Ford Focus Wagon 1.0 EcoBoost 125pk ECOnetic Edition Pl (2014)
autoreview
Signalement
| Uitvoering | Focus Wagon 1.0 EcoBoost 125pk ECOnetic Edition Pl |
|---|---|
| Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
| Bouwjaar | 2014 |
| Jaar van aanschaf | 2014 |
| KM-stand laatst | 6.000 km |
eerste indruk
- 600 km
Na een week de Focus in bezit te hebben een eerste korte indruk.
Om te beginnen met een van de belangrijkste zaken: de motor. De 1 liter, 125 pk versie rijdt prima. Genoeg pit en in vergelijking met de 1,6 van de vorige Focus erg stil en zuinig. 5 werkdagen na aankoop 600 km op de teller en een gemiddeld verbruik van 6,3 liter per 100 km. Zowel snelweg als bebouwde kom. Bepaald niet verkeerd in mijn ogen. Als dat zo blijft dan ben ik tevreden.
Wat eerste indrukken:
- interieur wat te compact qua opzet. dashbordkastje bijvoorbeeld teveel de auto inkomend. Dit leidt ertoe dat het slecht toegankelijk is. Bijrijder heeft daardoor ook wat weinig beenruimte
- plaats navigatie is goed. Geen last van invallend zonlicht
- buitenspiegels zijn wat aan de kleine kant.
- zicht naar achteren is net als bij veel stations ook wat beperkt. Voordeel van mijn versie is de detectie.
- stoelen zijn goed van kwaliteit, hoewel de juiste stand nog niet echt helemaal is gevonden
- schakelen gaat zeer soepel.
- systeem geeft op geode momenten suggestie voor doorschakelen naar volgende versnelling
- standaardradio geeft goede kwaliteit geluid
- ingebouwde telefoonfunctie (SYNC) werkt uitstekend. Al diverse complimenten gekregen over de stilte op de achtergrond en gebrek aan ruis. Bediening via de stem werkt ook goed. Kwestie van wennen.
- op het voorraadmodel dat ik heb gekocht zat adaptive cruisecontrol. Op de drukke wegen in nederland is dat niet zinvol. Systeem is continue aan het bijstellen. Totaal overbodig. (gelukkig heb ik dat niet extra besteld. Zat erop en heb ik versie zonder proefgereden) Ik ga nog even met de dealer praten of aanpassen van dit systeem naar normale cruisecontrol mogelijk is.
Tot slot. De auto is in mijn optiek in zijn klasse en uitvoering op dit moment de beste optie. Met name de doorslag geeft de bewezen betrouwbaarheid van de techniek bij ford. In alle jaren dat ik Ford rijd zelden een mankement gehad en ook uitstekende service van de dealer. Dat was het doorslaggevende argument in de keuze.
anderhalve maand in bezit
- 2.000 km
Na anderhalve maand in bezit even een toevoeging over het brandstofverbruik. Met circa 70% geen lange autowegritten een verbruik van 6,3 l / 100 kilometer.
Ik merk daarbij op dat ik eraan gewend ben wat sneller door te schakelen en ook de auto laat uitrollen in de versnelling. Het valt daarbij op dat deze wagen lang zijn snelheid vast houdt. Veel langer dan de vorige focus. Wellicht heeft dat te maken met 3 cilinders i.p.v. 4 ? Maar het verbruik valt 100% mee.
Wat me wel opvalt is het nogal overdreven veiligheidssysteem. Ik heb al met regelmaat een melding gekregen dat de voorganger te dicht bij komt. En ik ben absoluut geen bumperklever. Gebeurt meestal op 1 bepaald punt waar ik rechtsaf ga en een ander rechtdoor gaat en al begint af te remmen voor een verkeerslicht. Dat mag wel wat minder scherp worden afgesteld.
De adaptive cruiscontrol-vraag ligt bij Ford Nederland en de dealer. Tot nu toe weinig respons behalve het antwoord we gaan ermee aan de slag.
- 6.000 km
Een paar duizend km verder en even een paar aanvullingen. Verbruik inmiddels 6,4 km/100 km. Dat komt door kouder weer en het feit dat ik de afgelopen maanden kleinere afstanden heb gereden. Nog steeds echter niet verkeerd. De 1.6 Ford reed circa 1,2 l per honderd km minder zuinig.
Ten aanzien van de cruisecontrol kan ik aangeven dat het erg lang heeft geduurd, maar uiteindelijk heeft ford met de dealer ernaar gekeken. In de software kun je overschakelen naar gewone cruisecontrol, maar wat er dan gebeurt.... Zeker 6 foutmeldingen. Tal van zaken raken van slag. Zelfs de onderhoudstechnici snapten het niet waarom dat gebeurde. Dus de monteur heeft proefgereden om zelf te ervaren hoe dit systeem werkt en vond het ook bepaald geen succes nadat de Focus reageerde op een fietser die schuin voor de focus reed op enig moment. De software dus maar weer teruggezet naar de adaptive functie en we zullen er maar mee leren leven. Anderen zullen het mogelijk wel een fijn systeem vinden.
Wat echt een ontwerpfout is merk je bij vorst. De voorruitverwarming loopt niet ver genoeg naar de zijkant van de ruit door in vergelijking tot de slag die de ruitenwissers maken. Dit resulteert erin dat er ijs direct naast de voorruitverwarmingsdraden blijft staan en daar slaan de ruitenwissers dan net op. Dit is met gemakt te verhelpen door de draden iets verder te laten lopen. Anders punt is dat bij laagstaande zon de draden van de voorruitverwarming voor een behoorlijke reflectie zorgen die verblindend werkt. Vorige Ford had daar geen last van. Ik vermoed dat dat met de stand van de voorruit te maken heeft.
Voor de rest rijdt de focus prima. Je moet iets eerder opschakelen en terugschakelen, maar daar wen je aan.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.



