Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 170 Distinctive (2012)

autoreview

Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 170 Distinctive (2012)

Signalement

UitvoeringGiulietta 2.0 JTDm 170 Distinctive
Versnellingen6, Automaat met dubbele koppeling
Bouwjaar2012
Jaar van aanschaf2016
KM-stand bij aanschaf88.000 km
KM-stand laatst225.000 km
Lezerswaardering: 62%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Aanschaf

  • 103.000 km

Na in ruim 10 jaar mijn Alfa 147 over het half miljoen kilometers gereden te hebben kun je wel zeggen dat ik onder de indruk was en ben van die auto. Het hele relaas is een aparte review te lezen. Daarna breekt altijd een lastige periode aan. Wat wordt de opvolger? Er stonden wat kandidaten op mijn lijstje met verschillende, nauwelijks samen gaande eisen: niet saai (persoonlijke smaak natuurlijk, maar dan valt er HEEL VEEL af), ruim genoeg voor gezin, diesel want 40k per jaar, sneller en comfortabeler dan de vorige en nog wat van die zaken. Ik zat te kijken naar de recente 3 en 5 serie tourings, diverse andere stations en natuurlijk de Giulietta. De laatste stond als inmiddels Alfa-fan al lang op mijn lijstje van "moet ik ooit in mijn bezit hebben". Grootste bezwaar: niet al te groot, met gezin op autovakantie is dan toch lastiger dan nodig. Uiteindelijk kon ik het grote verschil in prijs (een 320D is 2x duurder, een 330 D die ik eigenlijk wilde is 3 x duurder) niet aan mezelf verkopen. Laten we wel wezen, ik rijd 40 k per jaar, dan schrijft een auto snel af en hoe duurder in aanschaf, des te meer afschrijving. Daarnaast, oog in oog met mijn huidige Giulietta was ik snel verkocht. Grootste drempel was de automaat, maar ik hoorde alle automaat-rijders lovend hier over dus heb de gok maar gewaagd. In juni stond er na twee maanden de Ford Focus station van mijn vrouw gereden te hebben (degelijk maar saaaaaaaai) naast de nieuwe van mijn vrouw, een knalblauwe Fiat 500S, nog een Italiaan te blinken, een Giulietta 2.0 JTDM!

Update januari 2019

  • 225.000 km

Heeft heeft even geduurd, heb de review niet zo netjes bijgehouden als van mijn 147. Waar heeft dat mee te maken? Eerlijk gezegd hen ik gewoon niet de band met deze Giulietta die ik met de 147 wel had. Waar zit hem dat in, dat weet ik eerlijk gezegd niet goed. Deze giulietta heeft wat minder karakter wat mij betreft. Het is een vlotte, mooie auto, relatief zuinig met 1 op 17,5 bij goed door rijden. Bij de 147 voelde ik echter alles, of de bandjes wat gladder werden of dat de banden druk niet klopte, hoeveel grip ik had, kortom de auto paste als een handschoen. Bij de Giulietta heb ik een automaat, lekker voor de vele kilometers, maar dat gecombineerd met het neutrale, afstandelijke gevoel - of beter, het gebrek aan gevoel - maakt dat ik er weinig binding mee krijg. Het is een prima auto die ik nog altijd verkies boven VAG spul en anderen. Maar ik hoop dat de Giulia, die deze toch een keer op zal volgen, meer biedt qua rij ervaring en gevoel. Misschien daarom ben ik nu ook wel op zoek naar een MX5 voor er bij, om het pure rijplezier weer te ervaren.

Lezersreacties (8)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.