Ford Puma 1.0 EcoBoost 125pk Hybrid ST-Line X (2022) #2

autoreview

Ford Puma 1.0 EcoBoost 125pk Hybrid ST-Line X (2022)

Signalement

UitvoeringPuma 1.0 EcoBoost 125pk Hybrid ST-Line X
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2022
Jaar van aanschaf2022
KM-stand laatst35.000 km
Lezerswaardering: 71%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Eerste ervaringen

  • 4.000 km

Na 6 Focussen/Foci te hebben gereden ben ik dan eindelijk/helaas ook gezwicht voor de verleidingen van de small SUV. Het afgelopen jaar ben ik gaan nadenken over een opvolger van mijn Focus Active. Die had ik al gekozen vanwege een iets hogere rijhoogte. Het feit dat ik 95 van de 100 keer alleen in die auto zat + de wat teleurstellende facelift van de Focus 4 deed me besluiten om in december een proefrit te maken met een Puma. En dat viel niet tegen. Uiteindelijk deze ST Line X versie besteld in Magnetic en uiteraard met Winterpack en alle toeters en bellen. Ondanks de crisis in de chip-wereld werd de auto toch binnen 5 maanden geleverd.

De Puma rijdt natuurlijk anders dan de Focus. Nu had ik een Active en die was niet superstrak en dit is een ST Line, dus echt vergelijken is lastig. Wat het meest opvalt is dat de Puma levendig is, maar ook minder comfortabel. De stoelen (half leer) zijn mooi, maar niet echt geschikt voor hele lange ritten. Het is voorin iets knusser, maar heel veel maakt dat ook niet uit. Sturen is weer een feest in deze auto en ik vind hem opvallend sterk in snelle bochten. Overhellen doet hij vrijwel niet. De Puma is ook vlot. Natuurlijk komt dat door de mild-hybride ondersteuning, maar de reactie is ook vlotter. Een inhaalactie gaat snel en wordt vooral sneller ingezet. Verder is de auto stil. Echt opvallend stil. Qua verbruik is het duidelijk een kwestie van keuzes maken. Ik haal makkelijk 1:18 als ik normaal rijdt, maar wat haast en stadsritten brengen dat snel naar 1:16. Nog steeds niet gek. De start-stop functie in de Puma is af te stellen. Je kunt oa aangeven hoe snel deze moet ingrijpen. Zodoende kun je uitrollend naar een stoplicht al zonder motor doen. Starten gaat vervolgens geruisloos en zonder duidelijke schok.
Qua ruimte is het eigenlijk een ideale auto voor stellen of eenlingen. Er zit weinig ruimte op de achterbank, maar qua bagage is het flink. Ik heb in de bekende megabox al van alles liggen en dan heb je vervolgens toch gewoon een lege kofferbak.
Qua design is deze ST Line X lekker sportief gestyled. Nu is dat allemaal wat onzinnig, maar het is wel netjes. Ik weet nog niet of ik nu zo blij ben met het digitale dashboard. Het is vol en wat me irriteert is dat bij de snelheidsmeterklok geen cijfers staan. Laat hem dan weg, denk ik dan. De snelheid wordt toch digitaal wel getoond. Ook is de display nogal vol. Het ziet er allemaal wel leuk uit. In de menu's van de boordcomputer zijn nu meer snelkoppelingen op te nemen voor de navigatie (tov de Focus 4, fase 1) en dat is handig. Wat minder geslaagd: je kunt niet meer goed zien wat je nu exact aan het verbruiken bent en het verbruik wordt weer in liters per 100 km aangegeven.
Ook het feit dat de temperatuur van de climate control nu alleen op het Sync (3) systeem is af te lezen vind ik jammer. Je draait nu aan de knop en moet dan kijken naar het scherm. Verder is het Sync systeem prima. Deze iteratie is wat sneller dan de vorige en werkt prima. Ook Android Auto start snel op. De X versies hebben standaard B&O audio aan boord. Ik ben er nog niet uit of dit systeem zijn geld waard is. Ik krijg de klankkleur niet echt naar mijn smaak en de surround optie klinkt bij alles wat geen filmmuziek of concert is nergens naar. De standaard audio in mijn laatste Focus klonk nauwelijks slechter. De B&O kan wel erg hard.

Het is dus nog even wennen. Rijden is fijn, maar qua comfort merk ik toch dat de Focus duidelijk beter is. Ook wat evenwichtiger. Het uiterlijk en de levendigheid maken veel goed, maar voor iedereen die twijfelt: ga je veel lange ritten maken, kies dan voor een Focus.
Wordt vervolgd.

2 jaar later

  • 35.000 km

Inmiddels 2 jaar verder met de Puma en deze is me steeds beter gaan bevallen. Nog geen enkel probleem mee gehad en ook geen software issues oid. Qua prestaties valt de auto me nog steeds ontzettend mee. Het blijft een kleine motor, maar de auto is erg vlot, ook geholpen door het mild hybride systeem. En daarbij ook zuinig. Mijn gemiddelde is 5.9 liter per 100 km, maar met een beetje opletten haal je makkelijk 5,5 liter en dat is gewoon 1 op 18.
De bagageruimte van deze Puma is verrassend groot. Mijn vrouw heeft een nieuwe 208 en die is veel en veel kleiner en de megabox is ook erg handig.
Ik ben inmiddels gewend aan het digitale dashboard en de stoelen, en al vind ik de digitale display niet zo mooi als die van de 208, het is qua functionaliteit wel een betere versie. Handig is dat de display bij ACC aangeeft dat een auto is gedetecteerd. Dat geeft iig rust.
Ik vind de auto alleen tamelijk rumoerig. Dat ligt niet aan de motor, maar wel aan wind- en bandengeruis.
Ondanks de wat hogere bouw blijkt deze ST line erg strak rijden en ook erg wendbaar. Bochten zijn geen enkel probleem. En dan rijd ik ook nog op allseasons.

Vooralsnog dus geen centje pijn en geen extra kosten. Alleen een onderhoudsbeurt na 30K, die me ook nog eens niets kostte, omdat me die er gratis bij was aangeboden bij de koop. Het is dat ik volgend jaar ergens een keer elektrisch wil rijden en de nieuwe Puma van binnen verknoeid is door Ford (sorry hoor, maar ziet er niet uit), maar anders zou ik er bij blijven zweren.

9,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

PRIVATE LEASE Ford Puma

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (8)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.