Zenos E10 in januari volledig uit de doeken
Tussen 9 en 12 januari wordt in het Engelse Birmingham Autosport International gehouden, een festijn vol circuitwaardige pk-knallers. Ansar Ali, ex-CEO van Caterham, werkt al 18 maanden aan z'n Zenos E10, en heeft dit evenement uitgekozen om z'n creatie aan het grote publiek voor te stellen.
Naar verluidt beschikt de E10 over een lichtgewicht buizenframe en een koolstofvezel monocoque, waarmee het totaalgewicht moet uit komen op zo'n 650 kilo. Onder de kap komt een 2.0-liter krachtbron van Ford te liggen, die er om en nabij de 200 pk uit perst. Een acceleratie van 0-100 km/h moet daarmee in minder dan vijf seconden achter de rug zijn.
De ervaring die Ali bij Caterham heeft opgedaan, werkt natuurlijk in z'n voordeel. "We weten wat de doelgroep wil en verwacht. Met de Zenos E10 hebben we een lichtgewicht sportauto ontwikkeld die leuk, uitdagend maar toch betaalbaar is." Begin volgend jaar moeten de eerste exemplaren afgeleverd kunnen worden. Een prijskaartje is nog niet bekend.