Ford Focus Wagon 1.0 EcoBoost 125pk ECOnetic Edition Plus (2014) #2

autoreview

Ford Focus Wagon 1.0 EcoBoost 125pk ECOnetic Edition Plus (2014)

Signalement

UitvoeringFocus Wagon 1.0 EcoBoost 125pk ECOnetic Edition Plus
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2014
Jaar van aanschaf2021
KM-stand bij aanschaf91.500 km
KM-stand laatst127.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Fijne wagen, met een maar....

  • 127.000 km

September 2021.

Met een tweede opkomst begon onze skoda fabia uit 2008 toch echt te klein te worden. De zoektocht begon.
Eisen:
- geen import
- stationwagon
- richtprijs 12.500 euro
- max 100k op de teller.


Via een bekende occasionsite kwamen wij al gauw bij een mondeo uit van het jaar 2011. Helaas was deze net voor onze neus verkocht. Waar we eerder vooral na vag auto's keken, was nu ook de interesse voor ford ontstaan. Redelijk veel waar voor je geld.

Ik ging mij wat verder verdiepen in het merk en kwam erachter dat de focus meer bij oms zou passen dan een mondeo, zo gezegd zo gedaan. Er stond een mooi fris exemplaar bij de ford dealer in de regio Utrecht.

Voor een mooie prijs, inclusief nieuwe banden en garantie was de deal al snel beklonken.

Eind september waren wij trotse eigenaar van een rijk uitgeruste focus.
Rijk uitgerust is naar mij mening, climat control, parkeersensoren voor en achter, trekhaak en het welbekende slecht functionerende multimedia systeem van ford.

Bij de start net geen 92.000km op de teller, eerste eigenaar was ford zelf, en 2de eigenaar had hem keurig bij ford onderhouden.

Enkele puntjes werden door de dealer nog verholpen en ook werd voor mijn gemoedsrust het koelsysteem onder druk gezet en getest.
Want in de weken na de aanschaf kwam ik na wat uitgebreider onderzoek erachter dat het een motor is die zeker wat liefde en aandacht behoefd.

Mijn aandachtspunten:
-Controleer of de koelslangen vervangen zijn, zoals deze naar ik meen juni 2014 fabrieksaf zijn geleverd. Het oude systeem is bij bosjes gaan lekken, met oververhitting tot gevolg.
-juiste olie, andere olie tast de riem aan
-na 10 jaar, of 240k aan km de riem vervangen. Vervanging is een complexe en kostbare klus. Beetje garage is 2 dagen aan het schroeven.




8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee

PRIVATE LEASE Ford Focus

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (7)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.