AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Traagste Evo ooit...
Mitsubishi komt op de Tokyo Motor Show met de Lancer Evolution MIEV. Het is de traagste Lancer Evo ooit, maar ook veruit de meest geavanceerde en de meest milieuvriendelijke.
Mitsubishi komt op de Tokyo Motor Show met de Lancer Evolution MIEV. Het is de traagste Lancer Evo ooit, maar ook veruit de meest geavanceerde en de meest milieuvriendelijke.
De Mitsubishi Lancer Evolution MIEV heeft een topsnelheid van maar 180 km/u. Daarmee moet hij zijn volledig benzinegestookte broeders laten voorgaan. Deze Evo is echter voorzien van elektromotoren ín de wielen die van de MIEV een heuse elektrisch aangedreven auto maken, en dus geen hybride. Onder de ruimte voor de passagiers zijn lithium-ion-batterijen geplaatst en voor- en achterin de auto zitten omvormers.
In elk wiel zit een elektromotor die 50 kW levert. In totaal heeft hij dus 200 kW, wat overeenkomt met 270 pk. Het maximale koppel per motor is 518 Nm. Mitsubishi claimt dat de Evo MIEV in 8 secoden van 0 naar 100 gaat. Het gewicht is van deze bijzondere Evo is 1.590 kilo en de actieradius is 250 km.
Voordat deze Evo MIEV (dat staat voor Mitsubishi In-wheel Electric Vehicle) het levenslicht zag, is er al eens een Colt EV gebouwd. Mitsubishi denkt dat in 2010 het eerste volledig elektrisch aangedreven voertuig op de markt gaat brengen. Het zal dan gaan om een kleine stadsauto die is bedoeld voor korte stukken.
Plaats een reactie
Had je deze auto's al gezien?

Mitsubishi Lancer Sportback 1.5 Edition One | cruisecontrole | trekhaak
- 2010
- 192.859 km
€ 5.500

Mitsubishi Lancer Station Wagon 1.6 Inform STATION WAGON AIRCO.NAP!
- 2006
- 301.031 km
€ 998

Mitsubishi Lancer RalliArt 2.0 Turbo AWD ZEER UNIEK | 310PK | NAVI | AUTOMAAT | STOELVERWARMING | VOLLEDIGE HISTORIE | 1 JAAR GARANTIE
- 2010
- 159.602 km
€ 14.940
Lees ook
Reportage
Hoe de turbo deze jaren 80-middenklassers veranderde in krachtige powersedans
Nieuws
Zo begon het hier ooit voor de Mitsubishi Lancer - In het Wild
Op Zoek Naar
Deze nuchtere, ruime hatchbacks koop je voor €10.000
Nieuws
Mitsubishi Lancer diesel: 'geen straf' - Test - Uit de Oude Doos
Nieuws