Audi TT Coupé 1.8 5V Turbo quattro 225pk (2000)

autoreview

Audi TT Coupé 1.8 5V Turbo quattro 225pk (2000)

Signalement

UitvoeringTT Coupé 1.8 5V Turbo quattro 225pk
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2000
Jaar van aanschaf2022
KM-stand bij aanschaf249.500 km
KM-stand laatst270.300 km
Lezerswaardering: 75%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Leuke ervaring!

  • 260.550 km

De Audi TT Quattro Coupé uit 2000 heb ik nu ongeveer een jaar. Ik heb er nu ongeveer 10.000km mee gereden.

Voor de review alvast wat informatie. Deze Audi heb ik gekocht met veel problemen voor een mooi prijsje, momenteel is hij weer top maar er is veel vervangen.

Eerste indruk; Bijzonder goed. Ik heb de auto gekocht met 250.000km op de teller wat wel voelde als een risico. Het blijkt erg goed te bevallen, ik heb weinig kosten aan onderhoud, onderdelen zijn relatief goedkoop. Een familielid werkt bij een garage, en dat maakt mij niet bezuinigen op onderdelen en reparaties.
Het volgende is (preventief) vervangen:
- Distributieriem + waterpomp (onbekend hoe oud deze was)
- Spanrol en multiriem
- Remklauw linksachter
- brandstof filter
- 4 bobines (auto liep slecht bij aanschaf)
- Carterventilatie
- Fan Controle module ( zoog de accu leeg )
- 4 Nieuwe Audi Sport velgen ( Oude hadden schade en had een lekke band)
- N75 klep
- N249 delete
- Turbo drukmeter geinstalleerd
- Haldex service (olie en filter)
- Veer linksvoor (vorige was gebroken)

Dit koste bij elkaar iets van 1500 euro.

Ook het brandstof verbruik valt mij alles mee. Ik rij ongeveer 1 op 10/11 dat maakt dat ik met een volle tank zo'n 600km kan rijden ( ook met een sportieve rijstijl).

De 1.8Turbo van deze generatie voelt nog redelijk soepel en vlot aan, al moet ik zeggen dat ik niet de 225 pk meer voel zoals hij uit de fabriek kwam. Motorisch geen problemen gehad tot dusver. Olieverbruik is ongeveer 1L per 5000 kilometer, dus dat is prima voor dit blok.

Qua opties is hij best prima uitgerust, stoelverwarming, ESP, Achterruitverwarming, Automatisch tank- en achterklep bediening en ga zo maar door. De deurlijst is er niet wat het wel wat sierlijk maakt. Deur zakt een stukje naar beneden bij openen en omhoog bij dichtgaan.

Het is een handgeschakelde 6 bak, ik moet zeggen dat ik de versnellingen relatief kort vind. Op de snelweg maakt hem dat wel zuinig, ongeveer 2500touren bij 100km/u.

Het onderstel en bochtenwerk is erg prettig, ook nog met deze kilometerstand. Deze wagen blijft zeker nog even en zal ooit vervangen moeten worden door een SUV. Tot die tijd geniet ik er nog even van.

Weer een beurtje verder

  • 270.300 km

Weer 10.000km verder, en met plezier!
Auto heeft mij sinds aanschaf nog nooit laten staan, geen moeilijkheden met starten of groot onderhoud vereisten.
Olieverbruik nog steeds 1L per 5000km. De auto is nog steeds een erg fijne daily! Zonder achterbank erin (rear seat delete) is echt nog een ruimteschip ook, waar ik echt heel veel in kan vervoeren.

Helaas ook een minpuntje.. Auto loopt een beetje warm bij stilstaan. Tijdens het rijden krijgt hij rijwind koeling dus dan is alles prima. Na wat onderzoeken blijken beide koelventilatoren niet meer te werken (airco fan af en toe wel). Deze staan op de planning om binnenkort te vervangen (kosten ongeveer 250 euro). Verder geen problemen gehad en ondertussen stiekem aan het kijken naar een vervanger voor hierna i.v.m. verhuizing.

9,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.