BMW 1-Serie

120d M sport zeer goed onderhouden M47 motor

PoweredBy
BMW 1-Serie
120d M sport zeer goed onderhouden M47 motor
€ 5.9952006168.126 km
  • Climate control

    Koelt, verwarmt tot ingestelde temperatuur

  • Cruise Control

    Rijden op de ingestelde snelheid

  • Handmatig

Kenmerken

BrandstofDiesel
TransmissieHandmatig
CarrosserieHatchback (5 deuren)
KleurZwart (Metallic)
Aantal zitplaatsen5
Datum eerste toelating 30 mei 2006
APK 14 april 2026
BTW aftrekbaar nee
Import auto ja
Wegenbelasting/3mnd € 405 - € 424

Je bericht is verzonden

De verkoper neemt zo snel mogelijk contact met je op!

Jouw vraag aan Passievoorautomotive.nl

Je bericht is verzonden

De verkoper neemt zo snel mogelijk contact met je op!

Ruil je oude auto in

Je bod op BMW 1-serie is geplaatst

De verkoper neemt zo snel mogelijk contact met je op!

Doe een bod op BMW 1-serie

Omschrijving

Deze zeer unieke BMW 120D met M sport pakket hebben we gelukkig kunnen bemachtigen want zo zijn ze niet te vinden zoekt u ze maar met de M47 motor. Huidige km stand is 168.126 km en dat is voor BMW begrippen enorm laag en zeker met deze motor.
We hebben de auto al eerder gehad en konden deze i.v.m. een auto van de zaak terugkopen.

In heel Europa gaat u nergens een BMW 120D met M sport pakket vinden in geweldige staat zoals deze met zo een lage kilometerstand is. Dat is zeker. En dan het meest belangrijke hier zit nog een M47 motor in die nog een deugdelijke distributieketting heeft die niet kapot gaat of begint te rammelen net zoals bij de drama N47 motoren die vanaf 2007 werden gebouwd.

De auto is uitstekend onderhouden en alle boekjes zitten erbij inclusief het afgestempelde onderhoudsboekje. Tevens zit er een Apple aansluiting bij met handleiding.. Laatste service is uitgevoerd bij 163.168 km op april 2025. Ook is er preventief een nieuwe EGR en luchtmassameter ingezet. Beide thermostaten zijn vervangen dus inclusief die van de EGR cooler en de roetfilter is door Visser in Den Bosch behandeld. Daarnaast zijn er 4 nieuwe schokdempers onder gekomen en een nieuwe koppeling. Aan deze auto is absoluut niet bezuinigd en de auto is dit ook meer dan waard want het is echt een leuke auto.

Dus al het grote werk die je aan auto kan krijgen is allemaal vervangen. Niet omdat dit moest maar omdat de vorige eigenaar en de eigenaar daarvoor dit met al hun wagens doet. Wij vinden het alleen maar geweldig.

Ik ken de BMW 1 series als geen ander mede omdat ik tijdens de introductie in 2004 werkzaam was als verkoopadviseur bij BMW Amsterdam. Ik herinner me die dag nog goed. Er waren vele mensen van de pers aanwezig want BMW sloeg een nieuwe weg in met deze auto. In die tijd heb ik er honderden nieuw verkocht en reed zelf ook met een BMW 120D als demo auto.

Toen was het en nu nog een auto die een wegligging heeft die geen één concurrent kon evenaren. De rijeigenschappen zijn zo goed dat je meteen verliefd wordt op deze BMW. Een achterwiel aangedreven hatchback die moest concurreren met de Audi A3 was een peulenschilletje voor deze BMW 1 series. En dan heeft deze ook nog een M sport onderstel.

De M47 commonrail diesel motor is gekoppeld aan een zes bak. De motor levert 163 pk en heeft een koppel van maar liefst 340 Nm bij 2000 toeren. Topsnelheid ruim 220 pk ph en in 7,9 seconde van 0 naar 100 km ph. Enorm snel dus.
Nogmaals even iets over deze motor. Deze BMW 120D heeft de bekende M47 motor die bekend staat als onverwoestbaar en met gemak 500.000 kilometers en meer kan draaien met dezelfde distributieketting. Deze BMW is zeer vriendelijk in onderhoud en hoeft maar eens in de 30.000 km een onderhoudsservice te hebben met lage kosten.

De auto weegt slechte 1325 kilo en komt daarmee in de gunstige klasse wegenbelasting en kost slechts iets meer dan 100 euro per maand. Het verbruik ligt in de praktijk op ongeveer 1 op 18 bij normaal rijgedrag en veel snelweg kilometers. Het omslagpunt van deze auto ten opzichte van een benzine versie ligt op 11.000 km. Al dan is het veel aantrekkelijker om voor de diesel versie te gaan. Ook mede omdat dit simpelweg veel beter rijdt dan een 120i en veel zuiniger is dan de benzine versie maar vooral veel betrouwbaarder.

De auto is voorzien van een euro norm 4 motor met roetfilter af fabriek. Dus mag ook in de meeste steden naar binnen en anders is er voor een paar tientjes een ontheffing te regelen.

De BMW is voorzien van leuke opties zoals een Hifi professional geluidssysteem die wat een enorm verschil maakt ten opzichte van de standaard stereo. Ook is de auto voorzien van xenon af fabriek, iPhone aansluiting, climate control, verwarmbare voorstoelen, elektrische lendensteun, cruise control en ga zo maar door.

Een BMW 1 serie om meteen verliefd op te worden met alle juiste opties, zeer lage km stand en technisch zeer goed bijgehouden. Als u op zoek bent naar een BMW 120D geven wij u het advies om als laatste bij ons te komen kijken.

Aanvullende opties en accessoires

  • M sport pakket

Meer informatie

Aandrijving: Achterwielaandrijving
Laadvermogen: 525 kg
Wielbasis: 266 cm
Interieurkleur: Zwart
Emissieklasse: Euro 4
Onderhoudsboekjes: Aanwezig
Schade: schadevrij
Aantal sleutels: 2 (2 handzenders)

Specificaties

BrandstofDiesel
TransmissieHandmatig
CarrosserieHatchback (5 deuren)
KleurZwart (Metallic)
Aantal zitplaatsen5
Aandrijving Achterwiel
Transmissie 6 versnellingen, Handmatig
Aantal cilinders 4
Cilinderinhoud 1.995 cc
Max. vermogen 120 kW (163 pk)
Max. koppel 340 Nm
Lengte x breedte x hoogte 4.227 x 1.751 x 1.430 mm
Massa 1.315 kg
Max. toelaatbare massa 1.840 kg
Aanhangermassa geremd 1.200 kg
Aanhangermassa ongeremd 705 kg
Inhoud bagageruimte 330 - 1.150 l
Inhoud brandstoftank 51 l
Topsnelheid 220 km/h
Acceleratie 0-100 km/h 7,9 s
Actieradius 894 km
Brandstofverbruik bebouwde kom 7,7 l/100km (1 op 13,0)
Brandstofverbruik buitenweg 4,6 l/100km (1 op 21,7)
Brandstofverbruik gecombineerd 5,7 l/100km (1 op 17,5)
CO2-uitstoot 152 g/km
EnergielabelD

Opties

Passievoorautomotive.nl

Prunusstraat 59
5061 AS Oisterwijk

    Wat kost de autoverzekering?

    Kenteken
    Independer

    Je proefrit is aangevraagd!

    De verkoper neemt zo snel mogelijk contact met u op.

    Vraag een proefrit aan!

    Je bericht is verzonden

    De verkoper neemt zo snel mogelijk contact met je op!
    Er is iets mis gegaan

    Jouw vraag aan Passievoorautomotive.nl

    Je wordt teruggebeld

    De verkoper neemt zo snel mogelijk contact met je op

    Bel mij terug...

    Je bod op BMW 1-serie is geplaatst

    De verkoper neemt zo snel mogelijk contact met je op

    Doe een bod op BMW 1-serie