Kia Ceed SW 1.6 GDI Business Pack (2013)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Ceed SW 1.6 GDI Business Pack |
---|---|
Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2013 |
Jaar van aanschaf | 2013 |
KM-stand bij aanschaf | 17 km |
KM-stand laatst | 80.000 km |
- 3.000 km
Eerste ervaringen zijn erg goed. Deze auto doet niet onder voor mijn vorige Toyota Avenis Wagon 1.8 Dynamic. De Kia gekozen om uiterlijk, mooi interieur, 7 jaar garantie en scherpe prijs. Na 3000 Km staat dit alles nog steeds en blijkt auto erg stil en reageert ie vlot op gaspedaal. Deze uitvoering heeft o.a. navi en achteruitkijkcamera. Navi werkt erg gebruiksvriendelijk. Eenmaal een achteruitrijcamera gewend, ben ik bang nooit meer zonder te willen.
Enige wat aan deze auto ontbrak, waren de LMV en een reservewiel. Ik heb de auto af laten leveren op de standaard stalen velgen met winterbanden. Via internet heb ik LMV 16" met zomerbanden besteld. Zodoende kan ik in de zomer een stalen velg met winterband als reservewiel gebruiken.
Verbruik ligt op ongeveer 6,8 L/100km (boardcomputer ong 6,2). Dit verbuik ligt gelijk met mijn vorige (grotere en zwaardere)Avensis. Waarschijnlijk komt dit mede doordat de Kia gemakkelijker en ongemerkt meer toeren draait.
Onderhoud: door dealer wordt onderhoudsschema standaard op 15.000 gezet. Via internet gezien dat voor deze auto eigenlijk 30.000 of 12 mnd geldt.Omdat ik 25.000 km/jaar rijd, heb ik dit aan laten passen. Scheelt weer wat beurten.
- 12.000 km
Inmiddels een lange vakantierit naar Kroatie gehad en de 12.000 km bereikt. De auto valt nog steeds op door de stilte in het interieur.
Het navigatiesysteem werkt erg goed, hij is gebruiksvriendelijk en snel. Alleen de filemeldingen zijn slecht en onduidelijk. Zowel in binnen- als buitenland diverse keren ten onrechte file meldingen gehad die al opgelost bleken te zijn.
Nu het wat vroeger donker wordt al vaak plezier gehad van de verlichting: bochtenverlichting, follow me home verlichting en instapverlichting. Ook de achteruitrijcamera is een geweldige uitvinding. Je moet er wel voor blijven waken dat je niet alleen op die camera rijdt maar ook de buitenspiegels gebruikt.
De schokdempers achter laten te wensen over: als de auto iets beladen is met personen en/of bagage en je neemt een drempel, wordt al heel snel de eindstop bereikt. Dit is vooral voor de achterpassagiers voelbaar.
Het werkelijke brandstofvebruik zit nu op 6,9L/100km vanaf het begin dat ik deze auto rijd. Er hebben zich helemaal geen storingen voor gedaan.
3e Verslag
- 80.000 km
Vandaag de auto ingeruild op een Kia Niro. De C'eed heeft zich die vier jaar zeer keurig gedragen. Ieder jaar keurig zijn onderhoudsbeurt en in die periode geen enkele vervanging of reparatie gehad. Zelfs geen lampje! De volgende eigenaar krijgt een zeer betrouwbare, stille, ruime en mooie auto waar nog vele jaren met plezier mee gereden kan worden.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.