Bentley Continental T (2000)
En dan is het op...
De snelste Bentley ooit, want daar hebben we het in het geval van de Continental T over, is voorzien van een onbehoorlijk joekel van een V8. Dat mag je met een inhoud van 6,75 liter wel zeggen. Daar hebben ze voor de leuk nog een turbo en een tussenkoeler opgeschroefd. En dat levert al met al een vermogen op van, jawel, 420 pk - en dat is meer dan een Ferrari 360 Modena!
Maar nog veel imponerender is het koppel, uweetwel, de trekkracht. Waar zo"n Modena "slechts" 350 Nm heeft, daar knalt deze toch redelijk decente limo-coupé er een waarde uit waar de gemiddelde vrachtwagenchauffeur groen van jaloezie van wordt. Een Continental T is goed voor 875 Nm. En dat al bij een dieseltoerental van 2200.
Zo"n Continental T weegt schoon aan de haak zomaar eventjes 2450 kilo. En dat merk je ook aan alles. Neem alleen die motorkap: die zou je in je eentje nooit open krijgen, vandaar dat je een helpende hand krijgt van hydraulische telescooparmen.
Staat tegenover dat het solide gevoel dat zo"n Continental T geeft, onovertroffen is. Maar je begrijpt in ieder geval waar je die beestachtige hoeveelheid koppel voor nodig hebt: om nog "n béétje vooruit te komen. Hoewel, wat heet een beetje: Bentley geeft zelf 5,9 seconden op voor de sprint naar de 100.
En de grap is: je merkt er eigenlijk niets van. Ja, ver, héél ver weg in de lange neus krijgt de zanger van Motorhead een ongelooflijke hoestbui en er zit iets in je rug te douwen, wat dan de stoelleuning blijkt te zijn. Daarnaast zwiept de snelheidsmeter opeens naar rechts en de benzinemeter naar links. Maar verder? Niets. Daarvoor zit je te hoog, te relaxed, te comfortabel en te overdonderd door dat ge-wel-di-ge interieur.
Onze Continental T was geheel bespijkerd met uiterst nostalgisch "gedraaid" aluminium. Een majestueus gezicht, zonder meer. Past ook een stuk beter bij de auto dan wortelnotenhout (optie), want vergeet niet: de Continental T is de sportieve telg van de Bentley-familie, toch een beetje de sportieve tak van Rolls-Royce. Sportiviteit die ook moet blijken door pedalen van geperforeerd aluminium en natuurlijk het summum van sportiviteit: een aparte startknop.
Ontroerend schitterend
Mooier en liefdevoller verwerkt dan in het interieur van deze Bentley kan leer niet zijn. En het zit dan ook óveral; zelfs het complete dak is er minutieus mee bekleed. Prachtig. Schitterend. Ontroerend, gewoon.
Het werkt allemaal op een zeldzame manier op je gevoel. Neem nou die middenconsole: van a tot z volgestouwd met metertjes die sowieso al niet of nauwelijks afleesbaar zijn en die informatie geven (volts, turbodruk) die je eigenlijk niets kan schelen. Maar het geeft niet, want het is zo mooi.
Als je dit apparaat ook maar "n béétje kritisch zou beoordelen, "n béétje rationeel, dan zou je geen spaan van "m heel laten. Veel te duur, veel te zwaar. veel te lomp, 5,22 meter lang en nóg kun je niet fatsoenlijk achterin zitten, ga maar door. Volstrekt belachelijk en niet van deze wereld. Maar zóóóó mooi... En al zijn die uitgeklopte wielkasten misschien wat over de top, "t staat wel érg gemeen.
Ook zo benieuwd hoe dat rijdt, zo"n legende? Indrukwekkend. We kunnen niet anders zeggen. Het is onvoorstelbaar hoe moeiteloos hard je kunt met zo"n zwaargewicht. Tuurlijk, hij helt best over in bochten, maar ook met dank aan het tractiecontrolesysteem heb je zelden het idee op het randje te zitten. Sturen? Formidabel. Stakker en directer dan je zou vermoeden. Schakelen? Doet "ie zelf, en fraaier dan je het zelf ooit zou kunnen. Remmen: ook zoiets. Da"s misschien nog wel imposanter dan het accelereren. Stel je voor: je rijdt 160 km/h en gooit dan het anker uit - in minder dan vijf seconden (4,96 s, volgens Bentley) sta je stil.
U begrijpt wij zijn niet zo"n beetje onder de indruk. "t Gekke is dat elk cliché dat je ooit gehoord hebt, blijkt te kloppen. Een Bentley heeft wielen en hij rijdt, maar voor de rest lijkt hij in niets op welke andere auto dan ook. Wie Bentley rijdt, hoeft niets meer te bewijzen - dat heeft "ie al gedaan of overgelaten aan anderen. Aardse zaken als rationaliteit, bankafschriften, status en succes heeft hij reeds ver achter zich gelaten. Hij rijdt een Bentley. En daarmee uit.
Signalement
Merk | Bentley |
---|---|
Model | Continental T |
Carrosserie | 2-deurs, coupé |
Transmissie | 4 versnellingen, automaat |
Aandrijving | achterwielaandrijving |
Nieuwprijs | € 0 |
Specificaties
Brandstof | benzine |
Motor | V8 |
Cilinderinhoud | 6.750 cc |
Maximaal vermogen | 313 kW / 426 pk bij 4.000 tpm |
Maximaal koppel | 875 Nm bij 2.200 tpm |
Inhoud brandstoftank | 108 l |
Lengte / breedte / hoogte | 5.241 mm / 1.872 mm / 1.447 mm |
Wielbasis | 2.959 mm |
Massa leeg | 2.450 kg |
Laadvermogen | 400 kg |
Banden | 285/45R18Prijzen |
Topsnelheid | 270 km/h |
Acceleratie 0-100 km/h | 5,9 s (fabrieksopgave: 5,9 s) |
Acceleratie 80-120 km/h in D | -s |
Brandstofverbruik | 18,7 l/100km |
CO2-uitstoot | 447 g/km |