BMW 216d Gran Tourer Corporate Lease Edition (2015) #2
autoreview
Signalement
Uitvoering | 216d Gran Tourer Corporate Lease Edition |
---|---|
Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2015 |
Jaar van aanschaf | 2015 |
KM-stand bij aanschaf | 2 km |
KM-stand laatst | 62.354 km |
Space wagon
- 6.408 km
Na grondige research een keuzenlijst gemaakt voor de nieuwe auto:
Mercedes C350e
Volvo v60 plug-in
Passat variant gte
Audi A3 e-tron
Peugeot 308SW
Seat Leon ST (150pk benzine)
Renault Espace
Citroen Grand Picasso
BMW 218d active tourer
BMW 216d Gran Tourer
Zoals je ziet doe ik vrolijk mee aan de bijtelling discussies in mijn eerste selectie.Mercedes was uitverkocht,Volvo te klein (achterbak sucks), Passat ook uitverkocht, A3 wel een leuke cart maar echt te klein, Peugeot goede optie, Renault mooi maar nee niet voor mij, Citroen is een optie, BMW's ach daar reed ik in dus zeker een optie.
Testritten gehad met de Peugeot, Volvo, Audi en Seat. 2e testrit in de Seat en Peugeot. Primaire reden van die testritten (waarom niet een andere Merc of BMW of Audi) is dat ik niet te veel aan bijtelling kwijt wil. Dit is het rationele in mij. Had ik de auto niet privé gereden dan had ik een totaal andere auto gekozen namelijk de BMW 420 Gran Coupe. Prachtige auto die net binnen het lease budget past. Misschien over 4 jaar.
Terug naar de keuze; iedere keer dat ik na een testrit uit de auto stapte en weg reed in mijn voorloper (zie review 218d active tourer) had ik een big smile op mijn gezicht. Tja; wat doe je dan want iets groter qua kofferruimte zou wel handig zijn. Gelukkig kwam de Gran Tourer. Helaas niet in de 218d versie met 20% (balen). Helaas geen testrit met een 216 mogelijk dus maar op goede hoop dat de motor wel ok is besteld.
Configuratie: zwart, 17inch, corporate lease, sportline, introductie pakket (led lichtpakket en panoramadak) chromen dakrails en stereo upgrade. Achterste zitrij weggehaald.
Vlak voor mijn vakantie is de auto geleverd. Snel 1000km rijden en daarna Meteen volproppen, dakkoffer er op en richting Zuid-Frankrijk.
De motor is inderdaad minder rap dan de 218d. Dat merk je vooral wanneer je vol bepakt op weg bent. Toch rij je zeer comfortabel 160km pu zonder enig gedoe. (Legal disclaimer; dat is een theoretische snelheid😀)
Wegligging is beter tot zelfs een stuk beter dan de Active Tourer. Tijdens de vakantie had ik heel veel lol wanneer ik alleen in de auto zat om ff snel boodschappen te doen. Leuk al die bergweggetjes. De BMW genen zijn dan zeer goed aanwezig. Ik durfde hem soms niet harder op z'n staart te trappen omdat je niet weet of er een tegenligger om de hoek was. Maar tjonge jonge wat ligt dit ding goed op de weg. Helemaal voor een busje. Dat gezeur over FWD vs RWD; ja met de 335xi full optioneel M-sports pakket waar ik heel af en toe in rij ga ik rapper de bocht om maar daar zit dan ook een heel ander financieel plaatje aan. Ik heb behoorlijk wat BMW rijderservaring (mijn Pa heeft de afgelopen 20jaar BMW gereden waarbij iedere 2 tot 3 jaar een nieuwe waar ik de nodige km's mee maakte) dus kom niet aan met het gezeur dat ik het niet kan weten. Ja je merkt wel dat je bij het snel optrekken met FWD iets door kan slippen vs je kont die uitbreekt. Het voordeel daarvan is dat je niet in je achteruit de besneeuwde berg op moet 😀 (Mij eens bijna overkomen met een 540i, ik kwam amper de berg amper op; echt zonde) Vergeet niet; dit is een familycar en niet een coole sportbak.
Qua opties moet je echt die Led lampen nemen. Op de niet verlichte wegen leek het wel overdag voor me door de lichtopbrengst van die led lampen. Helemaal top! Als je meer ziet is het volgens mij ook een stuk veiliger mits de lampen goed afgesteld zijn (tegenliggers moeten er geen last van hebben). Ben ook erg blij met het panoramadak. Super licht daardoor en bij mooi weer gewoon open rijden ipv airco aan! Meteen weer het vakantie gevoel.
Als ik na 6000km gereden de ideale Gran Tourer zou moeten samenstellen dan is dat de huidige configuratie plus:
3e zitrij (stiekem toch best handig en dom dat ik hem niet heb)
Heads-up display
Automaat
Leer (maakt m toch af)
Helemaal ideaal zou de hybrid versie zijn die 4wd heeft (electro motor achter). Denk dat die combinatie echt helemaal top is!
Over een tijdje weer een update!
Update na 6 maanden plezier
- 20.000 km
Inmiddels ben ik ruim 6 maanden verder. De auto is als familycar super. Enorm ruim, lekker licht (panoramadak) en alle troep past in de achterbak. In Duitsland de 200 aangetikt dus ook de topsnelheid is prima in orde.
Opzich een en al positief verhaal. Binnenkort naar de sneeuw. Ben benieuwd hoe dat is. Er zitten nu nieuwe runflat 16 inch winterbanden. De velgen zijn ok maar niet zo mooi als de zomerbandenset.
Afgelopen week stond de auto bij de dealer en had ik een week lang een 318i station (model 2016) mee met een m-pakket. Dat is duidelijk een funcar die het gedrag heeft van een grote cart. Super leuk maar minder praktisch. Ook lijkt de 216d GT sneller te zijn dan de 318i maar dat is vast perceptie.
Zou ik de auto weer bestellen? Rationeel ja; is veel praktischer, dashboard moderner dan een 3 station, veel ruimer maar daarvoor geef je het 'ik rij in een grote cart' gevoel op. Kortom over 3 jaar zie ik het wel weer...
Update volgt na skivakantie!
P.s.; ik opties die ik 'mis' zijn headsup display, 3e zitrij, stoelverwarming, groot navigatie en automaat. Leer en het m-stuurwiel zijn ook handige opties. Jammer dat inbouw achteraf niet kan/kon.
een jaartje verder en nu...?
- 34.000 km
Inmiddels een jaartje onderweg met de Granny Tourer. Twee keer op en neer naar de Dordogne (2015/2016), op en neer naar Oostenrijk (skivakantie), een paar keer naar Frankfurt (familie bezoek) en ook een boel zakelijke km's.
Hoe de auto bevalt? Zeer goed. Problemen gehad? Nee. Echt nul komma nul. Van de week voor het eerst de motorkap open gemaakt gewoon om te kijken hoe dat er nou uitziet.
In de winter was de FWD en bijhorende grip top. In de afgelopen zomer weer lekker gas geven op de bergweggetjes en scherp de bocht pakken. Wegligging is naar mijn mening erg goed.
Ik stap nog dagelijks in met een smile op mijn gezicht. Echt een ideale (gezin)auto, prima prestaties, zuinige motor, heerlijk panoramadak, goede stoelen, etc.
Kan de Granny Tourer aanraden ondanks dat zijn looks niet het mooiste is wat BMW te bieden heeft. Het is wel een van de ruimste BMW's die nog enigszins betaalbaar is.
beetje saai en dus goed!
- 57.450 km
Ben nu bijna 2 jaar verder en heb niets te klagen. Sterker nog; ben heel tevreden. Laatst weer een beurt gehad, bandenwissel en een keurig gepoetste auto terug. Wat een bofkont ben ik met de dealer (BMW Den Haag). Die zijn super behulpzaam en denken met je mee.
Qua ervaring; weer een skivakantie heen en weer. Was even spannend op een stukje weg zo'n 15km voor de locatie waar nou net niet gestrooid/schoongeveegd was. Knopje indrukken en doorrijden; geen probleem.
Auto blijft een hele goede keuze. Veel rust in de auto ook op hoge snelheden in Duitsland.
auto doorgegeven aan collega
- 62.354 km
En toen... Ja na alle lovende woorden heb ik de auto geruild tegen een a3 e-tron.
Wat? Hoe? Hoezo? Ik kan hier heel kort over zijn. Kosten. De a3 heeft 7% bijtelling. Dat het een hele dikke is met alle opties die er zijn wist ik niet maar 'verzacht' de overstap wel. (ok; leer, active cruise control, lane departure, HK stereo, Harddisk, zijn erg mooie opties op de a3 maar het leukste is elektrisch rijden! Ongeveer 70% is momenteel elektrisch gereden super relaxed dus ik heb niets te mopperen. Had ik dit ook voor de 21% gedaan? nee; de a3 is even duur als een goed aangeklede 4serie GC makkelijke keuze dan!)
Ben nu ruim 3dkm verder en moet eerlijk zeggen dat het BMW busje qua ruimte meer dan 2 keer zo groot is, dat mijn jongste zoon enorm verdrietig was, dat sturen in de auto veel minder leuk is en dat de BMW GT eigenlijk een hele prettige auto is; zelfs in de 1.6d versie!
Goed de review van de A3 volgt snel!
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.