Tesla Model X komt ook als 700 pk-versie

Tesla Model X
Alle ogen zijn momenteel gericht op de North American International Auto Show, maar dat maakt Tesla niet zoveel uit. Op haar eigen website heeft de fabrikant meer informatie gegeven over de aanstaande Model X!

Al in 2012 kregen we de Model X voor het eerst te zien; een voorproefje van een cross-over van Tesla. Zo nu en dan kregen we een klein brokje informatie voorgeschoteld en ook nu heeft Tesla weer wat nieuwe informatie gepresenteerd.

Op de website van het merk lezen we dat de Model X als 60 kWh, 85 kWh en 85 kWh Performance beschikbaar komt. Je leest het goed: ook deze nieuweling krijgt de bijna 700 pk en 931 Nm sterke aandrijflijn mee die we al in de Model S zagen.

Alle versies beschikken over Dual Motor All Wheel Drive en ook de bijzondere vleugeldeuren - die we op het studiemodel al zagen - zijn aanwezig op elke Model X. Wie nu 5.000 dollar - zo'n 4.250 euro - aan Tesla overmaakt, krijgt begin volgend jaar z'n elektro-SUV afgeleverd, waarna het resterende bedrag mag worden betaald.

De elektrische zevenzitter krijgt in de Verenigde Staten een vanafprijs van om en nabij de 90.000 dollar. Ter vergelijking: de Model S mag daar vanaf 69.900 dollar mee naar huis.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (62)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.