Daewoo Matiz SE (1999)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Matiz SE |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 1999 |
Jaar van aanschaf | 2001 |
KM-stand bij aanschaf | 19.000 km |
KM-stand laatst | 75.000 km |
ERVARINGEN
- 75.000 km
Deze simpel vormgegeven Koreaan doet precies waar hij voor bedoeld is. Niet meer, maar vooral niet minder.
De Matiz is een prima stadsautootje en deze luxe uitvoering van de eerste versie van dit model heeft naast elektrische ramen en centrale deurvergrendeling zelfs een echte airco!
Hij is behoorlijk hoog en dat maakt instappen makkelijk en geeft passagiers voldoende ruimte.
Het rijden in een Matiz is best comfortabel. De stoelen vind ik persoonlijk niet slecht en je kunt er gerust een paar uur in zitten. Rammelen of piepen doet hij niet.
De versnellingsbak is niet om over naar huis te schrijven. Hij schakelt wel redelijk licht, maar het voelt gewoon niet lekker scherp en degelijk aan. Met koude motor krijg je hem vaak moeilijk in z\\\"n 1.
Snelweg rijden is te doen en zolang je je aan de 120 houdt valt het geluidsniveau niet tegen. Bij hogere snelheden veroorzaken zowel de wind als de kleine driecilinder voorin toch wel veel lawaai.
Vooral voor een auto met airco is het vermogen van de motor ver onder de maat. Je moet veel gas geven om goed weg te komen bij het stoplicht. Dit komt ook het verbruik niet ten goede. Om nog maar te zwijgen over als de airco aan staat...
PROBLEMEN
- 75.000 km
Een lekke band, verder niets.
Update sept 2008:
De motor hikt vaak bij constante snelheid. Erg hinderlijk.
Garage kan het niet vinden. Motormanagement geeft geen foutcode aan bij het uitlezen. Garage heeft bougies en filters vervangen maar het gehik blijft.
Ik heb zelf verschillende stekkertjes e.d. schoongekrabt. Geen resultaat.
Homokineten vervangen.
Kachelradiateur is sinds 2 jaar verstopt (Matiz-kwaaltje), waardoor het in de winter onaangenaam koud blijft in de boodschappenkar.
Update sept 2008, nr 2:
Dit weekend heb ik zelf het een en ander losgetrokken onder het motorkapje, en heb het gestotter opgelost.
Een vacuumslangetje dat de EGR klep bedient was doorgesleten door het ertegenaan trillen / schuren van een andere slang. Nieuw stukje slang ertussen (5 euro voor een meter; ik had 10 cm nodig) en hij loopt weer goed.
Een beetje lomp dat een garage dit niet op kon lossen en ik als niet-automonteur wel. Nouja, het heeft m\'n moeder in ieder geval gratis filtertjes en bougies opgeleverd.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.