Citroën C4 Coupé 1.6 16V VTR (2004)

autoreview

Citroen C4 Coupé
Citroen C4 CoupéCitroen C4 CoupéCitroen C4 CoupéCitroen C4 CoupéCitroen C4 CoupéCitroen C4 CoupéCitroen C4 CoupéCitroen C4 CoupéCitroen C4 Coupé - interieurCitroen C4 Coupé - interieurCitroen C4 Coupé - interieurCitroen C4 Coupé - interieurCitroen C4 Coupé - interieur

Signalement

UitvoeringC4 Coupé 1.6 16V VTR
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2004
Jaar van aanschaf2010
KM-stand bij aanschaf31.000 km
KM-stand laatst45.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

10 maanden verder..

  • 36.000 km

10 Maanden geleden na lang overwegen de C4 gekocht samen met mijn vriendin. Wij stapten over van een Toyota Yaris, maar wilde iets spannender. Vooraf ons zo goed mogelijk ingelezen (geen enkele technische kennis van auto's) in het kopen van een C4 en de risico's. Naar voren kwamen vooral risico's op problemen met elektronica; Maar toch de stap genomen.

Eerste indrukken waren fantastisch, wat een ruimte, wat een luxe. Voor ons ideaal, een tweede hands C4 met 31.000 op de teller voor 10.000 euro, volop met alle voorzieningen denkbaar (van regen sensor tot cruise control). Zowel het rijden (zacht en comfortabel), als de luxe (Zoveel knopjes en digitale teller, ideaal), als de ruimte (geen vliegtuigbenen meer) waren ideaal en zijn nog steeds ideaal.

Kortom, niets dan lof de eerste maanden en eerste 5000 kilometers.

Eerste probleem

  • 38.000 km

Maar toen kwam het eerste probleem. De airco blies aan 1 kant van de auto alleen nog warme/hete lucht uit. Dit probleem ontstond afgelopen winter en betekende letterlijk dat hoe je ook aan de knopjes zat, het altijd bloed heet in de auto was. Zoals iemand op het internet dit probleem omschreef, 'in je zwembroek naar je werk'. Uitzetten of andere instellingen wijzigen kon niet, er kwam altijd hete lucht uit de airco.
Na een bezoek bij de garage was dit binnen 1 dag, en binnen de garantie, gratis opgelost. Het bleek om een oude terugroep actie te gaan met een bekend probleem. Overigens top service bij de garage.

Hierna nog aantal maanden woon-werk verkeer met een vakantie erbij, de auto gedroeg zich ideaal. Ik begon haast te denken dat de recensies op het internet ietwat overdreven waren over C4's en aantal veel voorkomende problemen.

Grote beurt

  • 45.000 km

Later, kort geleden, de auto bij 45.000 kilometer en 10 maanden na aanschaf (met nog geldige garantie) bij de dealer (zelfde als aanschaf, Motorhuis merkdealer) achter gelaten voor een grote beurt en APK keuring.

Bleek dat de C4 afgekeurd werd op een aantal punten die allemaal in de afgelopen 10 maanden moeten zijn ontstaan aangezien de auto 10 maanden geleden nog 'zo goed als nieuw' was en APK afgeleverd werd door dezelfde garage.

Punten die naar voren kwamen als problemen bij de C4 (houdt in gedachten dat ik werkelijk geen enkele technische kennis van auto's heb en zo goed als mogelijk de punten opschrijf):
- Demper bij de uitlaat weggerot en moet vervangen worden voordat APK goed kan gaan.
- Bij de banden was het 'canvas' zichtbaar, alle 4 moeten vervangen worden voor APK door kan.
- Stuurkolom kogel 'kapot' of in ieder geval niet goed meer, iets met teveel speling; Ook vervangen voor APK door kan.
- Zwarte strip aan binnen kant achterruit die de vreemde hoek vast houdt moet vervangen worden, niet noodzakelijk voor APK.
- 'Einddemper' moet vervangen worden, wat het ook moge zijn, maar duur is het wel.
- Achterruiterwisser moet vervangen worden, maar dealer zij dank, is dit niet noodzakelijk voor de APK.

Al met al, een beste schok voor me. Merendeel valt volgens de dealer niet onder de garantie omdat het om slijtage onderdelen gaat. Hierop wel bij de dealer geklaagd omdat ik denk (onddanks gebrek aan technische kennis) dat je van een auto in 10 maanden niet voor zoveel kosten (net onder 1500 euro) aan slijtage mag verwachten; Hierop viel een deel toch onder de garantie, mazzel voor mij.

Voor mij een schok dat er zoveel mis kan zijn met een auto, maar ik ben dan ook een Toyota Yaris gewend. Maar al met al alsnog een fantastische auto de C4, het rijden blijft geweldig, al valt het onderhoudt vies tegen wat waarschijnlijk mijn auto keus de volgende keer beïnvloed.

6,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee

PRIVATE LEASE Citroën C4

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (4)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.