'Werknemers moeten boetes zelf betalen'

Bekeuring
Pech voor de snelheidsovertreders die bekeuringen op hun werkgever willen verhalen: de Hoge Raad heeft een eerdere uitspraak die hier ruimte voor gaf vernietigd.
De Hoge Raad  vindt dat deze werknemers op dezelfde manier moeten worden behandeld als mensen die voor hun werk in hun eigen auto rijden. De zaak was aangespannen door vakbond Abvakabo en een werknemer van TNT Post, die in 2003 meerdere verkeersboetes had gekregen. Hij is het er niet mee eens dat TPG Post hem de boetes in rekening brengt.
Onlangs ontstond er beroering toen bleek dat een groot aantal verkeersboetes van de chauffeurs van de ministers, staatssecretarissen en topambtenaren van drie departementen door de belastingbetaler worden betaald. Het betreft de verkeersboetes voor het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (LNV), Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW) en Financiën.

Lezersreacties (28)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.