Chrysler 300C HEMI 5.7 V8 (2004)
autoreview
Signalement
Uitvoering | 300C HEMI 5.7 V8 |
---|---|
Versnellingen | 5, Sequentiële Automaat |
Bouwjaar | 2004 |
Jaar van aanschaf | 2007 |
KM-stand bij aanschaf | 44.000 km |
KM-stand laatst | 76.000 km |
Review Chrysler 300 HEMI
- 76.000 km
Dit is een van de weinige moderne wagens die, toen hij uitkwam, bij mij de gedachte opwekten “die zou ik nog wel eens willen hebben”. De vormgeving heeft de klassieke amerikaanse stijl, en ziet er in mijn ogen geweldig uit. Bij de HEMI komt hier nog een brok motortechniek uit de tijd van de fameuse “muscle cars” toen alles nog goed was in de USA., maar dan geciviliseerd met behulp van moderne injectie, onsteking en cilinderafschakeling (MDS).
In januari 2008 was het zover en ruilde ik mijn Xantia 1.8 16V in op een een zwart exemplaar uit oktober 2004 met 44000 km op de teller bij de officiele dealer EMA in Venlo, inclusief NAP en een jaar garantie. Bij EMA is dit alles helaas niet voldoende.....
Twee weken na aankoop begonnen op weg naar de winstersport de remmen te piepen. Oorzaak: versleten remblokken, en dat terwijl de wagen een grote beurt gehad zou hebben. Weliswaar onder garantie vervangen, na discussie, maar toch. Verders het hele jaar door last gehad van oplichtend check engine lampje en een soms stikkende motor. Hiervoor is de auto meerdere malen bij EMA geweest, waarbij ik echter steeds door verschillende personen met verschillende verhalen gebeld ben. Importeur wilde wel komen kijken maar ik mocht ‘m niet spreken.... Uiteindelijk via eigen onderzoek eruit gekomen dat de verkeerde olie gebruikt was, terwijl EMA de olie op aanraden van de importeur juist nog eens vervangen had!
Van een amerikaanse auto met een dikke V8 verwacht je een soepel rijgedrag en het gevoel dat-ie alles op zijn sloffen doet. Helaas........ Het is een van minst comfortablele auto’s die ik ooit heb gehad. Het is een combinatie van zachte veren met keiharde dempers, waardoor de auto op de snelweg onrustig is en in de stad ieder bobbeltje voelbaar is. Daarnaast is er veel wingeruis en is klinkt de (V8!) motor als een stofzuiger.
Motor & bak reageren traag op het gaspedaal zodat het vermogen op de cruciale momenten er net niet is en accelleert nooit vloeiend. Met name bij uitkomen van een bocht slaat de hele zaak “dood”. Hier komt bij dat bij snelheden van rond de 90 km/h het MDS continue & duidelijk voelbaar in- en uitschakeld. Ook slaat de motor bij stationairloop voelbaar over en dat met dubbele onsteking. Daarbij trilt de auto, na meerdere malen uitbalanceren, nog steeds in het stuur. Al met al rijdt de auto als eentje die reeds 250.000 km heeft gedraaid ipv 50.000.
Ik denk dat het goed is dat dit merk uit Europa verdwijnt. Deze auto heeft voor elkaar gekregen wat met de overheid met zijn belastingmaatregelen niet gelukt is: mijn volgende auto wordt een simpel vierpittertje uit Korea.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.