

Climate control
Koelt, verwarmt tot ingestelde temperatuur
Lederen bekleding
Zitten als een vorst
Automatisch
Kenmerken
| Brandstof | Benzine |
| Transmissie | Automatisch |
| Carrosserie | Sedan (4 deuren) |
| Kleur | Grijs (Metallic) |
| Aantal zitplaatsen | 5 |
| Datum eerste toelating | 1 juli 1999 |
| APK | 5 januari 2027 |
| BTW aftrekbaar | nee |
| Import auto | ja |
| Wegenbelasting/3mnd | € 199 - € 217 |
Omschrijving
Wij zijn uitsluitend op afspraak geopend! Inruilen van uw huidige voertuig is altijd mogelijk bij ons.
De kenner weet in een oogopslag genoeg. Een Alfa Romeo 156 met een romige Busso V6 en boterzachte automaat: een recept voor rijplezier. Dit exemplaar heeft de betrouwbare en verfijnde Q-system volautomaat en dus niet de beruchte Selespeed. De maagdelijke 86.573 kilometer op het instrumentarium klopt absoluut en is geheel gedocumenteerd middels een uitgebreide onderhoudshistorie. De auto werd nieuw geleverd in Duitsland en is door onze concullega's van Dijkstra Sexbierum naar Nederland getoverd eind 2020, met toen 77.404 kilometer. Destijds voorzien van Pioneer DAB-radio met Apple CarPlay/Android Auto en een achteruitrijcamera. De eerste Nederlandse eigenaar reed er in vijf jaar slechts 9.000 kilometer mee en daardoor is het nog altijd een klokgave auto. Af-fabriek zit de auto lekker in zijn spulletjes met onder meer houten MOMO-stuur en MOMO-lederen bekleding met armsteun, airco, 4 elektrische ramen en mistlampen voor. Voor extra comfort is er aftermarket stoelverwarming professioneel geïntegreerd in de voorstoelen. Levering met onderhoudsbeurt en nieuwe apk.
Ondernemers opgelet: youngtimer, deze kunt u zakelijk rijden met bijtelling over de dagwaarde. Vervolgens kunt u dan al uw autokosten zakelijk opvoeren en de btw aftrekken. Dit maakt het rijden van een dergelijke liefhebbersauto bijzonder voordelig! Informeer gerust voor meer info over dit onderwerp.
Over deze auto
In 1997 introduceerde Alfa Romeo de 156 als successor van de matig populaire 155. De 156 slaat in als een bom: na jaren van Alfa-modellen met een hoog Fiat-gehalte, werd nu weer een auto gepositioneerd met echt onderscheidende Alfa Romeo-looks. Het baanbrekende design van Walter De'Silva alsook de onberispelijke wegligging leidden er in 1998 dan ook toe dat het model werd gekroond tot Auto van het Jaar!
Anno 2026 zijn goede exemplaren echter bijna niet meer te vinden. Een 156 met 6 cilinder Busso motor én lage gedocumenteerde kilometerstand is dan ook een unicum. Toch hebben we hier een prachtig exemplaar in onze showroom gehengeld, in de prachtige kleurstelling Grigio Chiaro metallic met zwart MOMO-leder met gestikte Alfa logo's. Carrosserie in prachtige, gave, roestvrije staat en de lak mooi glanzend. 16 inch Teledial velgen in zeer goede staat met zgan Pirelli Cinturato P7 banden. Interieur in bijna-nieuwstaat, evenals koffer- en motorruimte. Deze Alfa 156 is uitgerust met een fijn schakelende Q-System automaatbak met koppelomvormer, dus geen Selespeed! De olie is recent ververst en als bijzondere extra kan de transmissie ook handmatig geschakeld worden. Het rijden in een Alfa is en blijft tenslotte een bijzondere ervaring...
Na het aanslaan laat de Busso motor zijn fantastische zescilindergeluid horen: niet voor niets wordt ie ook wel de viool van Arese genoemd… Wel even warm rijden voordat het gas er volledig opgaat, een behoud voor deze motor! Het sportieve karakter van de 156 komt terug in het rijgedrag: de auto gaat in dik 7 seconden naar de 100, waarbij de automaatbak haar werk zonder schokken doet. Met de heerlijke zescilinderroffel van de Busso in het vooronder is het immer een feest te mogen rijden in deze auto. Distributie is vervangen bij 65.000 km in 2018 en ondanks het lage kilometrage raakt deze wel op leeftijd. Tegen meerprijs kan de distributieriem vervangen worden. De radio betreft een Pioneer AVH-Z7000DAB met DAB+, Apple CarPlay, Android Auto, Bluetooth telefonie en muziekstreaming, achteruitrijcamera en nog veel meer. De originele Alfa radio is eveneens aanwezig.
De laatste eigenaar reed niet veel, maar kwijtte zich als een goed huisvader van zijn onderhoudsplichten tezamen met een bevriende monteur. In recente jaren vervangen: thermostaat, accu, 4x remslang, 4x banden Pirelli Cinturato P7 DOT 2024, draagarm rechtsvoor, 2x motorolie+filter, automaatolie ververst. Preventief aangeschaft en los meegeleverd: draagarm linksvoor, 2x stuurkogel. De onderhoudsgeschiedenis uit Duitsland is zeer uitgebreid met volledig afgestempeld serviceboekje, TÜV-rapporten en diverse facturen van Italiaanse merkenspecialisten.
Samengevat, een onderscheidende auto op het gebied van zeldzaamheid, design en rij-eigenschappen. Desalniettemin is zo'n Alfa tegen realistische kosten nog te onderhouden en rijden. Wie komt zichzelf trakteren bij ons in 't Harde?
Wanneer u deze eens in het echt wil zien bent u op afspraak van harte welkom. We staan u graag telefonisch te woord, en per bericht, sms of WhatsApp.
Noot: foto's met een witte achtergrond zijn met AI geoptimaliseerd, ondanks zorgvuldige controle kan het programma onbedoeld de afgebeelde auto licht vertekenen. De originele beelden vindt u daarom ter controle als laatste foto's van de advertentie op onze website.
- Kenteken: K-092-FV
- Merk: Alfa Romeo
- Model: 156
- APK tot: 05-01-2027
- Tellerstand: 86573 KM
- Carrosserievorm: Sedan
- Aantal deuren: 4
- Brandstofsoort: Benzine
- Bouwjaar: 1999
- Transmissie: Automaat 4-traps
- Kleur: grijs Metallic
- Kleurnaam: Grigio Chiaro metallic 612/A
- Bekleding: Leder
- Kleur interieur: zwart
- Motorinhoud: 2492 cc
- Aantal cilinders: 6
- Motorcode: AR32401
- Vermogen: 140 kW / 191pk
- Ledig gewicht: 1325 kg
- Max. trekgewicht: 1400 kg
- Aantal zitplaatsen: 5
- Verbruik: 11.9 l/100 km
- BTW/Marge: Marge, de BTW is niet aftrekbaar
- Lengte: 443 cm
- Aantal sleutels: 2
- Onderhoudshistorie aanwezig: Ja
- Motorrijtuigenbelasting: € 199 - 217 per kwartaal
- Emissieklasse: Euro 2
Exterieur
- 16 inch lichtmetalen velgen
- Afst. bed. voor centr. deurvergr
- Buitenspiegels elektrisch verstel- en verwarmbaar
- Bumpers in carrosseriekleur
- Centrale vergrendeling
- Lichtmetalen velgen
- Metaalkleur
- Mistlampen voor
- Sportvelgen
- Uitlaatsierstuk
Infotainment
- Achteruitrijcamera
- Apple CarPlay/Android Auto
- Radio CD speler
- Radiovoorbereiding
Interieur
- Airco
- Airco met automatische regeling
- Armsteun achter
- Armsteun voor
- Bestuurdersstoel in hoogte verstelbaar
- Elektrische ramen achter
- Elektrische ramen voor
- Lederen bekleding
- Middenarmsteun voor
- Skiluik
- Stuur leder
- Stuurbekrachtiging
- Verstelbare stuurkolom
- Voorstoelen verwarmd
Overige
- Anti Blokkeer Systeem
- Bestuurdersairbag
- Elektronische remkrachtverdeling
- Passagiersairbag
- Zij airbag(s) voor
Veiligheid
- Alarm klasse 1(startblokkering)
ASSET Automotive
Bovenweg 7D
8084 PB 't Harde
(alleen op afspraak)
KvK 77782631
assetautomotive.nl
Onze 3 pijlers: simpel, transparant en aardig. U bent bij handelsonderneming ASSET Automotive aan het juiste adres voor youngtimers & oldtimers en meer. RDW-erkend, met bevoegdheid tot het 24/7 tenaamstellen van uw aankoop. We speak English / wir sprechen Deutsch.
Disclaimer: de geadverteerde prijs is een meeneemprijs in euro, inclusief btw (tenzij anders aangegeven) en onvermijdbare kosten conform Afdeling 6:3A BW. Verkoop en prijswijzigingen voorbehouden. Aanvullende garantie niet inbegrepen, tenzij uitdrukkelijk vermeld - mogelijkheden voor aanvullende garantie op de auto van uw keuze kunt u met de verkoper bespreken. Opties in onze advertenties worden automatisch aangemaakt; wij doen ons best om fouten te voorkomen, maar aanvaarden geen aansprakelijkheid voor onjuist vermelde opties of typfouten. Vertrouw daarom niet uitsluitend op deze informatie: controleer bij aankoop zaken die uw beslissing beïnvloeden. Verzekering is uw verantwoordelijkheid, let erop dat niet elke verzekeraar auto's met veel vermogen accepteert. Er kunnen geen rechten worden ontleend aan de informatie in de advertentie. Contacteer de verkoper voor aanvullende vragen.
Wij werken uitsluitend op afspraak, neem contact op voor een moment dat u goed uitkomt (ook 's avonds en 's zaterdags)!

Specificaties
| Brandstof | Benzine |
| Transmissie | Automatisch |
| Carrosserie | Sedan (4 deuren) |
| Kleur | Grijs (Metallic) |
| Aantal zitplaatsen | 5 |
| Aandrijving | Voorwiel |
| Transmissie | 4 versnellingen, Automatisch |
| Aantal cilinders | 6 |
| Cilinderinhoud | 2.492 cc |
| Max. vermogen | 140 kW (191 pk) |
| Max. koppel | 222 Nm |
| Lengte x breedte x hoogte | 4.430 x 1.745 x 1.415 mm |
| Draaicirkel | 11,6 m |
| gewicht | 1.325 kg |
| Max. toelaatbare gewicht | 1.850 kg |
| Trekgewicht geremd | 1.400 kg |
| Trekgewicht ongeremd | 500 kg |
| Inhoud bagageruimte | 378 l |
| Inhoud brandstoftank | 63 l |
| Topsnelheid | 227 km/h |
| Acceleratie 0-100 km/h | 8,5 s |
| Actieradius | 529 km |
| Brandstofverbruik bebouwde kom | 17,5 l/100km (1 op 5,7) |
| Brandstofverbruik buitenweg | 8,6 l/100km (1 op 11,6) |
| Brandstofverbruik gecombineerd | 11,9 l/100km (1 op 8,4) |
Opties
ASSET Automotive
Bovenweg 78084 PB 't Harde





























































































