BMW Z4 Roadster 2.5si Executive (2006)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Z4 Roadster 2.5si Executive |
---|---|
Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2006 |
Jaar van aanschaf | 2010 |
KM-stand bij aanschaf | 67.400 km |
KM-stand laatst | 167.000 km |
Mijn Z4
- 68.400 km
In mei 2010 een proefrit gemaakt in een Z4. Dit na een lange zoektocht (3 jaar) naar een Honda S2000 en een recente proefrit in een Porsche Boxster uit 2005.
De proefrit was afgesproken om de ervaringen in het illustere drietal S2000, Boxster en Z4 rond te maken.
Waar de Honda S2000 een echte sportauto is, en een waardige opvolger voor mijn Mazda MX-5 uit 1991, hebben de Boxster en de Z4 heel andere karaktertrekken. Een belangrijke eigenschap die auto zou moeten hebben is dat er met plezier, samen met mijn vrouw, vakantietripjes in Europa mee moeten kunnen worden uitgevoerd.
Dit gegeven leverde mijn eerste twijfels op over de S2000. Een S2000 is toch meer een boys-toy en lijkt minder geschikt om comfortabel door Europa te toeren. Dit komt met name dat hij qua karakter lijkt op een volwassen versie van de MX-5. De MX-5 wilde ik houden, en ik zou zodoende twee auto's krijgen met eenzelfde karakter. Op dus naar de gevestigde orde, Porsche en BMW. De Porsche Boxster, met de lichte motor, viel mij tegen. Er is voldoende kracht, maar wat is het 'intensief' autorijden. Veel lawaai, geen goede ergonomie, en boven de 170 km lijkt het er op dat je vergeten bent stoeptegels voorin te leggen. Prachtige auto, met afstande de mooiste van het stel, maar hiermee kom je dus niet uitgerust in Italie aan.
Omdat we toch bezig waren, vervolgens een afspraak gemaakt voor een proefrit in een Z4. Het werd een 2.5i uit 2003. Wat een auto! Mijn vrouw, die de eerste helft stuurde, kon al direct opmerken dat dit wel wat voor haar was. Dit komt met name door het gevoel van comfort, de goede ergonomie van het interieur en de flexibiliteit van de beroemde 2,5 liter 6 cilinder van BMW. Wat is zo'n auto scherp te sturen, zeker als je de sport-knop indrukt. Verder lijken versnellingen op iedere snelheid moeiteloos te worden opgepakt. Met deze auto zie ik mij uitgerust in Italie aankomen. Wat nu?
Op internet gaan speuren naar mogelijke bouwjaren, motoriseringen kleurcombinaties en opties. Ik was inmiddels verslingerd aan een 2.5, dus minder zat er niet meer in. Verder wilde ik graag de upgrade-versie van 2006 e.v., daar deze is uitgerust met witte knipperlichten en naar waarschijnlijkheid verbeteringen bevat ten opzichte van de eerste versie.
Uiteindelijk uitgekomen op een 'tief-grun' exemplaar met een beige interieur en een beige kap. Zo'n auto bleek in Nederland niet voorhanden en het 'voorbeeld'-exemplaar had ik gevonden in Oberhausen, voor mij dichterbij dan bijvoorbeeld Amsterdam. Ik kreeg dus de indruk met een vrij uniek exemplaar van doen te hebben en ben afgereisd naar Oberhausen. Om een lang verhaal kort te houden. Na een proefrit heb ik de auto gekocht.
Het is de 2.5 Si, dus met 218 pk en hiermee ongeveer zeker zo goed gemotoriseerd als de oude 2.5i, waarmee de proefrit had plaatsgevonden. Verder:
17 inch LM-velgen
automatische stoelen incl. memory
climate control
automatische kap
stoelverwarming
10 speaker systeem (dit klinkt ERG goed)
cd-wisselaar
regensensor
dimmende binnenspiegel
automatisch dimlicht
beige leder en beige interieur
xenon dim- en grootlicht
cruise-control
park distance control
GEEN navigatie in het dashboard (wil auto lang houden, en dit veroudert te snel)
electrisch inklappende buitenspiegels
17 inch licht metaal
Kortom, ook nog de juiste accessoires. De auto is gekocht met een Europees geldende garantie van 12 maanden, de de handelaar bijgeleverd heeft. Deze garantie is behulpzaam als het echt in de papieren gaat lopen. Kleine dingetjes worden niet gedekt.
Van iedereen vernomen dat zelf je auto importeren makkelijk is, dus dat risico durfde ik wel te nemen. Ik kan mededelen dat het niet alleen makkelijk is, het bespaart ca. 5 tot 10 duizend euro voor zo'n auto als deze, het is leuk om te doen en je hebt binnen een paar weken je kenteken op de auto geschroefd. Het gaat dus ook nog snel. De handelaar in Duitsland zorgt voor een kenteken en een WA-verzekering, 5 dagen geldig. Hiermee kan je naar huis rijden. De berichten verschillen of je dan ook thuis nog wat mag rondtoeren in deze 5 dagen. Ik heb dit wel gedaan. Vervolgens is de gang naar de RDW snel afgesproken en kan na de RDW-keuring BPM worden afgedragen aan de op hetzelfde kantoor zittende Belastingdienst. Als de betaling van de BPM bij de Belastingdienst binnen is (je krijgt een mail waarin staat waar het geld heen moet) krijg je van de RDW je kentekenbewijs opgestuurd (en evt. APK-keuringsbewijs, heb ik meteen bij de RDW bijbesteld) en kan je naar de kentekenplatenboer.
De eerste ervaringen met mijn Z4 liegen er niet om. Het is een heerlijke auto. Wel is ie erg (te?) comfortabel vergeleken met een S2000. Ik denk echter dat het wel de verstandige keus is, en qua pk's en snelheid doet ie niet veel onder voor een S2000. Daar bovenop het comfort, dat ik meer en meer waardeer. Het gevoel van de BMW is erg volwassen. Je zit iets dieper als in een MX-5, maar je hebt nog voldoende lucht om je heen om het roadster gevoel te houden. Tot 200 km/h met een open kap is het prima uit te houden, mede dankzij het handige windschermpje dat je heel erg fraai kan opbergen onder de achterklep. Met de goed geisoleerde kap dicht kan je tot hoge snelheid gewoon gesprekken voeren met je mede-passagier.
Tot op heden nog geen slechte ervaringen gehad. Het benzine-verbruik, BMW meldt dat de motor zich het meest lekker voelt bij RON 98, is ongeveer 1:10. Hierbij wordt niet louter gescheurd, maar gewoon gecruist met zo nu en dan een uitspattinkje. Wordt vervolgd.
auto importeren uit Duitsland
- 68.800 km
Over het zelf importeren van een auto uit Duitsland bestaat een boel onduidelijkheid. Graag deel ik met jullie de resultaten van mijn (internet)onderzoek en mijn persoonlijke ervaringen.
Bij het importeren van een auto uit Duitsland heb je een drietal 'uitdagingen':
1. ophalen van de auto
2. de verzekering
3. het NL-kenteken
1. ophalen van de auto
Ik heb mijn auto bij een dealer gekocht. Wanneer je als Nederlander een auto koopt, kun je deze door de dealer laten voorzien van een zgn. 5-daags kenteken. Hiermee mag je in de auto stappen en naar huis rijden. Wanneer je de auto bij een particulier koopt, zul je zelf zo'n 5-daags kenteken moeten halen bij het Verkehrsamt. Kosten: tussen de 100 en 150 euro. Ik weet het niet precies daar ik e.e.a. had uitonderhandeld bij de dealer.
Met dit kenteken op de auto moet je feitelijk vanaf de grens direct naar huis rijden. Wanneer de douane je aanhoudt, overhandigt zij jou een papier waar dit ondermeer op wordt uitgelegd. Als je een 2e keer door de Douane wordt aangehouden (op een andere rit) ben je zuur. Ikzelf had een rustige grensovergang gekozen en ben niet aangehouden door de Douane. Ik heb vervolgens (beperkt) die 5 dagen rondgereden met mijn auto. De politie controleert niet op deze kentekens. Wel kun je door de Douane worden aangehouden, die jou dan uitlegt dat dit maar 1 keer wordt gedoogd.
Alternatief voor het 5-daags kenteken is het ophalen van de auto op een aanhanger.
2. de verzekering
Bij het 5-daags kenteken hoort standaard een 5-daags WA-verzekering. Je krijgt als bewijs hiervan een groene kaart. De verzekering is geldig in NL. Wanneer je onzeker bent over de dekking van deze verzekering kun je natuurlijk altijd zelf bij je vertrouwde verzekeraar een verzekering afsluiten. Omdat je nog geen NL-kenteken hebt, zal dit alleen op chassis-nummer lukken. De meeste verzekeraars verzekeren louter een WA-dekking op chassis-nummer. Het zal dus in deze periode altijd lastig zijn om een all-risk dekking verzekerd te krijgen.
Na die 5-daagse periode kun je dus, omdat je nog geen kenteken hebt, de auto weliswaar verzekeren op chassis-nummer. Echter, dit is alleen WA en je kunt toch niet rijden. Je kunt er daarom ook voor kiezen NIET te verzekeren tot de dag dat je naar de RDW-keuring gaat. De auto mag tussen de 5-daagse periode en de dag dat je naar de RDW-keuring rijdt niet op de openbare weg staan!
3. NL-kenteken
Zodra je de auto naar huis gereden hebt, meld je je aan bij de RDW voor een keuring. Ik heb dit op afspraak gedaan,omdat je anders een groot risico loopt lang te moeten wachten. Om van huis naar het RDW-station (en weer terug) te kunnen rijden krijg je van de RDW een 1-dags kenteken. Je maakt een print of stift dit op een witte ondergrond op de auto en, rijden maar. Ik heb bij de RDW ook meteen APK aangevraagd zodat ik daar ook meteen van af was. Bij de RDW aangekomen werd ik exact op tijd geholpen en hebben 2 deskundige mensen mijn auto onderhanden genomen. De typekeuring is een fluitje van een cent, en de APK neemt de meeste tijd in beslag. Al met al was ik binnen een half uurtje gereed en ontving de mededeling dat ik naar de Belastingdienst (zelfde gebouw) mocht. Als voorbereiding had ik (via internet) al mijn BPM-aangifte gedownload en ingevuld. Een medewerker van de Belastingdienst beoordeelt of ik dit een beetje goed gedaan had. Als dit akkoord is, wordt medegedeeld dat je bericht krijgt van de belastingdienst om de BPM te betalen. Binnen 24 uur had ik inderdaad een mailtje binnen met instructies om mijn betaling te doen. De belastingdienst informeert de RDW als de betaling binnen is (ca. 4 werkdagen) en dat ze een kentekenbewijs mogen opsturen. Dit ontvang je ongeveer een week na je betaling. Met dit kentekenbewijs kun je naar iedere RDW-geregistreerde kentekenplaatwinkel (zie de lijst op rdw.nl) en wordt ter plekke een set nummerborden aangemaakt. Je auto staat in deze tijd rustig thuis te wachten totdat je met deze kentekens aan komt zetten. Je schroeft ze er vervolgens onder en de pret kan beginnen. Je hebt een NL-auto.
Niet vergeten om de verzekering te bellen dat je een kenteken hebt. Ik was dit vergeten en dat begint de Belastingdienst te zeuren dat je onverzekerd rondrijdt. In eerste instantie blijft dit bij een waarschuwing, daarna gaat het geld kosten.
Ik hoop dat dit verhaal bijdraagt aan de duidelijkheid omtrent zelf importeren.
en het was een mooie zomer
- 69.900 km
in de maanden juni, juli en een stukje augustus goed kunnen genieten van de combinatie mooi weer / Z4. Het valt mij op dat veel mensen zeer positief reageren op het feit dat je een Z4 hebt. Het wordt toch algemeen gezien als een zeer waardevol bezit. Ik kan hier, na 3 maanden,s alleen maar bij aansluiten. Ik heb niet veel kilometers gevreten, maar ieder kilometer is uitzinnig genieten.
In deze periode begon het olielampje geel te knipperen. Ik weet niet of het Duitse autobedrijf bij het geven van de beurt wat zuinig is geweest met olie, of dat de Z4 'gebruikt'. Het laatste lijkt me onwaarschijnlijk daar ik dan wat residu bij de uitgang van de uitlaat. Dit is echter geenszins het geval.
Begin september heb ik een alarm laten monteren. Dit is voor een ervaren inbouwer ca. 3 uur werk, waarbij gebruik kan worden gemaakt van alle aansluitingen die standaard al aanwezig zijn. Tot mijn spijt kon het onder de spiegel zittende ledje niet worden gebruikt. MIjn inbouwer heeft echter prima vervangend werk verricht en hem centraal aan de onderzijde van het dashboard geplaatst met een uitstraling de cabine in. Heb euro 569 afgetikt en dat is toch andere koek dan een alarm laten inbouwen bij de bmw dealer.
Ik hoop dat het snel stopt met regenen, dan ga ik de Z4 weer uitlaten. Tot op heden nog geen problemen gehad.
het voorjaar is begonnen
- 71.988 km
afgelopen periode de Z4 toch nog een 2000km gebruiktWel pak ik de auto steeds vaker ipv mijn leasebak, een compliment. Ik raak gewend aan de BMW-bediening en vind de vormgeving steeds mooier. Ook kom ik achter slimme details van de auto. Ik had deze periode voor het eerst financiële 'pech'. Opeens werkte de automatische kap niet meer. De BMW-dealer diagnotiseerde een kapotte aandrijf-unit, toch een kleine 1.100 euro. Wellicht moet ik de financiele rating dus wat aanpassen. Deze reparatie viel niet onder de Duitse garantie. Deze vermeldt zo'n beetje alles van een normale auto zoals schuifdaken, maar specifieke cabrio-onderdelen staan er niet op en dat betekent dus dat ze uitgesloten zijn van vergoeding. Een nadeel van een cabrio uit Duitsland halen. Zo'n grote reparatie heb ik met mijn MX5 in geen 15 jaar gehad. Dit weekeinde de Z4 voor het eerst gebruikt waar ie oorspronkelijk voor is aangeschaft, vakanties met mijn vrouw. Wij gingen naar Pieterburen, met dit weer een lustoord. Wat is die auto een fijne reiskameraad. Je komt er steeds weer fris en vrolijk uit. Had nog een mooie bijvangst, want ik had mijn zinnen gezet op een hardtop die nog behoorde bij de enige andere in NL te koop staande tiefgrun Z4. De nieuwe eigenaar van deze Z4, 87-XD-FZ, wilde de auto niet met hardtop. Ik kon deze daarom los overnemen en heb hem op weg naar Pieterburen opgehaald. Wat staat dat ding mooi op de auto. Hij is nu helemaal compleet en ik ga weer met vertrouwen, wellicht nog wel even een einde garantie keuring, de volgende periode in.
update 14 augustus 2011
- 73.279 km
De zomer, niet zo goed overigens, begint behoorlijk op te schieten. Tijd voor een update. De z4 heeft me niet meer in de steek gelaten. Ik rijd eigenlijk alleen beperkt vrije tijd, dus ik lever geen goede recensie voor dagelijks gebruik. Vorige week besloten de originele RFT banden die al weinig profiel hadden toen ik de auto kocht, te vervangen door normale banden. Ik neem het risico van een lekke band, daar de z4 geen reserveband heeft. Ik zal wel een spuitbusje aanschaffen, maar heb sterke twijfels of dit echt werkt als het zover komt. De RFT-banden verlaat ik daar zij de z4 enorm spoorgevoelig maken. Ik lees dit eigenlijk bij alle reviews. Bijna iedereen neemt daarom op enig moment dezelfde beslissing als dat ik nu gedaan heb. Ik heb gekozen voor Pirelli P7 Cinturato. Deze komen ZEER goed uit de ANWB-test van 2010. Ik ben benieuwd. Tevens scheelt deze stap mij een smak met geld. De RFT-banden zijn over het algemeen vrij prijzig. Ik kan inmiddels ook wat zeggen over het verbruik. Bij de korte ritten tot nu toe zit ik dicht op de 1:10. Ik heb inmiddels ook een paar lange ritten achter de rug en dan blijkt 1:12 zomaar mogelijk. Ik denk zelfs dat ik hem nog naar 1:13 te kunnen krijgen zonder direct op te vallen als gaspedaalmijdend bestuurder. De z4 is dus zuiniger te rijden dan mijn zakelijke Mondeo. Een goed bericht voor mensen die van mooie auto's houden. Tot zover.
de winter bijna achter de rug
- 74.300 km
Met de nieuwe banden door de winter heen gekomen. Ik rij in principe niet als de weg nat is, dus in die zin kan ik weinig zeggen over grip onder natte omstandigheden. Wel vanmorgen nog weer gemerkt dat de Pirelli-banden enorm veel grip leveren in de bocht. Je voelt de middelpuntvliedende krachten. Als je vervolgens TE veel gas geeft in de bocht merk je dat de wangen van de band het zwaar krijgen. Daar leek ik met de RFT-banden wat minder last van te hebben. Wel is het zo dat het 'sporen' duidelijk minder is geworden t.o.v. de RFT's. Het is er nog steeds wel een beetje, maar ik denk dat dat bij de rij-eigenschappen hoort. Het is in ieder geval geen sticky steering, het probleem dat je nog wel eens hoort bij de Z4,s van voor 2006. Dit jaar serieus de hardtop geinstalleerd. Wat wordt ie daar mooi van. Het bevestigingssysteem van de hardtop is prima. Stukken degelijker dan dat bij mijn MX-5. Je kunt de kap, wel met z'n tweeen tillen, eigenlijk niet fout positioneren. Twee pennen, aan iedere zijde 1, vallen exact in de gaten die hier voor bestemd zijn. Met een speciaal bijgeleverde imbussleutel draai je de bouten een kwart slag en de hardtop zit onwrikbaar vast. Aan de ruitzijde ook een heel mooi systeem. Je draait een imbus, die in de dakhemel met een kapje is afgedekt, vast en ook daar heb je dan een prima aansluiting. Dit kan niet lekken! De achterruitverwarming doet het dan direct. Hoe dat werkt weet ik niet, maar je zit in ieder geval niet met stekkertjes te mekkeren. Rijden met de hardtop levert een echt GT-gevoel op. De isolatie van de soft-top is al goed, maar dit levert een heel mooi geisoleerd stulpje op. Ik zie me daar al met veel plezier mee over de Duitse autobahnen scheuren. Vanmorgen weer een stukje gereden. Wat blijft opvallen is dat alle accessoires zo goed en comfortabel werken, de ergonomie is goed. Je wordt dus echt verwend in de auto. Als voorbeeld. De stoelverwarming is comfortabel en heeft voldoende standen om een goede continu-instelling in te stellen. De auto stuurt strak, stevig maar niet te zwaar en dit zowel op lage als op hoge snelheden. De ventilatie werkt fantastisch, wel hoor je (zeker met de hardtop er op) de ventilatiemotor meezingen op het toerental van de 6-in lijn. Ik dacht in eerste instantie dat het allemaal oude beproefde achtergestelde technieken waren in de Z4, maar ik weet dus nu hoe dat komt. Men neemt in Munchen geen risico's v.w.b. beproefde werking.
Alles blijft goed werken. De details zijn ook goed doordacht. Zo krjg je bij het openen en sluiten van de achterklep respect voor de BMW-constructeurs. Het loopt mooi, het past goed, kost geen kracht enz... .
Om de winter, met zo nu en dan een maand lang stilstand, heb ik een acculader/druppelaar aangeschaft. Dit is een oude XS800 van CTEK die ik nog had liggen. Handleiding en doosopschrift spreken elkaar wat tegen op het gebied van capaciteit van deze lader op accu's boven de 60Ah. Ik kan echter inmiddels melden dat het een aanrader is, bij mijn type gebruik, zo'n ding aan te schaffen. Zelfs deze kleine XS800 liet mij vanmorgen, na 3 weken, de auto goed starten. De startmotor liep rond zoals dit bij een volle accu hoort. Ik denk dat ik hiermee ook de levensduur van de accu enorm bevorder.
Ik merkte nl. dat de Z4 na 3 weken toch wat minder makkelijk de startmotor liet ronddraaien. Bij mijn MX-5 schakel ik de accu altijd af met een speciaal hiervoor ingebouwde schakelaar. Dan kan ik hem zeker wel 2 maanden met rust laten. Bij de Z4 gaat dit echter niet. Men heeft mij gewaarschuwd dat de auto dan electrisch de weg kwijt zou kunnen raken. Een risico dat ik niet wil lopen. ANWB zou in zo'n geval niets kunnen uitrichten en drama-scenario's als wegslepen naar de BMW-dealer zijn mij in het vooruitzicht gesteld.
Komende zomer ga ik de Mille Miglia narijden. Ik ben benieuwd hoe het is om met de Z4 op vakantie te gaan. Na de vakantie zal ik hier een review aan besteden.
Door de ervaringen met de Z4 speel ik inmiddels met de gedachten na 3 lease-mondeo's de volgende keer in een Beamer te stappen.
Een steenslagbeschermer, ook wel bra genoemd
- 75.300 km
over ongeveer anderhalve maand ga ik de Mille Miglia in Italie narijden met de Z4. Nu zag ik wat op tegen al die steenslag op mijn auto bij het snellere snelweggebruik wat er aan zit te komen. Nu heb ik hele goede ervaringen met een steenslagbeschermer (BRA) op mijn MX-5. Ooit heeft iemand er een voor mij meegenomen uit Canada. Dit lukte dit keer niet en in Europa zijn dit soort accessoires slechts mondjesmaat te verkrijgen, en dan ook nog eens niet voor elke auto. voor de Z4 ving ik in ieder geval bot. Ik heb er dus zelf een besteld in Amerika bij producent Colgan. Ik moet zeggen dat dit relatief gemakkelijk ging. Bestelling per internet lukte niet, daar er alleen binnen Amerika en Canada verzonden werd. Via de e-mail echter een prima customer-service medewerker getroffen, die mij door het gehele proces leidde en bij wie ik exact de goede bra (bleek uiteindelijk) kon bestellen met mijn creditcard. Na de bestelling ging mijn bra in productie en 2 weken later op de post, alles prima door de Colgan medewerker aan mij gemeld via de mail.
Eenmaal aangekomen de bra direct gemonteerd. Wat is dat ding strak op maat. Hij past exact, maar je moet zo hier en daar behoorlijk strak trekken om de bevestigingspunten te halen. Ook moe het kenteken en kentekenhouder worden gedemonteerd. Ik had nl. de versie 'zonder kentekenplaatsparing' gekozen, daar er alleen sparingen voor Amerikaanse platen mogelijk waren. Er voor gekozen niet te gaan snijden, maar de kentekenplaat te verwijderen en een kentekenplaatsticker aan te schaffen. Hoogst illegaal, maar dat zie ik dan later wel. Kentekenplaatsticker besteld via Stickerland voor een bescheiden prijsje en ook deze er op geplakt.
Het resultaat kun je zien op de foto. Het oogt wellicht niet fraai, maar ik houd m'n Z4 op deze manier wel in topconditie. Op naar Italie.
Mille Miglia
- 79.000 km
Net terug uit Italie. Zelf de route van de Mille Miglia nagereden in een tempo van 10 dagen. In totaal 3700 km gemaakt op alle typen wegen, waard om deze ervaring te delen. De Z4 heeft zich prima gehouden. Voordat ik ging een kleine beurt en APK laten geven bij de BMW-dealer. Dat zijn geen Kwik-fit prijzen. Alleen al aan olie ging er meer dan 100 euro in. In totaal 350 euro voor een kleine beurt vind ik veel geld. Het is geen goedkope auto!
Maar wat een plezier op de autobahn. Met kruissnelheden van 140 a 150 km/h een fantastische reiswagen. Op de terugweg nog even de 220 km/h aangetikt. Alles blijft dan zo strak en licht als je maar kunt wensen. De auto blijft als een blok op de weg liggen. De Pirelli's P7000 hebben zich goed gehouden. Dit zijn GEEN runflats. Deze heb ik er na mijn eerdere ervaringen met spoorvorming afgehaald. Door een spuitbusje mee te nemen heb ik het risico op een lekke band en geen reserveband trachten te verminderen. Gelukkig niet nodig gehad.
Ik was erg benieuwd naar het verbruik. Ik had in andere reviews al wel eens gelezen dat het benzineverbruik op lange ritten mee viel. Ik was echter ongeveer 1:10 gewend van mijn kleine ritjes in de buurt.
Ik kan melden dat het verbruik me enorm is meegevallen.In Italie, toeristische weggetjes, haalde ik 1:13 a 1:14.
We waren met nog 2 cabrio's die kant op, een Saab 2.0 (geen turbo) uit 1992 en een Volkswagen EOS 2.0 FSI uit 2006. Deze beide auto's waren beiden MINDER zuinig dan mijn 2,5 liter 6 in lijn. De EOS spande de kroon door 15% meer te verbruiken dan mijn Z4, de Saab verbruikte 10% meer. Pluim voor BMW!
Over de totale rit, inclusief de genoemde snelheden, ben ik uitgekomen op 1:12,5 a 1:13. Dit is zuiniger dan mijn Mondeo uit 2010.
Naast het comfort op de autobahn is de auto ook een genoegen om zeer rustig te rijden door de Italiaanse binnensteden. De soepelheid van de motor komt dan goed tot haar recht. Ook bij plotselinge wisselingen, haarspeldbochten, hellingen enz... is het heel erg prettig dat de auto vanaf ongeveer 2000 toeren een welhaast onbeperkt koppel heeft en zich er altijd door trekt. Onder de 2000 toeren is er dan te weinig koppel, en moet je terugschakelen. Wanneer je gewoon met continue snelheid over een vlakke weg heen toert, is de auto vergevingsgezind tot op een minimum van ongeveer 1500 toeren.
We reden met 2 personen van hotel naar hotel, en dat 10 dagen lang. Een eerste beproeving voor de bagaruimte. Deze voldoet in ruime mate voor zo'n vakantie. Ik had nog gezocht naar een tassenset voor de achterbak van mijn Z4, maar deze niet gevonden. Ik heb ze niet gemist. Juist omdat wij eigen tassen (een rolkoffertje en een weekendtas) hadden, was het mogelijk om daarbij nog de nodige losse dingen kwijt te raken. De achterbak heeft gedurende de reis nooit stampvol gezeten. Ook hier een prima prestatie van de Z4. Ik zou het zelfs aandurven om, eenvoudig bepakt zonder zit en kookvoorzieningen, beperkte tijd te gaan kamperen met deze achterbak.
Tot zover weer.
na 2,5 jaar weer een update
- 98.000 km
De Z4 heeft in 2012 en 2013 verder een rustig leven geleid. Weinig kilometers, geen malheur en weinig kosten. Alleen jaarlijks een APK en eens in de 2 jaar nieuwe olie en filters. Als enige was ik er in de loop van 2013 achter gekomen dat de mistlampen aan de binnenzijde vochtig werden. Bij BMW kenden ze dit verschijnsel niet, na 8 jaar geen garantie. Men deed mij een aanbod om voor 250 euro nieuwe mistlampen in te bouwen. Dit heb ik maar even gelaten.
Begin 2014 werd het gebruik van de Z4 anders. Lease-bak er uit en de Z4 ook als gezinsauto en zakelijke auto ingezet.
Om hem hier goed gereed voor te maken een grote beurt gegeven, bougies gewisseld, remblokken voor vervangen (850 euro). Door mijn eigen fout was de CD-wisselaar in het ongerede geraakt. Alles zat vast. Reparatie zou veel geld kosten, daar er stoelen zouden moeten worden verwijderd om deze uit te bouwen. Dit heb ik maar even gelaten. Ik denk dat ik beter uit ben door en USB-aansluiting om muziek te streamen in plaats van die CD-wisselaar. Wellicht een komende verbetering.
Verder heb ik, om toch nog iets praktisch te maken aan de Z4, een afneembare trekhaak laten monteren. Dit bleek niet mogelijk in NL. In Duitsland mag een Z4 echter gewoon 1250 kg trekken. Het bleek, na enig onderzoek, dat BMW Nederland nooit is overgegaan tot een typegoedkeuring. Van de weeromslag zijn er in NL dan ook geen trekhaken te krijgen. Die heb ik dus maar in Duitslang besteld (ook goedkoper) en door mijn universele garagebedrijf preisgünstig laten monteren.
In 2014 2 keer problemen gehad. Als eerste ging de VANOS klep van het uitlaatgas haperen. Dit uitte zich door inhouden bij optrekken. Dit maakte het mooie soepele karakter van de 6-cilinder een stuk slechter. Deze is uiteindelijk vervangen.
Ook hield eind 2014 een van de puntbobines (iedere bougie heeft zijn eigen bobine) er mee op waardoor het vermogen totaal wegviel en de motor zeer onregelmatig ging lopen. Ook deze is vervangen. Deze 2 reparaties te zamen waren goed voor ongeveer 300 euro, wat de onderhoudskosten richting 1200 euro voor 2014 tilden.
Verder het vermelden waard is dat ik, nu de auto ook in de winter wordt gebruikt, 2e hands originele BMW-velgen met RFT banden gekocht heb. Veilig om met de achterwielaandrijving de winter door te komen met winterbanden en dus ook Duitsland (is het verplicht) in te kunnen. Maar ik werd weer herinnerd aan het belabberde weggedrag van de RFT-banden. Als deze op zijn, komen er gewone winterbanden onder.
2015 moet weer een goedkoo jaar worden. De hardtop is inmiddels verwijderd, en ook de mooie zomerbanden liggen er weer onder. Het weggedrag is dus ook weer voorbeeldig.
Tot zover.
Na wat stilte even een update
- 131.000 km
De Beamer is nog steeds present. Er zijn sinds het vorig verslag ruim 30.000km bij gekomen met de heerlijke 6 in lijn. En dat zonder grote kosten anders dan reguliere vervanging slijtage onderdelen. Zo zijn onlangs de achterbanden en remblokken vervangen. Iets eerder was de accu aan de beurt. Moet kunnen na 11 jaar. Voor de rest probleemloze kilometers, waarbij voor mij dit model Z4 aan klassieke schoonheid lijkt te winnen. Daarbij lijkt het er tevens op dat de omgeving, die voordien nog wel eens ‘assertief’ was, nu met meer empathie reageert op de auto. Voor mij dus geen nieuwe auto. Hij staat binnen, dus ook wat dat punt betreft kan ik nog jaren vooruit.
Update en afscheid
- 167.000 km
Nog een 36000 km toegevoegd en sinds vandaag niet meer present. Meegaand met de tijd ingeruild op een i3 bij de BMW-dealer. Met pijn in het hart. Echter, ik heb uiteindelijk 11 jaar in deze mooie auto mogen rijden. Hadden nu behoefte aan een elektrische auto met meer gebruiksmogelijkheden in plaats van deze cruiser. De onderhoudskosten zijn tot het eind toe redelijk beperkt gebleven. Reken bij een kilo metrage van ongeveer 10000 km per jaar op ongeveer 1000 euro per jaar. De motor was nog maar net ingelopen. De volgende eigenaar zal er veel plezier aan beleven.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Had je deze auto's al gezien?

BMW Z4 Roadster 3.0i S-DRIVE YOUNGTIMER LEDER STOELVER.
- 2009
- 103.654 km

BMW Z4 Roadster sDrive23iA Executive | Apple Carplay/Android Auto Wireless | Navi Prof | Comfort Access | Leder | Sportstoelen | Memory Seat | Stoelverw. | Xenon + Grootlichtass. | 19" Lichtmetaal V-spaak 296 | Aut.dimm.spiegels bi+bui. | Schakelflippers
- 2009
- 182.902 km

BMW Z4 Roadster sDrive35i Executive Navi Xenon Stoelver.
- 2009
- 191.511 km