auto op afstand verwarmd en gekoeld kon worden (niet waar). Ook gaf hij “ruiterlijk” toe dat hij niet op de hoogte was van alle features omdat het er teveel waren.
Na 2 weken verschenen er ineens meldingen dat er storing zou zijn in het hybridesysteem en het oranje lampje van het motormanagement ging branden. Volgens de garage betreft dit een bug in de laatste versie van update en hoefde ik me geen zorgen te maken (zover ik weet heb ik nooit een update gedaan). Inderdaad na een herstart was dit weer weg. Dit heeft zich echter nog 2x voor gedaan. Nu inmiddels al 3 weken niet meer. Toch geeft het een onbetrouwbaar gevoel en hoe moet ik voortaan omgaan met de meldingen van het motormanagementsysteem als dit niet juist werkt.
Ook het zicht, voor en achter is niet optimaal. Ik ben blij met alle hulp van de camera's en veiligheid systemen. Voor zitten de raamstijlen en het kleine raampje mij hinderlijk in de weg (heb al diverse stoelinstellingen uitgeprobeerd) en het zicht naar achteren is ronduit matig. Gelukkig helpen de camera’s in de spiegels de dode hoeken op te lossen.
Ook het opladen gaat niet probleemloos. De stekker in de auto maakt allen maar een goede verbinding als iets opgetild wordt tot dat de vergrendeling heeft plaatsgevonden. Volgens de dealer door een door Kia te zwaar geleverde kabel.

Verder rijdt de auto geweldig en krijg uit de omgeving alleen maar lovende opmerkingen.
Volgende review als er een caravan achter gehangen heeft.

3000 km gereden met caravan

  • 16.350 km

Zojuist een zeer gelaagde vakantie gehad naar Toscane in Italië. Daar veel bergweggetjes gereden, vaak met stijgingspercentage van 15 % met een uitschieter van 1500 meter met 25% (toerit naar de camping) De auto rijdt ook met de caravan soepel en vlot. Je merkt nauwelijks dat er een caravan achter hangt. Met opgeladen batterij kom ik 40 km ver (caravangewicht ± 1300 kg, volgeladen met 2 elektrische fietsen). Het omschakelen naar benzine gaat ongemerkt. Ik heb veel met de sportstand gereden om de batterij wat sneller op te laden (weer wat extra vermogen in de bergen). Het toerental is mij erg meegevallen. Rustig toerend (90 km) op de autobahn is het toerental 2200 tpm, bij enige stijging loopt dit snel op naar 2800. Moet er echt getrokken worden dan loopt dit op naar 3300 tpm, met een uitschieter naar 4000. Het toerental blijft soms wat langer "hangen", ook bergafwaarts. Maar als je goed oplet zie dat het verbruik naar 0 zakt en wordt de batterij opgeladen. Tijdens forse afdalingen schakel ik zelf met de flippers om zoveel mogelijk op de motor af te kunnen remmen. Het verbruik was na 3000 km toch netjes ± 1 op 10. Geen mogelijkheid gehad om tussentijds te laden.
Alle rijhulpsystemen werken ook met een caravan fijn. Ook heb ik de HDA regelmatig op de autobahn ingeschakeld gehouden. Geen last gehad van nerveuze reacties e.d. De auto blijft gewoon rechtuit gaan, alsof deze op rails rijdt.
De achterklep gaat automatisch open, maar dit is niet handig! Als er een caravan met fietsenrek op de dissel gemonteerd is. Gelukkig net op tijd schade kunnen voorkomen en deze optie uitgeschakeld.

Wat werkelijk een genot is, is de stoelkoeling. Deze heb ik zo ingeschakeld dat hij klimaat afhankelijk ingesteld staat en automatisch ingeschakeld wordt. Dit werkte prima bij het warme weer afgelopen zomer. Voordat de airco z'n werkt dit voel je dit al en heb je nooit last van een natte rug. De zitting van de stoelen blijven, zeker op lange afstand nogal hard aanvoelen. Dit opgelost met een soort eiermatje waardoor de verkoeling merkbaar blijft en je uren toeren nog geheel verkwikt uitstapt.

Kortom een prima caravantrekker en veel comfort.

9,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

PRIVATE LEASE Kia Sportage

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (10)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.