Tesla zet z'n zinnen op 'Model E'
Deze maand kwam bij het Amerikaanse U.S. Patent Trademark Office een drietal aanvragen binnen van Tesla. De drie aanvragen beslaan het gebruik van de naam Model E voor 'gebruik voor een auto en z'n onderdelen', 'auto-onderhoud en service' en, jawel, kleding.
Vorig jaar riep Elon Musk al eens dat het niet bij de Model S en Model X zou blijven. Zelfs de mogelijkheid van een Model E werd genoemd. We hebben al eens van Musk vernomen dat Tesla een toegankelijke EV op de markt wil brengen, maar daarvoor moet het eerst een naam hebben gevestigd. Inmiddels is Tesla daar in ieder geval goed mee op weg. Onlangs werd de Model S namelijk nog als 'veiligste auto ooit op de Amerikaanse automarkt' bestempeld. De kans bestaat dat er in de toekomst een relatief betaalbare Tesla Model E op de markt gaat verschijnen, maar dat blijft natuurlijk nog even bij speculeren.
Het is nog maar even de vraag of Tesla's verzoeken worden ingewilligd. Ford spande in 2000 in rechtzaak aan tegen een bedrijf dat als Model E Corportation door het leven ging. Volgens Ford zou Model E teveel lijken op de Model T van het merk met het blauwe ovaal. Gelukkig voor Model E Corporation kreeg Ford van de rechter geen gelijk.