Daewoo Matiz SE (1999)

autoreview

Daewoo Matiz

Signalement

UitvoeringMatiz SE
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar1999
Jaar van aanschaf2001
KM-stand bij aanschaf19.000 km
KM-stand laatst75.000 km
Lezerswaardering: 22%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

  • 75.000 km

Deze simpel vormgegeven Koreaan doet precies waar hij voor bedoeld is. Niet meer, maar vooral niet minder.
De Matiz is een prima stadsautootje en deze luxe uitvoering van de eerste versie van dit model heeft naast elektrische ramen en centrale deurvergrendeling zelfs een echte airco!
Hij is behoorlijk hoog en dat maakt instappen makkelijk en geeft passagiers voldoende ruimte.

Het rijden in een Matiz is best comfortabel. De stoelen vind ik persoonlijk niet slecht en je kunt er gerust een paar uur in zitten. Rammelen of piepen doet hij niet.
De versnellingsbak is niet om over naar huis te schrijven. Hij schakelt wel redelijk licht, maar het voelt gewoon niet lekker scherp en degelijk aan. Met koude motor krijg je hem vaak moeilijk in z\\\"n 1.

Snelweg rijden is te doen en zolang je je aan de 120 houdt valt het geluidsniveau niet tegen. Bij hogere snelheden veroorzaken zowel de wind als de kleine driecilinder voorin toch wel veel lawaai.

Vooral voor een auto met airco is het vermogen van de motor ver onder de maat. Je moet veel gas geven om goed weg te komen bij het stoplicht. Dit komt ook het verbruik niet ten goede. Om nog maar te zwijgen over als de airco aan staat...

PROBLEMEN

  • 75.000 km

Een lekke band, verder niets.

Update sept 2008:
De motor hikt vaak bij constante snelheid. Erg hinderlijk.
Garage kan het niet vinden. Motormanagement geeft geen foutcode aan bij het uitlezen. Garage heeft bougies en filters vervangen maar het gehik blijft.
Ik heb zelf verschillende stekkertjes e.d. schoongekrabt. Geen resultaat.

Homokineten vervangen.

Kachelradiateur is sinds 2 jaar verstopt (Matiz-kwaaltje), waardoor het in de winter onaangenaam koud blijft in de boodschappenkar.

Update sept 2008, nr 2:
Dit weekend heb ik zelf het een en ander losgetrokken onder het motorkapje, en heb het gestotter opgelost.
Een vacuumslangetje dat de EGR klep bedient was doorgesleten door het ertegenaan trillen / schuren van een andere slang. Nieuw stukje slang ertussen (5 euro voor een meter; ik had 10 cm nodig) en hij loopt weer goed.
Een beetje lomp dat een garage dit niet op kon lossen en ik als niet-automonteur wel. Nouja, het heeft m\'n moeder in ieder geval gratis filtertjes en bougies opgeleverd.

6,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

Lezersreacties (1)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.