Uber versus Californië: het vervolg

Taxidienst oneens met staat

Uber San Fransisco
Vorige week werd bekend dat taxidienst Uber opgedragen werd een pilot met autonome auto's in San Francisco stop te zetten. De taxidienst geeft daar tot op heden geen gehoor aan.

Uber lanceerde vorige week een pilot met autonome Volvos XC90 in zijn thuisstad San Francisco. De autonome pret leek van korte duur. De autoriteiten van de staat Californië hebben Uber opgedragen te stoppen met het proefproject omdat de taxidienst niet over de juiste vergunning zou beschikken. Ondanks het feit dat de autoriteiten dreigen met juridische stappen, is de pilot gewoon nog actief in de Amerikaanse stad.

In een verklaring laat Uber weten het oneens te zijn met het bericht van de Californische autoriteiten. Uber is van mening dat het geen vergunning nodig heeft om met zijn autonome auto's rond te rijden in San Fransisco, en maakt een vergelijk met Tesla. Het systeem in de autonome XC90's zou grote overeenkomsten vertonen met het autonome systeem in de Model S, auto's waarvoor geen speciale vergunning nodig is. Daarnaast vindt Uber een vergunning niet nodig omdat er zich ten alle tijden iemand van Uber in de XC90 bevindt die de boel in de gaten houdt. Wordt ongetwijfeld vervolgd.

Lezersreacties (8)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.