Ford Focus Wagon 1.0 EcoBoost 100pk ECOnetic Edition (2014)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Focus Wagon 1.0 EcoBoost 100pk ECOnetic Edition |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2014 |
Jaar van aanschaf | 2014 |
KM-stand laatst | 7.777 km |
Eerste ervaringen
- 2.500 km
Vanwege de ruimte een nieuwe Ford 1.0 Ecoboost Edition met technology pack aangeschaft, met kinderwagen wordt de Fiësta een wat kleine auto, zeker voor vakantie.Een hele stap vooruit t.o.v. de Ford Fiësta. Vanwege de acties op dit moment bij Ford en een erg goede inruilprijs voor mijn Fiësta uiteindelijk de knoop doorgehakt. Voor de aanschaf heb ik een proefrit gemaakt in een zelfde auto, alleen een hatchback. Dit beviel me meteen.
Motor: De motor is fantastisch en 100 pk is meer dan genoeg voor normaal gebruik. De motor is erg stil. De motor lijkt eigenlijk meer op een diesel dan op een benzinemotor. Koppel is bij lage toeren al vol beschikbaar, Souplesse met de hoofdletter S. Ik heb nog nooit zo'n fijne motor gehad in een auto.
Wegligging: Daar is al genoeg over geschreven, maatstaf in z'n klasse. Niet zacht en niet te hard en een geweldige balans. Nog iets beter dan de Fiësta alleen is deze iets lichtvoetiger.
Ruimte & interieur: Ik kan achter mezelf zitten met 1,87m op de achterbank. De ruimte voorin is erg goed. Je kunt de stoel in hoogte verstellen en het stuurwiel axiaal, dus een perfecte zitpositie is geen probleem.Fijn dashboard met navigatie. Voor mij is het makkelijk te bedienen.Ook zit er een duidelijke logica in.
De audio-installatie geeft een uitstekend geluid alleen iets te weinig lage tonen naar mijn idee.De navigatie werkt heel erg simpel,vergeleken met een tomtom. Mooie afwerking van het interieur en gezellige verlichting 's avonds.
Verbruik: De eerste kilometers 6.3 l/ 100 km nu 5,8 l /100 km. AW scoort 1:11,6 = 8.62 l/100 km. Ik vraag me werkelijk af hoe ze dat gedaan hebben.Geeft te denken over de kwaliteiten van de journalisten. De opgave van de fabriek is 5.0 l en dit zou je theoretisch kunnen halen als je niet harder dan 90 - 100 km/u rijdt. Je moet deze auto meer rijden als een diesel en het nieuwe rijden toepassen. Vroeg schakelen kan al bij 2000-2200 tpm.
Nadelen: De auto remt nauwelijks op de motor. Nu is dat in Nederland geen groot probleem, maar in bergachtige landen kan dit best vervelend zijn. Voordeel is wel dat je bij goed anticiperen erg veel brandstof kunt besparen door de kinetische energie van de auto te gebruiken.
Voor betrouwbaarheid en kosten 4 sterren want daar heb ik nog te weinig info voor.
Vakantie ervaringen.
- 7.777 km
Met de auto op vakantie geweest. Twee weken voor de vakantie zag ik dat het koelvloeistofniveau aan de lage kant was. Ik heb niks met stilvallen op de Peage en dat is geen goed begin van de vakantie. Naar de garage geweest en daar hebben ze het systeem onder druk gezet en nergens lekkages kunnen ontdekken. Waarschijnlijk zat er lucht in bij het vullen in de fabriek, dit kwam vaker voor. Het Koelvloeistofniveau is bijgevuld en heb dit in de gaten gehouden. Probleem is opgelost.
Rijden: Op autowegen hele rustige auto, fijne stoelen. Je stapt niet vermoeid uit na 2 uurtjes. In bergen een geweldige auto om de berg op te rijden. Trekkracht is er genoeg .De welbekende helling voor Luik (Belgïe) in de 5 met 120 km/u zonder terug te vallen.In de bergen denk je nu moet ik terug, maar dan tokkelt hij rustig door zonder te zwoegen. Alleen de berg af.....De regel dat je dezelfde versnelling moet gebruiken voor bergop als bergaf kun je bij de Focus 1.0 mooi vergeten. Het is geen drama, de remmen zijn gelukkig goed.Maar je moet soms in terug naar de 1 een helling af.
Geluidinstallatie: geeft mooi vol geluid, de laatste opmerking over de lagen tonen lag waarschijnlijk aan de kwaliteit van de radio of MP3.
Brandstofverbruik : Tijdens vakantie met flinke belading 6.1 l/100 km. Steeds de maximumsnelheid gereden. Dus hele lange stukken 130 km/u. De 5 groene blaadjes in het display van de ECO modus waren veranderd van 5 in 1 voor efficiënte snelheid. Na de vakantie is het brandstofverbruik gezakt naar 5,5 l/100 km, misschien de motor eens goed "los" gereden. Ik ben hier erg tevreden over de actieradius op 1 tank is +-960 km.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.