Infiniti Q50 2.2d – 2014 – 365.248 km - Klokje rond
Niet oneindig, wel goed
40 reacties
Video
Helaas kunnen wij deze video niet weergeven, omdat je niet akkoord bent gegaan met de
cookie voorwaarden.
Onze video speler heeft rechten nodig voor de "Social Media".
Wijzig je cookie instellingen
De broers Wahe en Ejmin Shirinian uit Breda willen niet in de pas, maar out of the box. Iets anders rijden dan de rest. Dus kwam er een Q50 van het merk Infiniti. Ze leggen hun keuze haarfijn uit.
Premium Nissan
Wahe (27) en Ejmin (20) zijn allebei gek op auto’s. Het zijn van die gasten die online álles volgen over auto’s en ook veel weten. Wahe heeft het niet zo op camera's en stuurt kleine broer Ejmin met de familie-Infiniti Q50 naar Carrec in Soesterberg. De Japanner zit met zijn tellerstand tegen de 4 ton aan. Niet eerder hadden we dit model Infiniti met respectabele kilometerstand te gast in Klokje rond. Maar een premium Nissan, want dat is een Infiniti, die moet dat toch wel goed kunnen verteren, zou je denken. Dat is één kant van het verhaal. De andere kant is dat de broers Shirinian absoluut iets hebben met deze Japanner. Ze zijn er gek op en reuze benieuwd hoe hij ervoor staat.
Checken, rijden, kopen
“Mijn broer Wahe reed voor zijn werk zes dagen per week van Breda naar Amsterdam”, legt Ejmin uit. “Dat deed hij per Volkswagen Jetta diesel. Op zeker moment was het de hoogste tijd voor iets groters, en comfortabelers. Hij ging online en kwam deze Q50 tegen.” Omdat grote broer Wahe druk was met het familiebedrijf, gingen kleine broer Enhim en vader Shirinian samen naar Dordrecht om de uitverkoren Infiniti te checken, te proefrijden en te kopen. “Hij zag er goed uit, reed goed, alles klopte. Het was een auto uit Duitsland die na import nog even bedrijfsmatig is ingezet.”
De deal was snel gesloten. Oudste broer Wahe was dolblij, want hij kon al die kilometers voortaan per Q50 afleggen. Met een 2,1-liter viercilinder turbodieselmotor van Mercedes-Benz onder de motorkap. “Je hoort het aan het mooie ronddraaien dat dit een MB-diesel is”, beweert Ejmin.
Toen de Q50 eenmaal in de familie was, brak de pleuris uit. ‘Hebben we nu een ongeluksauto gekocht?’ Want om de haverklap was de Infiniti betrokken bij kleine calamiteiten zoals een kop-staartbotsing, een buurvrouw die de auto ramde, een andere buurtbewoner die er een buitenspiegel afreed. Kortom, de vreemde eend in de bijt kreeg het van alle kanten zwaar te verduren. Maar hij hield moedig stand. “Een keer ging de motor in een noodloop, voor de rest heeft hij ons nooit laten staan”, vertelt Ejmin, maar dat ging niet zonder slag of stoot. “Het had weinig gescheeld of we hadden hier niet gestaan. We hebben de achteras laten vervangen omdat er een terugroepctie op zat, gratis dus. Maar dat was vlak voor de keuring en alleen de chefmonteur kon eraan werken. dus dat werd nog krap.”
Maar er was meer. Een Q50 vreet wiellagers; alle vier zijn al vervangen en er is er één alweer toe aan vervangen, meldt keurmeester Tim de Leeuw die inmiddels volop bezig is met de keuring. Na een best aangename proefrit. “Ik ben positief verrast door het rijden met deze auto. Ik hoor en voel dat de banden niet oké zijn, maar onderstel en motor lijken nog prima bij de les“, aldus aldus onze keurmeester van dienst.
Technische kennis
Nog een eigenaardigheid: de Infiniti vreet voorruiten, inmiddels zit het derde exemplaar erin. Daarnaast zijn in de afgelopen twee jaar schokdempers, veren, remmen rondom en het spoelen van de automaat (twee keer) allemaal de revue gepasseerd. Wahe is dan ook als een dolle gaan rijden met die Infiniti en dat leverde dus best wat werk aan de Infiniti op terwijl onderdelen lastig verkrijgbaar zijn. “Mijn broer heeft flink rond gekeken, maar uiteindelijk konden we in Dubai alle onderdelen bestellen die we nodig hadden en die lieten we er hier in Nederland opzetten. We merkten sowieso dat de kennis van het werken aan deze auto niet dik is gezaaid is.”
Die noodloop werd veroorzaakt door een kapotte luchtmassasensor en ook de motorsteunen zijn al een keer vervangen. Er is al met al heel veel werk verricht aan deze Infiniti en dat betaalt zich uiteindelijk niet helemaal terug. Vast staat dat de auto er nu strak en goed bijstaat, maar de restwaarde houdt niet over. “We hadden ter oriëntatie de Q50 even online te koop gezet maar we merkten al snel dat Nederland niet echt een Infiniti-land is. De biedingen kwamen niet in de buurt van de € 11.000 die we wilden”, aldus Ejmin.
Als je Wahe en Ejmin niet heel Brabants vindt klinken, dat klopt. De broers zijn in Nederland geboren, maar vader en moeder komen uit Armenië. Naar dat land gaan ze geregeld op vakantie en op familiebezoek. Het wagenpark daar bevat meer Infiniti’s dan in Nederland. “Armenië is het enige land buiten Frankrijk dat de naam cognac mag voeren”, vertrouwt Ejmin ons toe. Zo is er nog meer moois te vertellen. Frankrijk en Armenië vinden elkaar bovengemiddeld aardig, terwijl Armenië volgens ingewijden is gezegend met bovengemiddeld knappe vrouwen. Maar we dwalen af.
De keuring zit erop. Tim is positief, deelt sowieso één duim uit en vindt eigenlijk weinig dingen die niet door de beugel kunnen.Behalve die banden dan. Oudste broer Wahe rijdt nu door het opzetten van een eigen zaak veel minder kilometers dan voorheen. Moet je dan nog wel een dikke diesel in een dikke zakensedan rijden die € 500 per kwartaal aan motorijtuigenbelasting kost? “Deze gaat niet meer weg. Deze auto heeft inmiddels een emotionele waarde gekregen door wat we er allemaal mee hebben beleefd de afgelopen jaren”, aldus Ejmin. Vooraf belde grote broer Wahe al op en vertelde een keer of tien dat hij heel, heel erg benieuwd was over hoe het zou aflopen. Welnu, hij kan tevreden zijn.
Eigenaar Infiniti Q50
Naam: Ejmin Shirinian
Bouwjaar: 2004
Woonplaats: Breda
Beroep: zelfstandig ondernemer
Eerste auto: Peugeot 207
Vorige auto: Volkswagen Jetta TDI
Wat zou je aan de auto veranderen? “Andere banden, uitlijning , zwetende koppakking aanpakken.”
Langste reis met deze auto? “Rostock, Duitsland.”
Onderhoudshistorie
De auto kwam in 2022 met 160.000 km op de klok. In twee jaar tijd reed Wahe Shirinian er twee ton bij. Daarvoor was nodig:
- Drie sets banden
- Vier nieuwe veren
- Vier nieuwe schokdempers
- Nieuwe motorsteunen
- Nieuwe versnellingsbaksteun
- Elke 10.000 km een beurt met nieuwe olie
- Twee keer de versnellingsbak gespoeld
- Aandrijfas vervangen (terugroepactie)
Wat mankeert er aan de Infiniti Q50?
- Spiegel rechtsvoor is beschadigd en klapt niet in
- Het lampje van de open motorkap blijft branden. Dit komt door een storing in het voetgangers veiligheidssysteem
- Afstand tussen panelen voor klopt niet en rechtsachter is de auto niet goed overgespoten
- Koplampen zijn iets verweerd
- Claxon klinkt erg zacht. Vermoedelijk werkt een van de twee hoorns niet
- Stuur staat naar rechts bij rechtuit rijden
- Motor trillingen goed voelbaar tijdens stationair draaien
- Motor lijkt niet goed op tempratuur te komen
- Auto is wat zoekerig/voelt niet stabiel,
- Bij schakelen van 1 naar 2 is soms iets meer slip merkbaar
- Gasveren van de motorkap en van de achterklep werken niet goed meer
- Remleiding rechtsvoor onder de kap zit niet in de steun en wilt daar ook niet meer in terug
- Interieurfilter lijkt erg vies te zijn en vol blad te zitten
- Motor zweet/lekt op diverse plekken wat olie
- Bodemplaat bevestiging boutjes zijn afgebroken in het subframe
- Er zit een scheurtje in het achterste differentieel rubber
- Stabilisator verbindt stang rechtsachter heeft minimale speling
- Wiellager rechtsvoor heeft redelijk wat speling
- Stofhoezen van de schokdempers voor zijn gescheurd
- Voorbanden zijn C-kwaliteit banden met flinke hoogteslag
- Achterbanden zijn bijna versleten en (+/- 2mm) en behoorlijk verouderd/verdroogd
De mening van Carrec Technocenter
“Het valt direct op dat hij al een heel leven achter zich heeft. Zo zijn er diverse niet originele plastic delen slecht gemonteerd, waarvan een deel loskomt of beschadigd is. Ook de kieren tussen de motorkap en zijschermen en het slechte spuitwerk achter verraden dat er ooit iets gebeurd is met de auto. Tijdens het rijden valt op dat de Infiniti niet lekker scherp en strak aanvoelt. Vermoedelijk komt dit door een combinatie van matige banden en mogelijk verkeerde uitlijning. Echt onveilig is hij nog niet, en verder ook niet in slechte technische staat dus wat mij betreft een duimpje waard.”
Signalement
Merk | Infiniti |
---|---|
Model | Q50 2.2d |
Carrosserie | 4-deurs, sedan |
Transmissie | 7 versnellingen, sequentiële automaat |
Aandrijving | achterwielaandrijving |
Nieuwprijs | € 50.195 |
Specificaties
Brandstof | diesel |
Motor | 4-cil. in lijn |
Cilinderinhoud | 2.143 cc |
Maximaal vermogen | 125 kW / 170 pk bij 3.200 tpm |
Maximaal koppel | 400 Nm bij 1.600 tpm |
Inhoud brandstoftank | 74 l |
Lengte / breedte / hoogte | 4.790 mm / 1.820 mm / 1.445 mm |
Wielbasis | 2.850 mm |
Massa leeg | 1.586 kg |
Laadvermogen | 664 kg |
Aanhangermassa geremd / ongeremd | 1.500 kg / 750 kg |
Banden | 225/55R17Prijzen |
Topsnelheid | 230 km/h |
Acceleratie 0-100 km/h | 8,7 s |
Brandstofverbruik | 4,5 l/100km |
CO2-uitstoot | 119 g/km |
Lezersreacties (40) (gesloten)
De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.