Voortijdig einde Jaguar X-type

Jaguar X-type
Aan het einde van het jaar wordt de productie van de Jaguar X-type gestopt. Daarmee wil Jaguar Land Rover vlug kosten besparen.
Jaguar stopt al aan het einde van dit jaar met de X-type. Dat is een halfjaar eerder dan op de planning stond. Jaguar wil met het schrappen van de X-type kosten besparen. Met het verdwijnen van de kleine Jag, die meeloopt sinds 2001, verdwijnen in de fabriek in Halewood driehonderd banen. Daarbij zullen geen gedwongen ontslagen vallen. Naast de X-type wordt daar ook nog de Land Rover Freelander gebouwd. In de loop van de jaren zijn 350.000 X-types gebouwd.
Jaguar Land Rover-baas David Smith verklaart in de Engelse autopers: "Onze sector wordt bijzonder hard getroffen door de recessie omdat we alleen maar actief zijn in het premium-segment. We moeten vroegtijdig stoppen met de X-type om onze investeringen voor de toekomst te kunnen doen." Een andere maatregel om de crisis het hoofd te bieden is dat de fabriek in Halewood in september drie weken sluit. Jaguar Land Rover bezint zich nog op andere maatregelen. Die zullen afhangen van de manier waarop de economie zich herstelt en de toegezegde hulp 340 miljoen euro van de Europese Investeringsbank loskomt.

Lezersreacties (51)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.