Toyota RAV4 2.2 D-4D-F Sol (2008)
Voortrekkersrol
In 2006 friste Toyota z'n evergreen voor het laatst op. De auto behoeft nauwelijks introductie. De RAV4 is een van de best verkopende midi-SUV's van ons land. Hij straalt aan alle kanten degelijkheid uit. De auto ademt doortimmerde kwaliteit en betrouwbaarheid. Naast z'n nieuwere concurrenten toont de RAV4 echter wat oubollig. Tegelijkertijd oogt-ie ook heel vriendelijk, met z'n vrolijk kijkende grote koplampen. Dat reservewiel achterop geeft hem daarentegen ook wel weer iets avontuurlijks.
De Toyota RAV4 is weliswaar comfortabel geveerd, maar heeft een straffe demping. Hierdoor stuitert de auto over de geringste oneffenheid in het asfalt. En dat zorgt voor een onrustig rijgedrag. Ook de vrij korte wielbasis van de RAV4 speelt hem parten. De besturingsinstallatie is vrij ferm bekrachtigd, waardoor sturen weinig inspanning vraagt. Gelukkig laat de stuurhulp wel voldoende scherpte in het systeem. Volslagen gevoelloos is de koppeling. Er zijn maar weinig auto's waarbij wegrijden met zo weinig gevoel gepaard gaat. Er lijkt nauwelijks enige relatie te bestaan tussen het middelste pedaal en de drukgroep in het vooronder van de Toyota, wat doseren lastig maakt.
Nagelende diesel
De pook van de versnellingsbak werkt al even licht, maar wel met lekker korte, directe slagen. Hier is niets mee mis. De 2,2-liter D-4D-F-motor levert 136 pk en een maximumkoppel van 310 Nm. De 0 tot 100 km/h-acceleratie neemt 11,2 seconden in beslag. Het geluidsniveau aan boord is zeer aanvaardbaar, al nagelt de diesel in koude toestand wel duidelijk hoorbaar.
De RAV4 heeft een bagageruimte van een imposante 1.752 liter. De toegang wordt niet verleend door een klep, maar door een grote deur, die naar de stoepkant, dus de verkeerde kant openzwaait. De lage tildrempel maakt beladen simpel. Onder de laadvloer zitten overigens nog enkele handige opbergvakken.
De werkplek van de RAV4 is speels vormgegeven. Kijk eens naar die 'getrapte' middenconsole: goed geslaagd! Onze testauto is voorzien van het optionele Business-pakket dat een dvd-navigatiesysteem met kleurenscherm en Bluetooth met stuurwielbediening behelst. Dat scherm zit hoog in het dashboard en werkt erg logisch. Hoewel de kunststoffen die Toyota gebruikt vrij hard zijn, komen ze niet goedkoop over. De zitpositie achter het stuur is niet ideaal; je zit te hoog en omdat het stuur maar over een beperkte afstand te verstellen valt, lukt het je niet om een echt aangename rijhouding te vinden. De korte stoelzitting maakt de zoektocht daarnaar nog eens extra lastig.
Op de achterbank kun je niet klagen over ruimtegebrek, ondanks de relatief korte wielbasis. De RAV4 heeft een verschuifbare achterbank, zodat achterpassagiers net die paar extra centimeters krijgen voor een aangenamer verblijf aan boord.
Onze testauto was voorzien van een optioneel navigatiesysteem met kleurenscherm en Bluetooth met stuurwielbediening. Verder zijn onder andere cruisecontrol, een boordcomputer, elektrisch bedien bare portierramen en airco standaard.
Signalement
Merk | Toyota |
---|---|
Model | RAV4 2.2 D-4D-F Sol |
Carrosserie | 5-deurs, suv |
Transmissie | 6 versnellingen, handgeschakeld |
Aandrijving | 4wd |
Nieuwprijs | € 37.165 |
Specificaties
Brandstof | diesel |
Motor | 4-cil. in lijn |
Cilinderinhoud | 2.231 cc |
Maximaal vermogen | 100 kW / 136 pk bij 3.600 tpm |
Maximaal koppel | 310 Nm bij 2.000 tpm |
Inhoud brandstoftank | 60 l |
Lengte / breedte / hoogte | 4.395 mm / 1.815 mm / 1.685 mm |
Wielbasis | 2.560 mm |
Massa leeg | 1.560 kg |
Laadvermogen | 630 kg |
Aanhangermassa geremd / ongeremd | 2.000 kg / 750 kg |
Banden | 225/65R17Prijzen |
Topsnelheid | 180 km/h |
Acceleratie 0-100 km/h | 11,2 s (fabrieksopgave: 10,5 s) |
Acceleratie 50-80 km/h in 3/4 | 4,2 s / 6,2 s |
Acceleratie 80-120 km/h in 4/5 | 10,4 s / 12,9 s |
Brandstofverbruik | 6,6 l/100km |
CO2-uitstoot | 173 g/km |
PRIVATE LEASE Toyota RAV4
Lees ook
Facelift Friday: Toyota RAV4 (2010)
Test: Dacia Duster - Skoda Yeti - Toyota RAV4
Test: Ford Kuga - Volkswagen Tiguan - Toyota RAV4 - Nissan Qashqai
Toyota RAV4 2.2 D-4D-F Executive (2007)
Test: Volkswagen Tiguan – Jeep Patriot – Kia Sportage – Toyota RAV4
Gerelateerde forum topics
Lezersreacties (7) (gesloten)
De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.