Hij komt toch: de herboren Lancia Stratos!
25 exemplaren in diverse smaken
In 2010 presenteerde de Duitser Michael Stoschenk zijn interpretatie van een moderne Lancia Stratos. De in autoland goed ontvangen creatie zou in een oplage van 25 stuks gebouwd gaan worden, maar Ferrari hield het project tegen. De New Stratos was onderhuids een 430 Scuderia, een model waarvan Ferrari toch al niet bepaald gecharmeerd was. Het project werd tegengehouden en het zou dus bij die ene New Stratos blijven. Tot vandaag.
Manifattura Automobili Torino (MAT) en New Stratos Gbr hebben handtekeningen gezet op papieren die de komst van de New Stratos tóch mogelijk maken. MAT heeft de licentie nu in handen en zegt stellig dat het de ooit geplande 25 stuks écht gaat produceren.
Sterker nog, de New Stratos gaat door MAT gebouwd worden "[...] met hetzelfde ontwerp en met dezelfde techniek" als het in 2010 gepresenteerde exemplaar. Volgens de Italianen is "[...] de basis geschikt voor de komst van een GT-racer, een Safari-versie én een supercar voor dagelijks gebruik". Manifattura Automobili Torino spreekt over een krachtbron die meer dan 550 pk levert. Hoe MAT e.e.a. met Ferrari heeft kortgesloten, is nog niet duidelijk. Die vraag hebben we bij MAT neergelegd. De prijs zou best een issue kunnen worden. Je moet je eigen 430 Scuderia aanleveren en daarnaast een bedrag van, slik niet, 500.000 euro betalen voor de ombouw.
Tijdens de Autosalon van Genève zal MAT enige aandacht gaan opeisen. Dan hopen we ook alle details over het project te horen.