Toyota strooit met concepts in Tokio

Toyota Fine-X
Toyota Estima Hybrid ConceptToyota i-swingToyota i-swingToyota FSCToyota bB Concept
Toyota laat op de Tokyo Motor Show een flink aantal concept cars zien. Ze variëren van bloedserieuze hybrides tot een rijdende jas en een model dat is ingericht als ontmoetingsplaats voor de jeugd.
Toyota laat op de Tokyo Motor Show een flink aantal concept cars zien. Ze variëren van bloedserieuze hybrides tot een rijdende jas en een model dat is ingericht als ontmoetingsplaats voor de jeugd.

Bij de Fine-X concept van Toyota is met name gelet op de wendbaarheid en de milieuvriendelijke eigenschappen. Voor dat laatste is de Fine-X voorzien van een hybridesysteem met brandstofcel. Voor in- en exterieurdelen zijn plantaardige materialen gebruikt die tijdens de kweek CO2 absorberen. De vierwielaandrijving is onafhankelijk en ook de vierwielbesturing is onafhankelijk. De wielen zijn elk voorzien van een elektromotor die grote stuuruitslagen mogelijk maakt.
De Toyota Estima is de grote mpv die wij kennen als Previa. Op de Tokyo Motor Show staat een hybride versie van dit model. Van deze concept is ook het uiterlijk flink aangepast. Bijzonder in het interieur van de auto is dat de inzittenden op de tweede zitrij de beschikking hebben over voetsteunen en de derde zitrij is middels een druk op de knop inklapbaar. De Estima is voorzien van het bekende THS II hybridesysteem en is zelfs in staat de warmte van de uitlaat te hergebruiken.
Te voet
De i-swing is een soort van rijdende jas. De carrosserie is voorzien van een zachte bekleding zodat een aanrijding met omstanders zachtjes verloopt. De i-swing kan zowel als twee- als driewieler worden gebruikt. "Tijdens het rijden in een drukke straat vol mensen, kan de i-swing als tweewielig voertuig gebruikt worden. Hij neemt dan weinig ruimte in en maakt het mogelijk het tempo aan te houden van iemand te voet en met deze persoon een gesprek te voeren." Als driewieler kan de i-swing als sneller vervoer worden gebruikt. Dan is het voertuig ook met pedalen te bedienen.
De FSC, dat staat voor Flexible Saloon Concept, biedt plek aan vier personen. De ruimte achterin is elektrisch verstelbaar en bovendien is er een verlichting in het interieur dat een aangename sfeer brengt. Tot slot heeft hij een 'intelligente' achterklep met touch-bediening.
Tot slot is er de bB Concept, die is gebaseerd op de Scion xB. Scion is een zustermerk van Toyota dat in Amerika jongeren aan zich moet binden. Bij de bB is er bij het uiterlijk alles aan gedaan om de jeugd aan te spreken. In het interieur belooft Toyota een nachtclub-achtige sfeer. Er zijn onder meer negen luidsprekers met Surround Digital Sound Processing en verlichting die meegaat op de maat van de muziek.

PRIVATE LEASE Toyota

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.