Volkswagen Passat komt als plug-in elektrisch behoorlijk ver

Verder dan de Tiguan

Volkswagen Passat eHybrid

De nieuwe Volkswagen Passat is er ook als plug-in hybride en die blijkt best een aardig indrukwekkend rijbereik te hebben. Hij overtreft wat dat betreft de nieuwe Tiguan, die op dat gebied toch ook al hoge ogen gooit.

Volkswagen is klaarblijkelijk nogal conservatief geweest bij het inschatten van het rijbereik van zijn nieuwste plug-in hybrides. Er werd aanvankelijk gesproken over zo'n 100 km volledig elektrisch rijbereik, maar de vernieuwde Golf en de geheel nieuwe Tiguan gaan daar ruimschoots voorbij. Dat is het voordeel aan de voorzichtige eerste inschattingen; Volkswagen kan nu goede sier maken met de werkelijke rijbereiken. Er kan er maar één de beste zijn en dat blijkt de nieuwe Volkswagen Passat eHybrid.

Ook voor de Passat was bij de onthulling zo'n 100 km volledig elektrisch rijbereik opgegeven, maar nu blijkt dat de actieradius volgens de WLTP-cyclus tot wel 134 km is. Dat belooft ook wat voor de nieuwe Skoda Superb, waarmee de Passat zijn basis deelt. Mocht 134 km niet genoeg zijn, dan kun je het 19,7 kWh grote accupakket van de Passat eHybrid aan de snellader grofweg in zo'n 25 minuten van 10 tot 80 procent volpompen. De 204 pk sterke Volkswagen Passat eHybrid mag 1.800 kilo trekken, de 272 pk sterke versie 2.000 kilo.

De Volkswagen Passat eHybrid is direct te bestellen als Business vanaf €49.990. Als Elegance Business kost-ie €54.990 en als R-Line Business €54.990. Voor die prijzen heb je de 204 pk sterke versie. Wil je hem met 272 pk vermogen, dan ben je minstens €54.990 kwijt en heb je hem direct als Elegance Business. De R-Line Business kost €56.990.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (106)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.