Innovatie uit Liechtenstein: NanoFlowcell Quant
Het in Liechtenstein gevestigde NanoFlowcell kondigde in januari aan dat het op de autosalon van Genève een concept-car zou presenteren. De heren hebben woord gehouden: dit is de NanoFlowcell Quant e-Sportlimousine.
De naam is niet het enige lange aan de nieuweling: de auto zelf doet met ruim 5,25 meter ook een aardige duit in het zakje. De vleugeldeuren zijn natuurlijk het eerste dat opvalt, maar ook als die gesloten worden blijft er een vierzitter over die met z'n lage sportwagenvorm duidelijk afwijkt van het normale. De jonge autobouwer kiest voor een rond design, en zet die lijnen voort in het interieur, dat zich verder kenmerkt door het vele hout dat erin verwerkt is.
De Quant e-Sportlimousine draagt in ieder wiel een elektromotor met zich mee. Samen leveren die een piekvermogen van maar liefst 925 pk, een vermogen dat onder normalere omstandigheden 653 pk bedraagt. Het koppel is nog indrukwekkender: 2.900 Nm… per motor. Het totaal komt daarmee op een verbijsterende 11.600 Nm.
De prestaties zijn dan ook zeker om over naar huis te schrijven: in 2,8 seconden knalt de potentiële Tesla-concurrent naar de 100, de top bedraagt 380 km/h. Met de elektriciteitsvoorziening van het wonder uit Leichtenstein is wat bijzonders aan de hand: het bedrijf maakt gebruik van zogenaamde 'flow batteries', waarbij het vloeibare elektrolyt zich niet in de accu, maar in een externe tank bevindt. Na het opladen stroomt de vloeistof vervolgens opnieuw door de batterijen. NanoFlowcell ontwikkelt deze techniek in samenwerking met Bosch, en hoopt door het toe te passen ruimtebesparing en een langere actieradius te realiseren. In theorie is dat laatste in ieder geval gelukt: de ontwikkelaars beloven dat de Quant het tussen de 400 en 600 kilometer uithoudt.
Het exemplaar op de foto's is een echt showmodel, maar NanoFlowcell belooft nog dit jaar rijdende prototypes klaar te hebben. Rond 2015 zou het tijd zijn voor het productiemodel. Wie daar niet op kan wachten zal naar Zwitserland moeten afreizen: de auto is deze week in Genève te bewonderen.